Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | Intervjuu Savisaarega! Kas Kutser pidi tema heaks luuretööd tegema? (23)

Karoliina Vasli I Video: Laura Oks, 20. aprill 2016 13:34
Foto: Laura Oks
Ringleb kuuldus justkui sai Priit Kutser sule sappa, kuna üritas Savisaare heaks abilinnapeade Taavi Aasa ja Mihhail Kõlvarti tegemiste kohta nuhkida. Savisaar aga ütleb, et linnavalitsuse tegemised on niigi läbipaistvad ja ta on kõigega kursis.

Eile jõudis avalikkuse ette, et abilinnapea Taavi Aas vabastas oma nõuniku Kutseri ametist. Ametlikuks põhjuseks on usalduse kaotamine. Kutser ise on kinnitanud, et käis ühes riigikogulase Jaanus Karilaiuga Aasa ja Mihhail Kõlvarti kabinettide eesruumis kohvi joomas (võtme sai ta mupo töötaja käest). Eesruumist oli neil tahtmise korral võimalik minna ka kabinettidesse (need uksed pole lukus). Kutser ja Karilaid on seda eitanud.

Samal teemal

Paratamatult tekib ikkagi küsimus, kas ehk sooviti kiigata ka abilinnapeade dokumentide ja muude asjade hulka. Kutser on tuntud tulihingelise Savisaare toetajana. Videointervjuus aga ütleb Savisaar ise, et ta kohtub linnavalitsusega päris sagedasti ja abilinnapead informeerivad teda nii sellest, mis toimub eestubades kui tagatubades. "Ma arvan, et mingit kõrvalist infot siin vaevalt vaja on," eitab ta seda, et Kutser oleks talle jooksvalt ette kandnud, mis linnavalitsuses toimub.

Mis üldse arvate Kutseri vallandamisest, oli see õigustatud? "Ma saan aru, et Kutser kavatseb selle otsuse anda töövaidluskomisjoni ja eks seal võetakse vastu otsus, kas oli õigustatud või ei olnud," kostab Savisaar.

Alles mõni aeg tagasi lahkus Kutser ametist Põhja-Tallinna linnaosavalitsuses ning asus tööle Aasa juures. Kui vaadata juba ette, kas mõne kuu pärast on Kutser ikka ametis linnasüsteemis? Savisaar ütleb, et seda peab küsima näiteks Kutseri enda, Taavi Aasa või Kalle Klandorfi käest. "Oi, kui palju, kellelt küsida. Mina olen küll kõige väiksem vastaja."

Kutser: Taavi Aas pole Edgari leerist!

Kutser kirjutas täna oma Facebooki seinal, et tema vallandamise tagamaad olid pigem poliitilised. Ta tõi välja, et vastaseid võis pahandada näiteks see, et ta on väitnud, et tänane linnajuhtimine on poliitiliselt liiga leige. "Ametnikud ei pea loomulikult kuuluma Keskerakonda, aga nad peavad olema professionaalsed ja viima ellu linnavolikogu keskfraktsiooni seatud poliitikat, mitte aga seda takistama ja vastu töötama Keskerakonna poliitiliste konkurentide huvides."

Kutser viitas ka Aasa vaadetele: "Arusaadavalt ei saa Edgari inimeste kangutamine olla kuidagi märk Edgari leeri kuulumisest."

Samal teemal

25.04.2016
Lahtilastud Kutser sai 258 eurot hüvitist
21.04.2016
Kas Priit Kutser vallandati, kuna ta üritas abilinnapeade järele luurata?
19.04.2016
Priit Kutser sai jälle ametist priiks
19.04.2016
Karin Tammemägi vaidlustas ametist vabastamise kohtus