Kommentaar

Tõnu Virve | Õige eestlane Eesti asja ajamas (10)

LISA KOMMENTAAR

analoog 19. aprill 2016 15:41
Mingis Aafrika riigis peab Eesti esindaja ringi laskma paljaste rindade rappudes ja paksude kintsude värisedes!?!Elaga lömitamine?!
aru mai saa 19. aprill 2016 14:24
Misa teil selle rahvusega on???? Kas eestlane (rahvuselt) on kuidagi ülem ja tegikaj teistest rahvustest inimestega võrreldes???? Aru mai saa. Eriti teada tuntud tõdemuse -- eestlase lemmiktoit on teine eestlane -- taustal. Ütlen, et rahvused, nende esiletoomine mingite positsioonide saavutamisel v kusagile valimise kontekstis, on jaburalt ületähtsustatud. Miks ei võiks inimesed lihtsalt normaalselt mingis kinlalt piiritletud ruumis läbi saada, suhelda, toimida, sõltumata oma rahvusest? Aru mai saa. Hea küll, poliitikute jaoks on rahvusega vehkimine poliitiliseks vahendiks ebasoovitava elemendi st mingi muu rahvuse halvustamisel v lausa ohuna kujutamisel, aga tavakodanike jaoks? Seda enam, et ruumi meil Eestis nagu oleks. Kui meeldib eriti eestlaste seltskond, saab valida elupaiga, kus elavadki peamiselt eestlased ja kui meeldib venelaste seltskond võib elada piirkonnas, kus rohkem venelasi v mingeid muid rahvusi koos. Me nagu ei elakski 21.
sajandil, vabas maailmas, vabas Eestis, kus enamik inimesi valdab vabalt mitmeid keeli, suhtleb netis ja toimib eestis olles ja elades samal ajal väljaspool eesti piire. Nii ida, lääne, põhja ja lõuna suunal.
Mardus 19. aprill 2016 11:26
Poska oli peale kõige muu ka Vene Föderatiivse Vabariigi Eestimaa kubermangu kuberner. (Tema valitsusajal, Venemaa Ajutise valitsuse nõusolekul, liideti Liivimaa eestlastega asustatud osa Eesti kubermanguga) Poska ja vägagi paljud teised tollased, kes hiljem Eesti Vabariigi poliitikud-
riigitegelased, ei näinud võimalust ja otstarvet Eesti Vabariigi sünniks. Poska oli üks neist. Eesti
Vabariigi otstarbekuse mõistmises toimus pööre pärast "Suurt oktoobrirevolutsiooni" kui enamlased
võimutsesid maal ja Saksa okupatsiooni tulemisel oli tekkinud võimuvaakum.Vabariik kuulutatigi välja
vahetult enne Saksa okupatsiooni. On üpris tõenäoline, et enamlaste võimuhaaramise läbikukkumise korral Venemaal, poleks sündinud ka Eesti Vabariiki. Jaan (Ivan) Poska ei olnud rahvuslane aga ta oli hea poliitik.
Mis puutub brežneviaegsesse venestamisse - Tõnu Virvel ja väga paljudel teistel ei jagu arusaamist tollasest N Liidu rahvuspoliitikast. Eks nooremad on tänase "infosõja vangid" ja vanemad pole "põlastusest" tutvunud tollaste Kompartei programmidega. N Liidu kommunistid-internatsionalistid läksid venestamispüüdlusest hoopis kaugemale ette. N Liidus ei olnud riigikeelt, "Vabariikides" kehtis kakskeelsus - rahvuskeel ja "rahvustevaheline suhtluskeel" milleks osutus vene keel põhjusel, et see oli juba Vene impeeriumi aegdest kujunenud valdavaks ühiskeeleks. (Muide, kommunistide ja "kogu maailma proletariaadi" ühiseeleks mõtles keegi poolakas välja esperanto keele) Brežnev ei tahtnud kogu riigi rahvustest vene rahvust teha, Partei "püstitas ülesande" kasvatada sootuks uus inimliik - Nõukogude inimene. Seega, mitte venelasteks ei pidanud me saama vaid "Nõukogude inimesteks" kelle keeleks pidi "loomuliku asjade arengu tulemina saama "loomulikult" vene keel - "uue inimese, Nõukogude inimese keeleks"
Siin tahaks mainida üht "veidrat" nähtust - tollased dissitendid ehk teisitimõtlejad omas enamuses ei võidelnudki otseselt Nõukogude võimu vastu (Nõukogudel polnudki võimu, mille vastu seal võidelda oligi) Klassikaline küsimus: "Kas sulle ei meeldi Nõukogude võim?" sai dissitendilt harilikult vastuseks, et miks ei meeldi, meeldib küll, aga . . . . ja siis järgnesid mitte võimuvastased arvamused vaid võimu parandavad ettepanekud ja neil oli alust - N Liidu Konstitutsiooniga oli lubatud usu, arvamuse ja kõik muud vabadused jne, jne, aga nende täitmiseks lubamine oli blokeeritud. Põhiliselt olid just need asjad dissidentide tööpõlluks. Olid üksikud, kes "Vabariigi eest võitlesid" Arusaadav ka - "tervisele" oli kasulikum "seestpoolt õõnestada" kui "väliselt materdada"
pramot 19. aprill 2016 09:42
Teisest rahvusest inimene kes eestis elab ja on lojaalne, ei ole eestlane vaid eesti kodanik ja eestimaalane.
Ta on ju 19. aprill 2016 08:00
Alar1 18. aprill 2016 21:00
Tõnu Virvet huvitab küsimus, kes on eestlane? Peale Helme ja teiste EKRE teismeliste skinhead-ide sõnavõtte pole ma enam kindel, kas ma olen ikka eestlane ja kas peale EKRE natside on veel üldse eestlasi?
19. aprill 2016 14:29
sa alar pole mitte eestlane,vaid orav.
kui Virve on IRL-s, siis on asi selge 18. aprill 2016 20:29
rahvuslik hull ja EKRE suuvooder
appi! 18. aprill 2016 20:12
Mida ma praegu lugesin??? Liblikas jumaldab lapspeaministrit . Appike . Kuhu on kadunud normaaasus ?
mats maalt 18. aprill 2016 23:09
Aga loe veel kord ja hästi aeglaselt.Ehk siis saad aru.Kui ikka ei saa tuleb tõdeda: Kui inimene on loll,siis on seda kauaks.