Melu TV | ÕL TV

"RADARI" VIDEO | Margus Tsahkna: ka meile soovitati loosungit "Kui on must, näita ust!" (21)

Õhtuleht.ee, 19. aprill 2016 22:36
Foto: Radar
"Radar" uuris IRLi esimehelt Margus Tsahknalt, miks on erakonna reiting rekordmadalas seisus ja mida ta esimehena kavatseb teha, et erakond mudast välja tirida. 

Tsahkna ütles, et IRL on näinud raskeid aegu ja paremaid aegu. "Kui on erakond raskes ajas, nagu me täna oleme, siis on väga kerge minna närvi, hakata tõmblema. Sa võid saada küll lühiajalise edu, aga ma ei tea, kas sa saad öösel rahulikult magada," rääkis ta. 

Tsahkna ütles, et spin-doctorid soovitasid ka neile võtta ekreliku "Kui on must, näita ust!" liini, kuid rassismi teema on tema minu jaoks täiesti välistatud. "See on rassism, mis on levimas üllataval kombel ja ma vaatan, et täiesti intelligentsed kõrgharidusega inimesed lähevad sellega kaasa," tõdes ta. 

"EKRE ei aja tegelikult positiivset tulevikku suunatud poliitikat. Seda, mida on ajanud Mart Laar, Tunne Kelam, Mart Nutt, Jüri Luik, Kersti Kaljulaid. Ja kui me vaatame, et EKRE on võtnud väga selgelt NATO-vastase positsiooni ja on võtnud väga selgelt Euroopa Liidu vastase positsiooni, nende noorteorganisatsioonid teevad koos Putini noorteorganisatsioonidega meeleavaldusi, siis me saame aru tegelikult, mis see natsionalismi suund on. See on selline natsionalism nagu on ka Venemaal," rääkis ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee