Eesti uudised

62 000 EUROT LÄINUD NAGU NIUHTI: kuidas maksumaksja Ärma talu üleval peab (201)

Karoliina Vasli, 19. aprill 2016 06:00
WELCOME TO ÄRMA? Tea, kas juba aastakese pärast kosti tavad Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves Ärma talus turiste nii ­sii t maalt kui ka kaugemalt? EASiga sõlmitud diili järgi peaks nii minema.Foto: Alar Truu

Ärma talu kulud on varasemaga võrreldes küll veidi vähenenud, kuid küsimusi tekitab see, miks on vaja iga aasta turvasüsteeme remontida ning mis saab pärast Ilvese ametiaja lõppu sinna ostetud ATVst jm.  

Üheksa aastat tagasi teatas toonane esileedi Evelin Ilves Õhtulehes, kuidas kohe-kohe avatakse Ärma talus hotell. "Broneeringuid võtame vastu juba praegu. Avapidu oleneb presidendi ajakavast, aga ega see pidamata jää," kuulutas ta. Mingit hotelli ei avatud, ­Ärma talust sai hoopis nagu kodukootud kuningaloss: tavainimesel pole sinna asja ja maksumaksja katab jooksvad kulud.  Kui tunamullu viis see maksumaksja rahakotist üle 68 000 euro, siis mullu 61 722 eurot. Vähem kulus seekord näiteks sõidukite ülalpidamisele ja inventarile (2014. aastal osteti kallis murutraktor).

Küll aga on veidi tõusnud töötasud – koos maksudega läks kahe inimese palgalhoidmine maksma 31 361 eurot, aasta varem 29 567 eurot (kaks töötajat). Presidendi kantselei pressiesindaja Piret Pert selgitab, et palgad suurenesid. Ta ütleb, et hoolduse, remondi ja korrashoiu peale kulus 4620 eurot. Selle kuluartikli all on näiteks prügivedu, veesüsteemide hooldus, lumelükkamistööd, haljastuse hooldus, välisvalgustuse remont, katlamaja hooldus ja puhastusvahendid. Samuti soetati töötajatele 151 euro eest uued tööriided. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.07.2016
Edukas äri president Ilvese moodi: mets tasuta rendile ja ei mingit tulumaksu!
18.04.2016
Lahutusega rikkaks
02.04.2016
Presidendi residentsi renoveerimine käib riigile üle jõu ja plaanile tõmmatakse kriips peale?
02.01.2016
PILTUUDIS | Ärma talu naaber näitab presidendilt saadud jõulukaarti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee