Melu TV | ÕL TV

"SÜÜDISTAJAD": kes on need inimesed, kelle ülesanne on tagada ühiskonnas õiglus? 

Õhtuleht.ee, 21. aprill 2016, 14:45
Foto: Kanal 2
Mitte kunagi pole Eesti prokurörid lasknud kaameraid endale nii lähedale, kui uues kodumaises dokumentaalsarjas "Süüdistajad".

Täna kell 21:30 jõuab Kanal 2 ekraanile esimene osa uuest sarjast, mis jälgib pea 30 Eesti prokuröri tööd, mis hõlmab muu hulgas keeruliste juhtumite uurimist, ohtlikke haaranguid ja raskeid kohtuistungeid. 

Kes on siis need inimesed, kes peavad igapäevaselt langetama raskeid otsuseid ja täitma ülesandeid, mille eesmärgiks on tagada õiglus ühiskonnas?

Harukordse dokumentaalse materjaliga üllatab kohe esimene "Süüdistajate“ osa, mis jälgib kolme juhtumi arengut. Otse kaamera ees põgeneb maksuinspektorite eest üks majanduskuritöös kahtlustatav, keda jahivad nii Eesti kui ka Soome uurijad.

Sama ootamatu on Jõhvis aset leidev mõrvaprotsess, kus hoolikalt ette valmistatud süüdistuse panevad kõikuma tunnistaja valeütlused.

Tänane "Süüdistajate“ avaosa heidab valgust ka eelmisel suvel aset leidnud traagilisele liiklusõnnetusele, milles roolijoodiku süü läbi hukkus imik. Kui suur oli kokkupõrke põhjustanud juhi liikumiskiirus, see jahmatab isegi paljunäinud prokuröri.

Kanal 2 dokumentaalsari "Süüdistajad" annab vaatajale võimaluse elada kaasa inimestele, kes karmi fassaadi varjus teevad suure südamega oma tööd. Aga veelgi enam – sari heidab valgust eriti keerulistele juhtumitele, mis raputanud avalikkust erinevatel põhjustel.

Igal neljapäeval rulluvad sarjas lahti jahmatavad lood, mida lisaks juhtumitega seotud prokuröridele kommenteerivad läbi sarja juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, vandeadvokaat Monika Mägi ja kohtunik Merle Parts.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee