Eesti uudised

Nestor omavalitsusfoorumil: haldusreformi ei maksa karta (3)

Õhtuleht.ee, 20. aprill 2016 10:24
Eiki NestorFoto: Teet Malsroos
Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles omavalitsusjuhte, teadlasi ja Riigikogu liikmeid kokku toonud omavalitsusfoorumit avades, et haldusreformi ei maksa karta vaid mõelda sellele, kuidas reformi parimal moel teha.

„Minu soov teile oleks see, et haldusreformi ei maksa karta vaid mõelda sellele, kuidas seda parimal moel teha,“ ütles Nestor avasõnades. „Ja mitte mõelda sellele, kuidas reformi mitte teha. Julgust, pealehakkamist ja edu. Loodame, et seekord saab asjast asi.“

Lisaks Nestorile esinevad foorumil ettekannetega ka riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet ja riigikogu kohalike omavalitsuste ja regionaalpoliitika toetusgrupi esimees Aivar Kokk.

Laaneti sõnul on Eesti halduskorraldus ajale jalgu jäänud ning vajab ajakohastamist. „Riigikogus olev haldusreformi seaduse eelnõu eesmärgiks ongi moodustada keskmiselt oluliselt võimekamad omavalitsused, mis suudavad piirkonna arengut terviklikumalt planeerida, kvaliteetsemalt avalikke teenuseid pakkuda ning seeläbi pidurdada ääremaastumist ning tasakaalustada Eesti regionaalset arengut,“ lausus ta.

Koka sõnul peab haldusreformi seadus looma maksimaalselt võimalusi ühinemiseks ning seetõttu on seaduseelnõusse tehtud ettepanek võimaldada läbirääkimiste alustamist ka neil valdadel, millel omavaheline piir puudub ning mille vahele jääb üks omavalitsus. „See ettepanek aitab eeskätt neid omavalitsusi, kelle naabruses on üksik vald, kes mitte kellegagi ühineda ei soovi,“ märkis ta. „Teised vallad saavad sellisel juhul ühinemisprotsessiga edasi minna ning moodustada ühise omavalitsuse, mille eri osadel pole omavahelist piiri.“

Riigikogu konverentsisaalis kell 10 alanud foorumil „Kohaliku omavalitsuse reform – kas seekord õnnestub?“ võtavad sõna ka riigihalduse minister Arto Aas, Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimees Kurmet Müürsepp, Eesti Linnade Liidu juhatuse esimees Taavi Aas ning Riigikogu fraktsioonide esindajad.

Foorumit saab otseülekandes jälgida riigikogu kodulehel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee