Eesti uudised

Tsitaat "sisserändaja poeg roosast erakonnast" läks taas käiku – Ligi ja Madison kähmlesid sotsiaalmeedias (277)

Õhtuleht.ee, 21. aprill 2016 10:15
Jürgen LigiFoto: Arno Saar
Eilses ETV saates "Foorum" diskuteerisid saatekülalised, milliseid väärtusi peaks kandma valitav president ja millised peaksid olema tema ülesanded. Väitlussaadet jälgis ka haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, kes hakkas "Foorumis" kaasa rääkinud noort riigikogulast Jaak Madisoni Facebookis materdama.

"Foorumis" osalesid lisaks EKRE liikleme Jaak Madisonile ka Urve Palo (SDE), Urve Tiidus (Reformierakond) ja Oudekki Loone (Keskerakond). Eksperdi rollis olid Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora ja kommunikatsiooniekspert Raul Rebane. 

Ligi kiitis Facebookis Erik Moorat, kes ütles, et Marina Kaljurand annab eesti keele oskusega silmad ette mõnelegi stuudiokülalisele. "Jaak Madisonile terve silmaparve. Juba piinlik on kuulata verepõhist juttu põhikooli keeletasemelt," märkis Ligi.

Haridus- ja teadusministri staatust lugenud noorpoliitik Madison aga ei jäänud talle võlgu ja kribas sinna alla mahlase kommentaari. "Keelekasutuseni, nagu: "sisserändaja poeg roosast erakonnast" või "ära kaaguta", ma tõesti ei küündi. Haridusminister isiklikult saaks mind aidata, nõus?"

Madisoni kommentaarile Ligi praeguse seisuga vastanud ei ole.

Küll aga vastas Ligi kodaniku kommentaarile, milles heideti talle ette EKRE maha tegemist. "Pinge on suur vist järgmiste valimiste pärast? Tundub küll nii, miks te muidu EKREt materdate?" küsiti ministrilt.

Ligi vastas: "Need valimised ei ole erakondlikult erutavad ega ole ka EKRE. Lolluse materdamine ei tunne valimistsüklit nagunii."

Ligi staatuse all avaldasid oma arvamust veel mitmed kümned inimesed. "Veel piinlikum on sellise harimatu haridusministri pärast," lajatab  Avo Laanemaa.