Galeriid

GALERII | Tartu linn annetas 2. jalaväebrigaadile lipu (5)

Õhtuleht.ee, 19. aprill 2016 17:16
Foto: Sander Silm
Täna Tartus Raekoja platsil peetud tseremoonial annetas Tartu linn 2. jalaväebrigaadile lipu. Lipule lõid teiste hulgas naela Tartu linnapea Urmas Klaas, kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras ning 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrase sõnul on kaitseväe ja Tartu linna side pikaaegne ning seega on Tartu linn 2. jalaväebrigaadi lipu annetajana parim valik. "Kaitsevägi hingab koos Tartuga akadeemilist õhku ning saab sellest targemaks," ütles oma sõnavõtus kindralleitnant Riho Terras.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartu linn lipu annetamise üle uhke ning loodab nii lippu kui 2. jalaväebrigaadi kaitseväelasi näha ka Tartu linnale olulistel tähtpäevadel. "Olen kindel, et 2. jalaväebrigaad hoiab oma lippu uhkuse ja austusega," ütles Klaas.

Tartu Raekoja platsil toimunud rivistusel osales üle 800 ajateenija ja tegevväelase 2. jalaväebrigaadi staabist, Kuperjanovi jalaväepataljonist ja tagalapataljonist. Esines kaitseväe orkester ning pärast rivistust oli huvilistel võimalik tutvuda 2. jalaväebrigaadi relvastuse ja varustuse näitusega ning maitsta sõdurisuppi.

2. jalaväebrigaad võttis üle Sakala partisanide pataljoni lipu, vapi ja rinnamärgi. Sakala Partisanide Rügement tegutses edasi ka pärast Vabadussõja lõppu, olles üks reservjalaväerügement, mis valmistus kaitsma Eesti Vabariiki. 2. jalaväebrigaad soovib jätkata sama tugeva tegevväelastest ja reservväelastest koosneva võitlusvõimelise ja kõrge moraaliga väeüksusena toetudes ajaloolistele tavadele läbi Sakala Partisanide Rügemendi loodud väärtuste.

2. jalaväebrigaadi lipu väeosa külg on põhivärvilt must, lipu musta välja keskel on viienurgalisel hõbedaste äärtega mustal kilbil brigaadi embleem. Embleemil on kujutatud püstloodis kaheteraline mõõk, mille käepide on suunatud ülespoole. Käepidemest vasakul ja paremal on Sakala partisane tähistavad tähed "S" ja "P". Mõõga terast vasakul on elusa inimese pale, paremal surnu pealuu. Mõõga terav ots toetub loorberi oksale.

Lipu tagakülg on sarnane teiste kaitseväes kasutusel olevate lippudega ehk riigilipu värvides lipuvälja tausta keskel asub Eesti Vabariigi suur vapp koos vastava lipukirjaga "Eesti Kodu Kaitseks".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee