Maailm

KANEP LEGAALSEKS? Šveitsis algas kanepi pilootprojekt (5)

Toimetas Kristin Aasma, 21. aprill 2016 16:18
KanepFoto: Vida Press
Mõned Šveitsi farmerid on valmis haarama võimalusest hakata kanepit kasvatama, kui vaid uimarohi Šveitsis legaliseeritaks.

Huvi selle taime vastu väljendasid kümned farmerid, ütles Berni sotsiaalasjade ameti direktor Franziska Teuscher ajalehele Schweiz am Sonntag. The Local vahendab, et huvi ilmnes tagasisidemena pilootprojektidele Bernis, kus on suund võetud kanepi tarvitamise piirangute lõdvendamisele. Berni ülikooli juhitava pilootprojekti järgi peaks kanep tulema vabamüügile valitud apteekides.

Samal teemal

Šveitsis pruugitakse kanepit rohkem kui mujal Euroopas. Monitooringu järgi suitsetab kanepit regulaarselt vähemalt 210 000 inimest, mõned aga väidavad, et kanepikõhvijaid on Šveitsis koguni pool miljonit. Europoli raporti järgi moodustab kanepiturg Euroopas üheksa miljardit eurot.

Seega pole midagi imestada, kui Šveitsi farmerid soovivad uimasti seadustamise pilootprojektis osaleda. Kanepi kasvatamine on lihtne ja ei võta palju ruumi, arvavad põllumehed. Samas on kanepikasvatuses ka olemas kogemused. Praegu on Šveitsis ligikaudu 20 hektarit kanepi all, kultuuri kasutatakse paberi- ja rõivatööstuses ning ka tee ja õlle valmistamisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee