Maailm

Loe, mida on Putin, Peskov ja tema naine deklareerinud!

Miks oli Peskovi tulu mullu kolm korda suurem kui Putinil? (17)

Õhtuleht.ee, 18. aprill 2016 15:28
Dmitry PeskovFoto: AFP / Scanpix
Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov selgitas avalikkusele, kuidas sai tema aastane sissetulek olla suurem kui president Vladimir Putinil. Tuludeklaratsiooni järgi on Putin vaat, et lihtne vene mees - tal on kolm vene autot, tükike maad, 70ruutmeetrine korter ja garaaž.

Vladimir Putin Foto: AFP / Scanpix

Peskovi sissetulek oli 2015. aasta tuludeklaratsiooni järgi 36,7 miljonit rubla (ligi 490 000 eurot). Putini tulud olid eelmisel aastal 8,9 miljonit rubla (118 646 eurot), vahendas BBC.

Peskov selgitas, et nii suur sissetulek tekkis tal palgast ja pärandusest. "Kahetsusväärselt sain ma päranduse, kui mu isa suri,“ selgitas Peskov, kelle isa oli diplomaat.

Vladimir Putin ja Dmitri Peskov (paremal) Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

Lääne analüütikud usuvad, et Putin on kogunud salaja hiiglasliku varanduse. USA rahandusministri asetäitja terrorismi ja finantsluure alal Adam Szubin rääkis jaanuaris BBC-le, et Vladimir Putini tuludeklaratsioon ei näita tema tegelikku jõukust ning ta on pikka aega tegutsenud eesmärgiga, kuidas oma tegelikku rikkust maskeerida. Peskov pressiesindajana nimetas seda hiljem totaalseks väljamõeldiseks.

Panama dokumentide lekkega ilmnes, et president Putini lähiring, nende seas muusik Sergei Roldugin, suunas offshore-firmadesse miljoneid dollareid.

Oma tuludeklaratsioonis, mis avaldati Venemaal eelmisel nädalal, oli Putin märkinud, et tal on kolm Venemaal tehtud autot, järelhaagis, maatükk suurusega 1500 ruutmeetrit, 77ruutmeetrine korter ja garaaž.

Dmitri Peskovi abikaasa, jäätantsijast olümpiavõitja Tatjana Navka deklareeris eelmise aasta sissetulekuks 89 miljonit rubla – kümme korda rohkem kui presidendil. Navkal on veel kaks maatükki, maja, neli korterit, neist üks USAs, ning garaaž. Naise nimel on veel kaks Mercedes-Benzi luksusautot, üks Lexus ja ATV.

Tatjana Navka Foto: Reuters / Scanpix

Peskovil on kolm korterit ja Toyota Land Cruiser. Ka nende laste nimel on kinnisvara.

Eelmisel aastal aset leidnud pulmatseremoonial jäi Peskov aga fotodele Richard Mille kellaga, mille hind on 620 000 dollarit (ligi 550 000 eurot).

Dmitri Peskov (paremal) ja tema naine Tatjana Navka (vasakul) poseerimas tüdrukuga Moskva liuväljal. Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

26.03.2016
Venemaa pensionär tahab president Putini kohtu kaudu tagandada
16.03.2016
Putin valetas räigelt rahvale
14.03.2016
PUTIN KÕNELES RAHVAGA: "parteibrändide rivistus", Türgi, Ukraina, Donbass ja Krimm, Clinton või Trump ning Panama dokumendid
05.03.2016
Mastaapne andmeleke paljastab maailma vägevate maksupettusi