Eesti uudised

Burkakeelu plaan on päevakorrast maas (44)

LISA KOMMENTAAR

Reiting 20. aprill 2016 22:41
langeb kolinal ja selle asemel et sellest järeldusi teha, kiunutakse EKRE kallal ja lisatakse endale kive kaela.....komöödia kuubis!
populistide lubadusi 20. aprill 2016 17:45
tulebki võtta populismina.Õhumüüjad.
Läti keelas burka (tänane uudis) 20. aprill 2016 14:52
Tublid. Põhjendus: tõeline turvarisk ja on vastuolus kohaliku kultuuriga. Rakendatakse ennetava meetmena just käesoleva migratsiooni kriisi valguses, et kaitsta oma kodanikke. iseenesest on burka kandjaid riigis kõigest 3 (moslemeid kokku 1000). Öeldakse ka seda, et seistakse mitte üksnes Läti ajalooliste-kultuuriliste väärtuste eest, vaid ka Euroopa kui terviku eest. Burka kandmine ajal, mil terrorioht on levinud, on suur oht ühiskonnale (ja see pole nali).
Viidatakse ka sellele, et sarnased seadused on Prantsusmaal, Belgias, Itaalias, Taanis ning kavandatakse ka S'veitsis ja Bulgaarias. Samuti on David Cameron (britid) sama meelt.
http://www.express.co.uk/news/world/662723/Latvia-bans-burka-Cameron-Britain-UK-fail-act-security-cu...
Lisaks räägitakse antud artiklis pingetest, mis on tekkinud Läti moslemite kogukonna väljaütlemistest. Nt ähvardusest, et ka Lätis kehtestatakse varsti Sharia.
Saate aru, miks ma teatud erakondi enam ei vali? Küsimus ei ole ainult burqas. EL riigid ärkavad unest, meie kipume uinuma.
20. aprill 2016 20:49
Läti loomulikult keelas sest on tõeline Riik,mitte nagu meil Banaania.
Mida 20. aprill 2016 13:52
omas riigis kannavad ja kuidas, on nende asi. Kui siin elada tahetakse, siis meie tavade järgi.Kui selline tont tänaval vastu tuleb, on kaks võimalust: kas võtab oma kaltsu näo eest ära, kui mitte, tõmban tal selle IGAVESEKS pähe. Valik on tema oma.
nüri usk. 20. aprill 2016 12:22
Usk on selles lõhkise prügikotis üks osa kuid tegelik põhjus on kohalik olustik-pidev liivatuisk ja tolm sest nende maa on kõrbeala sageli. Imelik et tänapäeval nii palju usklike on-tegelikult on see kunagine rahva hitmutusvahend ja ka tuleriidal ohverdamine on selge mõistuse vastane. Iga riigil on oma põhiseadus ja sellist kotti on lihtne keelustada.
anekdoot 20. aprill 2016 12:40
A young Arab asks his father "What is this weird hat that we are wearing?"
"Why, it's a 'chechia' because in the desert it protects our heads from the sun," says the father.
Then asks the son "And what is this type of clothing that we are wearing?"
The father is Obliged to reply: "It's a 'djbellah' because in the desert it is very hot and it protects your body!"
The boy gets even more curious: "And what are these ugly shoes that we have on our feet?"
Again the father lovingly explains: "These are 'babouches,' which keep us from burning our feet when in the desert!"
Finally the son says, "Tell me Abba?"
"Yes my son?"
"Why the f*ck are we living in Detroit and still wearing all this shit?"
London=tontla 20. aprill 2016 12:05
Lubada sellised tondid Euroopa tänavaile on lihtsalt kuritegu!
MADLI 20. aprill 2016 11:52
Kui meie naisminister sõidab islamimaale, siis paneb ta austusest kohaliku kultuuri vastu omale burka pähe. Aga kui nemad, moslemid, tulevad siia, siis nemad järelikult meie kultuuri ei austa? Vilistavad meie tavadele? Hakkavad vaat et meilegi omaenda tavasid peale suruma? Sedasi ma ei imestagi, kui lõpuks kohustatakse veel ka meie naisi burkat kandma hakkama. Et tulevikus arusaamatusi ning ekstsesse ära hoida.
!!! 20. aprill 2016 12:37
Paari aasta eest olevat juhtunud Prantsusmaal selline lugu. Kuna paljudes linnades tekkisid arvukad moslemite kogukonnad, siis tegid mõned poliitikud ettepaneku, et tuleks keelusta koolides burkade kandmine. Sellele vaidlesid vastu tolerandid, et see diskrimineerivat moslemitüdrukuid. Et tuleb vastu võtta hoopiski laialdasem keelustaine. Keelustada koolides kõik religioosne, nii burkad kui ka kristlikest peredest lastel koolis risti kaelas kandmine (katoliiklaste hulgas on kaelaristi kandmine vägagi levinud). Näis, et oli saavutatud konsensus, kuid siis enne otsuse vasuvõtmist tõusid mingid tolerandid püsti ja tegid täiendusettepaneku. Et kõik on väga hea ja kena, et võtame vastu, kuid ühe parandusega - jätame välja ainult burkade kohta käiva osa! Seega lõppresultaat? Et keelustame kristliku sümboolika kuid lubame moslemivägi!!! See lugu oi kunagi kusagil meedias kirjas.
Tolerandid 20. aprill 2016 13:00
ei mõista, et ka oma inimestel on väärtused ja õigused väärtustele (omad inimesed lihtsalt on tagasihoidlikuma väljendusviisiga ning tolerantsemad). Ehk, kes karjub rohkem (vahel ka näitleb paremini) ja on vähem tolerantsem, siis selle õigusi justkui riivatakse.
Näitlemise all pean mõnda juhtumit, kus politsei palus naisel burqa ära võtta (sest keeld) ning too kaotas stressist lapse. Sarnane jutt oli ka siis, kui terroriste mööda Belgiat taga aeti.
Selliseid probleeme tuleks eoses välistada. st teha nii, et tuleks õiged ja sobivad inimesed. Keegi ei keela meil kehtestada oma reegleid nendes piirides, mida on juba Euroopas aktsepteeritud.
Vaidlustest me ei pääse nii või naa, sest islam kipub domineerima. Kui meil kiriku kellad löövad, siis peab ka nende hääl üle linna kanduma. See on ebameeldiv paratamatus, mida saab üksnes targalt ja sirge seljaga leevendada.
Hetkel tundub, et islam domineerib, sest vastasel juhul oleks ammu usuline konflikt. Aga kui kaugele lasta (järgi anda), siis tekib vastupanu, mis viib usulise konfliktini. Tark valitsus püüab seda ennetada.

Georgi lint 20. aprill 2016 11:45
on hea asi, sest näitab kohe, et on vaenlasega tegu, burka seda ei pea tähendama.
Karutapja 20. aprill 2016 10:36
Minu arvates on reformikate kamp ja seltsimees Kross halenaljakad, ma ei näe, et nad meie riigi elanike soovide ja arvamusega arvestavad. Näeme täna, kuidas islam tungib Euroopasse - Brüsselis on terve linnaosa, kus majad/poed kaetud võõrkeelsete siltidega. Seal sai ka meie telemees tattnina käest jalaga tagumikku, kohalik politsei vaatas pealt. Kas seda tahame Eestisse ka? Minul pole sõjapõgenikest tublide tööinimeste vastu midagi aga elame ikka meie reeglite järgi.
reeglite järgi - Euroopa reeglite järgi.
Kui keegi ei viitsi kõiki linke lugeda 20. aprill 2016 10:27
Ühes artiklis, kus analüüsitakse burqa, niqab, jihab kandmist islami riikides, jõutakse järeldusele, et
"burqa ja näo katmine on islami maades enamasti harv nähtus. Pigem julgustatakse sellest loobuma või see on mitmes islami riigis keelatud".
http://pickeringpost.com/story/if-islamic-countries-ban-the-burqa-why-shouldn-t-we-/3909
Mina lubaks Eestis ainult jihabi ja sedagi mitte igal pool. Vaata pilte:
http://www.abc.net.au/news/2014-09-23/why-do-muslim-women-wear-a-burka-niqab-or-hijab/5761510
Soov hävitada valge rass ja et unustataks Kristus on uhe inimgrupi ülim soov . 20. aprill 2016 10:46
Mitte midagi pole vaja lubada , mis ei kuulu meie kultuuriruumi . Multikulti on ammu läbikukkunud ja selle läbisurujad püüavad seda fakti varjata ning agressiivselt ja kiirenevas tempos oma tegevust varjata , ise samal ajal terroriseerides ausaid inimesi . Paapu-melaneesias on populaarne ese peenisehoidja , mille abil peenis surutakse sarve ja siis kinnitatakse nööriga vööle . Miks seda ei propageerita ? Suvel palava ilmaga oleks ju mõnus nii moodi liikuda , üleni paljas ja ainult tuppe surutud peenis nööriga ümber vöö ? Või siis Madagaskaril on komme , et kõik esivanemate muumiad on ühes kindlas ruumis ja aastas paar korda tuuakse välja põikese kätte tuulutama . Mõtelge kui meil hakkab mõni malagass oma esivanemate laipu nii moodi näiteks Mustamäe rõdule ehitatud puukuuris hoidma ? Miks keelata , traditsioonid !
Vaata 20. aprill 2016 10:58
Mis puudutab burqa seisukohta, siis meie poliitikud on paigutanud Eesti samasse seisu kui mõni islamiriik. Vahe on selles, et meil moslemeid on 2% ning neil ca 98%. Kui islamimaad siiski kipuvad liberaalsema suuna poole (eemale ISIS-st, Talibanist jm fundamentalismist), siis EL liigub pigem vastupidises suunas. Nagu üks endine moslem (naine) ütles, et ta avastas islami radikaalsuse alles Euroopas. See panigi ta korralikult koraani lugema (et mõista, mis toimub) ning vahetama usku.
Minu jaoks oleks praegu võit, kui me poliitikud jõuaksid üksnes jihabi lubamiseni (kõige muu keelamiseni). Jihabi keelamine oleks veidi libe tee. Oleks ideaal, kui me saaks siia üksnes jihabi kandjad. Vaadates Türgi poolt valitud pagulaste kontingenti (Saksamaa näitel), siis selline tunne, et osa on otsitud ISIS alalt või siis on käidud saudide juures toomas. Mis sa sellistega peale hakkad? Eestil ei ole ka nii palju raha, et integreerimist mängida.
Rääkides alateadlikest hoiakutest 20. aprill 2016 11:35
Kas te näete, et Rooma paavst oleks võtnud kaasa burqa kandjat? Mina ei näe. Tundub, et suur osa Kreekasse kogunejatest (eriti väidetavatest süürlastest) ei ole üleni kaetud. Kui siis üksikud naised ja piiri ründajad. Miks me peame astuma põhjendamatult pikema sammu, kui vaja. Õpime Belgiast, Prantsusmaalt jt riikidelt.
http://abcnews.go.com/International/refugees-joy-aboard-papal-plane-captured-pope-francis/story?id=3...
Varem tundus, et Eesti otsib paremaid ja uudsemaid lahendusi. ikka samm ees progressiivsuse suunas. Mis nüüd siis juhtunud on? Miks me nüüd mõnes küsimuses järgi sörgime? Eriti kui rahvast häirib?
Mis asja 20. aprill 2016 10:18
tahte öelda et need illegaalid hakkavad närtsud näo ees ja peas siin eestis ringi käima ja kartulikotid seljas, vabandust me oleme siiski eesti riik aga mitte islamimaa, ja siin kehtib eesti kultuur,kaltsukoti kandjaile tuleb selgeks teha, et eesti riigis ei kanta kaltse näo ees ja seljas, burkin tuleb kindlasti keelustada ja karmistada karistusi nende kandjaile ja kiiremas korras maalt välja saatmisega kes ei kohane eesti kultuuriga
Vastane 20. aprill 2016 10:15
Eestis tuleks keelustada ka häirivad islami pearätid!
kogulane 20. aprill 2016 10:31
parima sõpruse ja lahkuse märgiks siia toodavatele Islamistidele oleks nagu kaljurand burka kandmine ja see tehakse kõigile naisolevustele sügisest KOHUSTUSLIKUKS . Allahh on meiega.
no mida? 20. aprill 2016 10:12
selline võrdlus on küll jabur. See lindike ei tee inimest tundmatuks ja ei varja ta kandjat. Edu meie varastele, pole mõtet enam turvakaameraid soetada. Miks peame meie omal maal sissetungijatega arvestama kui nemad seda kohe tulles ei võta arutlussegi? Kes kaitseb minu õigusi ja elu minu sünnimaal?
Nägin trammipeatuses kahte burkaga naist , kes mõlemad näppisid nutitelefoni , väga eemaletõukav ja vastik . 20. aprill 2016 10:01
Kahju et IRL nii selgrootu on ! Burkakeelu läbisurumine annaks uue energia ja kindlasti ka hääli juurde . Erki-Niiles Krossi demagoogia on lihtsalt rumal . Georgi lindikandjal on nägu avatud ja on võimalus jälgida tema emotsioone , mis on MEIE KULTUURIRUUMIS TÄHTIS . meie kultuuriruumis käivad kaetud näoga vargad ja röövlid , kellel on sukk pähe tõmmatud . Kui araablane soovib elada MEIE kultuuriruumis siis ta peab austama meie kultuuriruumi nagu ta nõuab , et Eurooplane austab nende kultuuriruumi kui on nende kodumaal . Burka alla võib ennast peita vabalt terrorist , kas tema ohvreid tuleb Kross lohutama .
IRL-st 20. aprill 2016 10:13
Nad ei mõista. Kuhu on kadunud mõistlik poliitika? Kuhu on kadunud meie väärtuste eest seismine? Kellel vaja kaasajooksikuid ja veel sellise nimega? Hetkel on aeg panna paika uutele tulijatele kindlad mängureeglid. Lubasite õppida teiste riikide vigadest ja kogemustest? Ei usu, et õpite. Üks seas ei lahenda veel kõiki küsimusi.
parandus 20. aprill 2016 10:14
üks seadus ei lahenda veel kõiki küsimusi
20. aprill 2016 13:15
Just seadus lahendabki . Sest rahva iseorganiseerumine on ju keelatud ja omaalgatuslik kogunemine põgenike vastu kuulutatakse kohe kriminaalseks .
Moslemite meele järgi olemine 20. aprill 2016 09:42
ei päästa kohtust :-) (kui neid tuleb rohkem). Osade usk on juba nii range, et tingib nõudmiste esitamist. Tuleb lihtsalt harjuda, et meil on omad kombed ja iga vähemuse nõudmisega kaasa ei jooksta. Väike näide:
Üks naine lootis, et ametlikul dokumendil (antud juhul juhiluba) võibki olla üleni kaetud naise pilt. Kohus loomulikult sellega ei nõustunud.
http://islam.about.com/od/dress/f/hijab_id.htm
Kui te keeldu ei pane, siis harjuge sellega, et teil on alati käepärast naistöötaja ja privaatne ruum.

nii, et kui isegi kross nii ütles, et... 20. aprill 2016 09:35
et burkas ei ole ohtu....oht on idapiiri taga....siis võib kellelgi isegi õigus olla , tema piraatluses ja kauba veos ..ainult et kellele ja kuhu?=??
hh 20. aprill 2016 09:10
las nad kannavad, siis vähemalt on juba kaugelt näha, kellega on tegemist, et kaugemale hoida. Kes nägu ei kata, sellel ilmselt ei ole midagi kurja plaanis. Nii on vähemalt teada, millise inimesega on tegemist keda karta, keda mitte.
:) 20. aprill 2016 09:01
mõni julge jurist võiks endale tekikoti üle pea tõmmata ja siis autorooli istuda.... huvitav, kuda pollar käitub ? ja kohe hakaku karjuma kiusamisest '.) äkki saab niimoodi seaduse valmis?!
Tegelikult on nii - vaata eriti egiptuse seisukohta 20. aprill 2016 09:22
Ise kaevavad endale auku. Kui tekkib vajadus inimest tuvastada, siis on hädakisa suur. Sellist naist ei tohi sõrmeotsaga puudutada.
Saksamaal ähvardas kohus naise lausa vangi panna, kui ta nägu ei paljasta. Palun pildid:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3486078/Muslim-woman-refused-remove-burka-testify-against-ma...
NB! Egiptus: burka keeld on õigustatud, sest see ei ole islamile omane
http://www.express.co.uk/news/world/651292/Egypt-BURKA-BAN-politicians-NOT-Islamic-Jewish-veil-full-...
Inglismaal pidevad debatid antud teemadel - iga nädal mõni uudis - st, et häirib (siin mõned lingid):
http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/cameron-will-back-uk-muslim-veil-bans-as-he-announces-...
http://www.express.co.uk/news/uk/424490/Judge-s-court-burka-ban-backed
http://www.express.co.uk/news/uk/571042/Muslim-niqab-Supreme-Court-Neuberger-court-full-face-veil
http://www.express.co.uk/news/uk/635929/Burka-ban-UK-Muslim-women-will-have-to-remove-face-veil-for-officials
Ma ei viitsi riikide analüüse teha. Aga enne kui midagi väita, siis tasub uurida. Varsti on muu maailm rohkem Euroopa väärtusi kaitsev, kui Euroopa ise.
Aga Belgia? 20. aprill 2016 10:04
Kas burka polegi keelatud alates 2011?
http://www.bbc.com/news/world-europe-14261921
Isegi Aafrika riikides on juba keelatud terrorismi hirmus.
http://www.bustle.com/articles/124682-the-countries-banning-burqas-out-of-fears-of-terrorism-are-mor...
Lisaks palun ülevaade riikidest, kus moslemeid on enamus ning on ka keelatud teatud tingimustel näo katmine (sh Süüria, Türgi jne):
https://www.quora.com/Have-any-countries-banned-Hijab-Why
Tõlgin lühidalt - keelatakse, et ära hoida ekstremismi ja fundamentalismi.
Tuneesia (islam - 98% rahvastikust) - 1981 alates keelatud islamile omased rõivad, sh pearätid, koolis ja ametiasutustes.
Türgi (islam - 98% rahvastikust) - näo katmine keelatud.
Marocco (islam - 98% rahvastikust, peamiselt sunni) - hihabis nähakse poliitlise islami või fundamentalismi ohtu. Mingil määral ja juhtumitel keelatud.
Süüria (islam - 87%) - julgustatakse loobuma traditsioonilisest jihabist (niqab jmt mis katab nägu). Süüria haridusminister lubas visata välja koolidest õpilasi, õpetajaid jm personali, kes katab nägu ülikoolis. Põhjus: vastuolus riigi sekulaarsete ja akadeemiliste põhimõtetega.
Siin on väga pikk nimekiri ja selgitus keeldude kohta islami riikides. Head lugemist otsustajad.
http://pickeringpost.com/story/if-islamic-countries-ban-the-burqa-why-shouldn-t-we-/3909
Lisan veel 20. aprill 2016 10:08
Kui loete islami riikide seisukohti, siis mõelge korraks, kus Eesti end nende riikide seas positsioneeriks. Kas see positsioon on Euroopa väärtustega kooskõlas? Millise riigi moodi me nüüd oleme? Tuletan meelde, et meil on kõigest 2% moslemitest.
kui ei viitsi kõike lugeda (!) 20. aprill 2016 10:20
siis tsitaat artiklist: "The burqa and full face coverings are mostly rare, and even discouraged or banned in a number of Islamic countries."
Tõlgin: burqa ja näe katmine on islami maades enamasti harv nähtus. Pigem julgustatakse sellest loobuma või see on mitmes islami riigis keelatud.
NII ET OLEME SIIS... 20. aprill 2016 08:32
edsi selgroootud limukad...ja poeme euro kommunistidele...p...
Teenindaja 20. aprill 2016 08:30
No mina küll ei tahaks teenindada üleni mustas nägu katvat inimest. Kui riik ei saa otsustamisega hakkama siis seda peaksid tegema organisatsioonid. Kui juhtub, et sellinne tuleb poodi ja midagi teeb siis kuidas ma politseile tema isikut kirjeldaksin? Kui klienditeenindaja küsib taoliselt isikult dokumenti siis kuidas ta kinnise näoga isikut tuvastab?
Minu meelest on sellinne drastiline kultuuride erinevuse jõuga segunemine laus lollus.
pigem nii 20. aprill 2016 08:04
Probleem on selles, et sellist asja ei saagi hästi juriidiliselt teha ilma et ei eristataks ühte inimgruppi ja ei peaks kuulama lõpmatuid süüdistusi diskrimineerimises.
Seetõttu ükski poliitiline jõud ei soovi sellega tegeleda.
Njah 20. aprill 2016 08:31
Siis diskrimineerime kõiki teisi peaasi, et ei süüdistataks? See on ka mingi valge inimese haigus.
:) 20. aprill 2016 08:57
eks ta näitagi meie Pebroilerite selgrootust.
Kes tahab kannab georgilinti ja räuskab kõva häälega ja ütleb mis tahab Eesti kohta. Teine tõmbab endale teki ülepea ja piilub.....
Miks on meie poliitikutel häbi kehtestada OMA RIIGIS meile mõistetavaid norme?
Teistes riikides käies, oleme küll varmad pähe panema rätte ja kandma pikki riideid aga näe enda kodus oleme nagu mingid ..... ja nii ongi varsti kõigil teistel õigus teha sinu kodus mis tahavad ja sina istu vaikselt nurgas ja korista teiste järelt, sest poliitikuid ei julgenud oigel ajal teha mida 'riigimehe asi on teha!
Euroopa kohtus on 20. aprill 2016 09:00
pretsedent olemas (nii hijab kui burqa). Aina rohkem riike on seda läbi surunud või surumas. Ei saa olla nii alandlik. See tekitab pingeid.
Rääkides nt Prantsusmaast.
http://www.dw.com/en/top-european-court-upholds-frances-headscarf-ban/a-18877330
http://217.218.67.231/Detail/2015/11/26/439252/France-Europe-Hijab-burqa
Euroopa inimõiguste kohtu otsustest, mis ei leidnud burka keelus midagi taunitavat. Lisan ka vastava lingi. Tõlgin ühe lõike: Prantsusmaal elab hinnanguliselt 5 miljonit moslemit - täpne arv ei ole teada, kuna statistika koostamine usu ja etniliste gruppide lõikes on ebaseaduslik. Igal juhul tõdes kohus, et burka keeld mõjutab üksnes 1900 naist (2009. aasta uuringu andmed). Prantsuse võimud leidsid, et antud näitaja on peale uuringu läbiviimist langenud veelgi 50% tänu suurele info. kampaaniale. Miks leiutada ratast? Õpime suuriikide vigadest ja headest näidetest! NB! Üleni kaetust seostatakse äärmuslikusega - kõike sellega kaasnevat me siia ei taha.
http://www.theguardian.com/world/2014/jul/01/france-burqa-ban-upheld-human-rights-court
samuti ei tasu 20. aprill 2016 09:06
Ajada sassi asju, mis omavahel ei sobi. Georgi lint ja burqa on kaks erinevat teemat - üks neist on usuline sümbol. Argumenteerimise käik on lihtsalt teine.
Selline järeleandmine ei soodusta integreerumist. Ma saan aru, kui meil oleks suur kogukond, kes kannab neid katteid. Ei ole, seega ärritab väikest %. Just nimelt oleks punkt, mida potentsiaalsetele pagulastele tutvustada. Kui ei sobi, siis mingu teise riiki. Meile ei ole vaja raskesti integreeritavaid inimesi.
OK. 20. aprill 2016 07:49
Väga hea, võin ka suusamaski kanda.
näiteks 20. aprill 2016 08:27
ja 21. aprill 2016 00:37