Marina KaljurandFoto: Stanislav Moshkov
Toimetas Piret Pappel 18. aprill 2016 20:42
Tänasel Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil Luxembourgis arutasid välisministrid ettevalmistusi 23. mail toimuvaks ühiseks kohtumiseks Idapartnerluse riikide välisministritega.

Välisminister Kaljurand ütles, et regulaarne kohtumine idapartnerlusriikide ministritega on hea võimalus teema hoidmiseks Euroopa välispoliitika fookuses.

Välisminister Kaljurand lausus, et idapartnerlus toetub vastastikustele kohustustele ning ühisele vastutusele. „EL-Ukraina assotsiatsioonileppe osaline rakendumine jätkub, kuid Hollandi referendumi järel tuleb leida lahendus selle leppe lõplikuks jõustumiseks ning seda tihedas koostöös ja koordinatsioonis Ukrainaga,“ ütles Kaljurand. Lisaks sellele on oluline ka viisavabaduse kehtestamine Gruusiaga.

Samuti tervitas välisminister Kaljurand Ukraina valitsuskriisi lõppu ning avaldas lootust, et uus valitsus keskendub reformidele.

Välisminister Kaljurand tunnustas Armeenia ja Aserbaidžaani huvi vastu teha koostööd Euroopa Liiduga ning lisas, et lepingud nende riikidega on Euroopa Liidu jaoks prioriteet. Samuti loodab välisminister näha Mägi-Karabahhis teravnenud konflikti raugemist ning kiiret jõudmist rahumeelse lahenduseni.