Eesti uudised

Valitsus: lastetoetused tõusevad, sotsiaalmaks langeb ja kasvavad omavalitsuste ühinemistoetused

Õhtuleht.ee, 21. aprill 2016 10:14

39 KOMMENTAARI

v
vana/ 22. aprill 2016 11:42
Huvitav, kas keegi selle vea artiklis (üksielavad pensionärid saavad juurde 115 eurot KUUS) ära ka parandab? On see summa ju ette nähtud aastaks ja samuti mitte kõigile üksielavatele, vaid ainult imeväikese pensi korral! Või ongi see sihilik eksitus ja propaganda, et kui hästi me praeguse valitsuse all elama hakkame (paberil).
v
väikese pensiga,/ 22. aprill 2016 12:51
aga mina ei saa, sest elan kassiga.
n
/11.24/ 22. aprill 2016 13:28
nii oligi mõeldud siis kindel värk rahvas oleks reffide poolel.Just nii see reffide poolt lubatud asjad toimivadki-ainult vassimiste ja valedega.
e
ehk nüüd siis .../ 21. aprill 2016 18:17
kui presidendi aeg hakkab lõppema ja augustis võivad puhuma hakata uued tuule...näitavad refid, et nad alandavad makse ja tõstavad laste toetusi.....HILJA PEREMEES HILJA......seda oleks võinud 15 aastat tagasi teha
h
hea matemaatika/ 22. aprill 2016 10:16
lastetoetusi tõstetakse ehk 5-10 euri, aga kui palju kasvavad lasteaedade kohatasud? Kordades enam, eks. Brežnevi aegse 5 rublaste toetuste tõstmiste kõrval tuleks lapsed ometi kord ka tulumaksuseadusega inimesteks tunnistada ja taasata esimese/ühe lapse õigus tulumaksuvabale miinimumile. Toetused on nagunii naeruväärsed teiste maadega võrreldes.
o
oi kui tore/ 22. aprill 2016 10:34
Lastetoetus tõuseb 10 euri-lasteaiamaks tõuseb 15 euri. Sotsmaks alaneb 0,5%. Makse-aktsiise tõsteti, trahvimäärade 2x tõus (küll läbi surutakse) automaksu kehtestamine on arutlusel. Et siis näpuotsaga antakse ja see pisku ning rohkemgi veel kooritakse kohe kulbiga tagasi! Ja ullikesed aplodeerivad rõõmust REFidele.
j
jeerum küll/ 21. aprill 2016 15:08
mida päevake edasi,seda auahnemaks ja jultunumaks rffid lähevad.Juba eelnevlt neil plaan paigas,et kõik kõrgemad ametikohad peaksid olema reffidel.Siim Kallase sõnad Antsipele--miks ei võiks kõik kõrged kohad reffide käes olla.Ei usu kohe mitte üks raas neid reffe ega puhvaika lubadusi,loen sellest kõigest korruptiivse käitumise välja.Kõik neil juba plaanitult paika pandud aga rahvale mängitakse lolli.
s
suli/ 21. aprill 2016 13:44
pange päev kirja ja hakake maksutõuse ootama
12:::35 --LE ,,,ÜTLE ---MIS AITAB TOETUS ___KALLIS EESTIS ÜLDSE ?????/ 21. aprill 2016 13:42
KUI MINA ,,ENDINE KÕVA TÖÖMEES ,,,,EI SAA OMA
VÄIKSEST RIIGI --PENSIONIST ----OSTA ISEGI KÜTTE PUID TALVEKS VALMIS
SEST ELUKE MUUTUB IGA PÄEVAGA KALLIMAKS :::
SINU TOETUSE JUURDE ANDMINE ----OM SAMA HEA,,
KUI APRILLIS OLI VÄIKE PENSIONI TÕUS;;; ////
JA SEE RAHAKE ---KA AASTAGA KADUS RÖÖVLITE TASKU ---TAGASI
m
mis aastast see värk kehtima hakkab/ 21. aprill 2016 14:29
kas peale riigikogu valimisi või aastast 2060 kui palgad kerkivad lakke ja elu Eestis muutub lilleks.
REFORMI ERAKOND ---LUBAS ALLES AASTAKS 2O60 ..../ 21. aprill 2016 15:16
NII KAUA SÖÖGE MURU ,,,,JÄÄB MURUNIITMINE ÜLDSE ÄRA,
m
mamma/ 21. aprill 2016 13:17
kui huvitav.
Eestis elades ja enesele oma enda nutikusega elatist välja teenides (ehk raha ei kasvagi (riigieelarve) "Puu" otsas), tehes annetusi kultuuri-, haridus- ja meditsiiniasutustele (et need ülepea tegutseda saaks) kogeb kodanik tasapisi, ent järjekindlalt toimuvat jahtumist. nüüd loen, et 120 raha jäi möödunud aastal üle ... kuidas jäi üle? kelle arvelt? tõsiselt ka. ja palun seletada nagu lapsele. või siis ka abikaasale, kes järsku täheldab, et oled tema eest salaja piraka portsu perekonna raha lihtsalt omale hoidnud ;-)
e
Endine EKRE valija/ 21. aprill 2016 12:59
Palun mitte tõsta toetusi, rahvas siin ei taha.
a
aga selle/ 21. aprill 2016 18:22
katteks trahvid tõusevad kordades suuremaks.
v
Vikatimees/ 21. aprill 2016 12:43
keda te usute pätikarja,aastakümneid on neid lubadusi tulnud nii et aitab,tulemus on näha,,peaasi et saaksid võimul olla ja varastada maksumaksja raha süüdimatult--see on nende lubaduste põhi eesmärk---ennem jääb lõvi puuris ellu kui need pätid oma vargusi ,kantimisi lõpetavad,karistusi u neil pole,---näiteid ei pea tooma ,igaüks näeb mis toimib,autorollo,veb fond,ämma kapid,sadam jne.......

m
milleks/ 21. aprill 2016 12:39
tõsta liitumistoetusi,raha läheb ju ikka oravapartei vallavanematele.see raha kaob nagu hundikurku.vallavanematel on kama,mis sellest liidetud vallast saab,peaasi,et nendel raha taskus ja peale neid tulgu või veeuputus.kaovad vallad,kaob elu selles piirkonnas ja ongi asjad korras,ei ole inimesi ,ei ole probleeme.kaua võib see elu nende toetuste najal veel püsida.nüüd hakkate ka penskareid toetama.andke inimesele elamisväärne pension,ta on ju selle riigi heaks tööd teinud ja makse maksnud,et ta saaks ära elada selle rahaga.ei pea käima kerjamas.
k
Kas tõesti/ 21. aprill 2016 12:25
arvavad et rahvas jälle läheb lollitamise õnge, rahval on küll haugimälu kuid kui ikka korduvalt sellesama reha otsa hüpatakse murdub ka rehal vars.
m
Mikä Ruumis/ 21. aprill 2016 12:08
miks liita omavalitsusi? Vastus väga lihtne - ühte pead on lihtsam ära osta kui mitut.
JUHTIV ERAKOND ONGI ""VANA KAVAL ISE,,, / 21. aprill 2016 14:28
1:: VASTUS ONGI LIHTNE ;;;;;MIDA VÄHEM VALDASID ,,
SEDA PAREM OM OMA MEES JÕGEVA LINNA --- NÄITEKS PAIKA PANNA:::: KES JUBA JUHIB ---TERVET JÕGEVA RAJOONI ,,,NAGU ENSV JUBA OLI::
JA KÕIK ÜMBRUSE VALLA ---VAESED ----KÄIVAD KOKKU
SINNA """" REFORMIKATE SUURDE PARTEI HOONESSE,,
2;;; VALITSUSEL SOOVITAN ÜLDSE TÖÖ LÕPETADA,,,????
JA KUTSUDA PIIRI TAGANT --- TAGASI ----HARITUD MAJANDUSE INIMESED ;; KES SM, ANSIPI SÕNADE JA KA SOOVITUSTE JÄRGI---OM ,,,,ÕPPINUD NÜÜD ---- PALJU TEISTELT RIIKIDELT;; TULGU SIIS TAGASI EESTI MEHED,,,,, ---JA PANGU ELUKE KA MAAL KÄIMA.....
KES PANEVAD EESTI INIMESTE TÖÖ--JA ELUKOHA PAIKA,,
t
tohoh/ 21. aprill 2016 12:06
kas nad on siinmail naftat leidnud, või teemante? bõi hakkavad ka kreekat tegema? ükskõik, mis jutuks, ikka kostab, et raha ei ole - ja nüüd vähendame veel makse? no anna kannatust, kas tõesti peetakse inimesi päris totakateks (nojah, arvestades seda, kui kaua oravatele niipalju hääli on antud, siis võibolla polegi see arvamus nii alusetu!) aga kuidas on lubadusega suurendada teadusrahastust 2%ni skp-st? praegu on napilt üle 0,5?
p
pean tunnistama/ 21. aprill 2016 11:53
et mõistusega saan ju aru küll. et oravad on esimese eesti tegelinskid jne. et neid valib eliit jne. aga ma PEAN tunnistama. et alles nüüd. kus ma saan (lisaks alimendid - 215 € ) juurde riigilt 50 € kuus ja K.O.V. - ilt veel 45 € kuus lapsele. et alles nüüd ma saan nibin-nabin juba hakkama . enne oli ikka päris jube . enne oli nädal kaks kuu lõpus sihuke jama lein külma-kapis. aga nüüd veab siiski nibin -nabin välja.
et ma saan ju aru. et peaminister ehk ei mängi otsest rolli. aga paraku on minul ikka see tunne. et Ansipi aeg oli jube jube jube. ja Rõivase ajal on juba oluliselt etem meie väiksel perel !
kõige hullem asi ongi närutamine ... see viib sult energia ja elurõõmu .
s
sinusugusel pole vaja tööl käiagi,/ 21. aprill 2016 12:04
istu kodus ja vorbi lapsi. Sa oled ikka nii puru loll, et ei saa arugi, et elukallidus tõuseb rohkem, kui sinu toetused. Tark inimene ei raja oma elu toetustele. Mees tegi õigesti, et su maha jättis.
e
eelnevale/ 21. aprill 2016 12:04
mõtle ikka ettepooleka,kui maksud jne.tõusevad,kas siis ka seda räägid.Ja maksud ja küte kallinevad niivõi teisiti siis ka kogu kaup.Hetkel tundus,kurb küll aga nii,nagu kodutule anti pool kausikest suppi.Paljudel pensionäridel pens riigi miinium ja ei aja ka nii rumalat jutt.
s
sotsiaalmaksu vähendamine tähendab seda,/ 21. aprill 2016 11:47
et pensionid vähenevad ja arstiabi muutub tasuliseks. See on genotsiid eakate vast. Tuleb minna Euroopa Liidu kohtusse. Mis liig, see liig.
SEE RAHALINE ARSTI ABI ---OM JUBA TÄNA :::/ 21. aprill 2016 15:26
SIND VANURIT -- SEE VALITSUS KÜLL ENAM TOITMA EI TULE::::
ARSTI VAATAD RAHA EEST KA ISE ?
1;; AGA ÜKS LUGU OM KÜLL HINGE PEAL ;;;
KUI KÜSISIN OMA VALLAST --KÜTTE PUUDE TOETUST ;;SIIS
NEIUKE NÄHVAS NII :::: KAS TEIL SIIS ENAM POEGA EI OLE
KES SIND --- SANTI PUUDE RAHAGA TOETAB?
2::: MA LEIAN -- -ET SUUREL VALLAL ----OM SINNA
ABI OSAKONDA -----SUUR JÄRJEKORD ;;;;;ABI SAAD
SIIS --KUI JUBA TALV JA KÜLM MÖÖDAS ::
p
pensionär/ 21. aprill 2016 11:30
Ma ei taha toetust! Ei taha, et pean kusagile paber näpus kerjama minema või hakkama tõestama, et "pole kaamel" st et elan üksinda jne jne. Tahan et minu pension tõuseb elamisväärseks. Kuna olen olnud väiksesepalgaline ja minu 2 a töötamist on läinud 1 a pähe, siis tänaseks on minu töö-pension "tõusnud" ja on kogunisti 281 e kuus! Ootan seadust, et riik hakkaks inimväärset pensioni maksma. Arvan, alla 400-500 e ei tohiks tänapäeva elukalliduse juures küll ükski pension olla!
y
yll/ 21. aprill 2016 11:22
aktsiisid tõusevad,elekter kalline ja lisaks kõiksugu varjatud maksustamine.omavalitsuste ühinemisraha ei puuduta ju üleüldse elanikkonda vaid sellest makstakse ametnikele aastased
lahkumishüvitised.PEALEGI SEDA TEHAKSE JU KORD JUBA MEILT KOGUTUD RAHA EEST-----RESERVID VÄHENEVAD 500000EUROT PÄEVAS EHK 182500000 EUROT AASTAS.
a
21. aprill 2016 11:30
Andku jumal mõistust omavalitsustele!

k
kats/ 21. aprill 2016 11:18
Reitingut on vaja tõsta, sellepärast on vaja toetustest rääkida. See ei muuda olematuks pagulaspoliitikat ja need hakkavad eriti seda paljulasteliste toetust saama.
e
Et pagulased/ 21. aprill 2016 16:40
... ei peaks mingil juhul tööd Eestis tegema hakkama tõstetakse lastetoetusi? Kas lastetoetuste eesmärk ei ole mitte Eesti rahva väljasuremisest hoidumine mitte võõramaalaste paljunemine eestlaste arvel?
s
skunks/ 21. aprill 2016 11:16
nagu juba olen maininud siis nüüd püüab reff lubadustega,mis väheusutav ja kui saakski tõeks oma kohta hoida valitsuses.Isiklikult leian,et pole sellel enam mingit mõtet,sest kui nendest lubadustest ükski osutub tõeks on see vaid ajutine,et saavutada oma võim valitsuses ja kui võim jääb kätte siis tulevikus ei muuda nad suhtumist rahva tahtmisse vaid suruvad ikkagi oma teerulli poliitikat läbi.Hetkel käivad ka vaidlused reformi suhtes,kus Simson tõi esile just nendepoolse teerulli taktika ,asi läbi suruda.No poisike läheb endast nii välja ja kindlasti ka tagatoas õpetavad,et kui soovib kohal püsida siis tuleb kiiresti rahvast lollitama hakata ja lubadusi jagama,olgugi et katteta .Rahvas ei ole enam nii rumal ja teab,et see ei toimi.
p
PÕMAKI! / 21. aprill 2016 11:28
Liberaalid löövad seljad kokku? Hea teada, st Savisaare ja KE õhkulaskmist, koos Simsoniga!
ü
üksi elava pensionäri toetus 115 eurot kuus / 21. aprill 2016 10:47
kas seda hakkavad saama kõik üksi elavad pensionärid?
k
kah pensionär/ 21. aprill 2016 12:31
unista edasi, toetus saab olema siiski 115 aastas, mitte kuus. See teeb 9,85 kuu kohta.Ilmselt oli seda summat piinlik kirja oanna
M
...../ 21. aprill 2016 10:45
Minu teada ei ole valimisi tulekul et lubadusi annavad.
u
UK kisub enne referendumit EL natsi juurte teema üles. / 21. aprill 2016 10:54
Rahva eest hoolitsemiseks sobib iga aeg, vähe sotsmaksu tähendab vähem tuge pensionäridele ja Haigekassale. Pikaajaliselt annab see huvitava tulemuse lisaks olemasolevale olukorrale http://uueduudised.ee/eestis-laheb-aastas-raisku-pool-miljonit-eluaastat-mis-on-samavaarne-6389-inim...
n
nad ei annagi enam lubadusi,/ 21. aprill 2016 11:50
vaid lausa tegutsevad, ja ikka teerulli kombel. Kus te arunatuke küll valimiste ajal on?
e
21. aprill 2016 12:35
Ei midagi uut siin kommentaariumis, isegi raha juurdeandmine ei ole meeltmööda, peaasi, et viriseda saaks.
m
21. aprill 2016 17:24
Mulle ei anna ju keegi raha juurde, pigem jään sellestki arstiabist ilma, mida siini sain.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee