3
fotot
Marsikulguri Curiosity foto Marsilt. Miljonite aastate eest asus siin järv. (NASA / Reuters / Scanpix)

Tulnukatejahtijad on märganud Marsi fotodel pinnasest sirutuvat inimkätt, milles nad näevad vihjet metsikule teooriale elu olemasolust Punasel planeedil.

Maised vandenõuteoreetikud väidavad, et "käsi“, mis sirutub välja Marsi viljatust pinnasest nii, nagu haaraks midagi, kirjutas express.co.uk (käe kujutist näete siit).

Mees nimega Scott C Waring veedab arvukalt päevi üksikasjalikult NASA fotosid uurides, mida saadab Marsi pinnast uuriv marsikulgur Curiosity Maale. Mees on veendunud, et käsi on osa pinnase alla mattunud surnukehast. See on „väike käsi“ pöidla ja nelja sõrmega, ütleb ta, ja lisab, et muidu on käsi nagu inimesel, aga keskmine sõrm on teistest lühem. Uurijat on ajanud elevile ka mitmed teised jäljed Punase planeedi pinnal.

Vandenõuteooria järgi elasid Marsil tulnukad, kes jätsid planeedi maha pärast ammu aega tagasi peetud tuumasõda. Seda ei tea, kas sõda pidasid marslased omavahel või oli tegu sissetungijatega. Seda teooriat kinnitab fakt, et Marss on kaotanud 99 protsenti oma atmosfäärist, mille puhul võib oletada, et see on tohutu tuumatalve tagajärg.

Tõsi, eelmisel aastal selgitas NASA teaduslikult, kuidas päikesetuuled on miljardite aastate jooksul Marsilt atmosfääri röövinud.

Mõned on avaldanud käe avastamise peale arvamust, et võib-olla peaks 2012. aasta augustist Marsil rändav kulgur hakkama hoopis kaevama selle asemel, et n.-ö pinnapealselt tegutseda.

Muidugi seletavad teadlased ja skeptikud käsi ja muid sarnaseid "leide“ – nende seas näiteks karusid, hiidhiiri, paaviane, fossiile ja inimkolpasid – pareidoolia efektiga. See tähendab, et me püüame nähtut seostada endale tuttava nähtusega, nii nagu me näeme valguse ja varju mängus mingeid kujutisi rünkpilvedes või maastikul.

Skeptikud väidavad, et kuigi me võime näha Marsil näiteks inimkäe sõrmi, pole need muud kui veidra kujuga kaljud.

Jaga artiklit

19 kommentaari

F
Fanta   /   09:24, 31. mai 2016
...vandenõuteooriatest lähtudes kaugele ei jõua. Mõistusele ei anta sealt suurt midagi. Kaasaegsele inimesele pole veel antud kujundeid mis aitaks aru saada ,et iga päev sünnib terve mass inimesi ja samas ka lahkub terve mass. Kõik teooriad kust tullakse kuhu minnakse on mõistusele uurimatud. Ausaltöelda ei tahakski eriliselt segast panna,et tean ja näen ja kuulen. Need aastad siin planeedil on mõeldud millegi muu jaoks . Grupp teadlasi arvavad ,et osingud annavad tulu ja teadasaades kellega tegu keerab ka neil ära sest seda oleks vaja toota kuid kõik ei taha seda päikesevõtmise juures mitte teha . Selles konks ongi.
H
Hehee  /   00:36, 22. apr 2016
No mida veel eksole!!!!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis