Oliver Kruuda (vasakult teine) Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee koosolekul 14. jaanuaril 2016.Foto: Jaanus Lensment / Postimees
Toimetas Kristin Aasma 19. aprill 2016 11:11
Harju Maakohus võttis menetlusse Halinga Piimajõe farmi poole miljoni eurose nõudega hagi Oliver Kruuda firma AS Tere vastu.

Nõude aluseks on möödunud aasta veebruaris Terele müüdud üle 800 tonni toorpiima, mille eest esitatud arved on Terel tänaseni tasumata, teatas Pärnu-Jaagupi lähedal Langermaa külas asuva Halinga farmi omanik Raul Peetson.

Halinga Piimajõe farmi omanik Raul Peetson Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

“800 tonni toorpiima on umbes kaks kolmandikku Halinga kuutoodangust. Sellise koguse niisama minna laskmist ei saa lubada endale ükski piimafarm,” rääkis Peetson. “Nii piimatootjad, kui põllumajandustootjad laiemalt, on praegu
kriisiolukorras, kus igaüks tõmbab tekki enda poole ja kõigile ei jagu. Meie
majanduslik olukord oleks aga hoopis teise näoga, kui Tere kokkulepetest kinni
peaks ja tehtud töö eest ette nähtud tasu ei peaks kohtu abil välja nõudma.“

AS Tere sai Halinga Piimajõe farmist 2015. aasta veebruari kolme nädala jooksul 803 120 kg toorpiima, mille eest pidanuks Tere tasuma 244 130 eurot. Koos rohkem kui aasta jooksul kogunenud viivistega oleks nõudesumma isegi veidi üle 710 000 euro. Hagiavalduses seisab, et lähtudes menetlusökonoomikast, ei pööra OÜ Halinga viivise nõuet täielikult täitmisele ning esitab Tere vastu viivisnõude osaliselt ehk 255 870 euro ulatuses, mis koos põhinõudega teeb kogunõudeks 500 000 eurot.

Halinga Piimajõe farm Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

1992. aastast tegutsev OÜ on piirkonna suurim ettevõte ja tööandja. Halingal on 2400 lüpsilehma kohta, millest täidetud on praegu 1700. Kokku on neljas farmis 3600 veist. Ettevõte on olnud korduvalt Äripäeva Pärnumaa edukaimate ettevõtete ja põllumajandustootjate TOP 100 hulgas.