Maailm

Ukraina peaminister: "Me ei osta Venemaa käest ei gaasi ega kivisütt!" (16)

Õhtuleht.ee, 21. aprill 2016 11:39
Ukraina peaminister Volodõmõr Groisman (paremal).Foto: AFP / Scanpix
Ukraina ei osta Venemaalt ei gaasi ega kivisütt, lubas Ukraina uus peaminister Volodõmõr Groisman telekanalile 24 antud intervjuus.

Ta kinnitas, et Ukraina ei hakka Venemaaga pidama mingeid läbirääkimisi energiaallikate osas, vahendas unian.net. "Me ei osta Venemaa käest ei gaasi ega kivisütt,“ sõnas Groisman ja rõhutas, et antud hetkel on Venemaaga mingeid suhteid luua äärmiselt keeruline. "Iga naabriga võib luua suhteid vaid juhul, kui ta ei ole agressor ega mõrtsukas. Kui ta on agressor ja mõrtsukas, siis millest saab rääkida? Venemaa peab ise määrama, kuidas ta tahab, et ukrainlased temaga suhteid looksid,“ rääkis Ukraina peaminister.

Samal teemal

"Põhimõtteliselt oleme tõestanud: me oleme uhke rahvas, me ei loovuta oma maad. Aga ajada Ukrainaga sellist poliitikat oli nende jaoks strateegiline ja geopoliitiline viga,“ rääkis Groisman.

Varem on ka Ukraina energeetika ja kivisöetööstuse minister teatanud, et Ukraina ei hakka Venemaaga gaasiküsimuses läbi rääkima enne, kui lahendatakse kaks aastat tagasi puhkenud vaidlus Ukraina Naftogazi ja Vene Gazpromi vahel Stockholmi Arbitraažis, kus Venemaa nõuab Ukrainalt võlga ning Ukraina Venemaalt õiglast gaasihinda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee