Eesti uudised

Sotsioloog Kallase kõnest: oodanuks, et ta räägib, mida tegelikult mõtleb

Karoliina Vasli, 18. aprill 2016 06:00

50 KOMMENTAARI

k
K/ 19. aprill 2016 07:52
Kallast ei tohi me küll pukki upitada sest temal on mäluga probleem,müüb eesti maha ja ta ei mäletagi.
m
mina tean/ 19. aprill 2016 00:40
kes kõlbaks EV presidendikandidaatideks......Indrek Tarand,Indrek Neivelt, Marina Kaljurand, Jaak Jõerüüt. Vist kõik. Mart Juur ei kõlba, laisk tundub olevat et ilmas ringi sõita.
t
teadja./ 18. aprill 2016 23:57
Ma ei taipa, miks Kallas tahab presidendiks hakata? Tahab ta votta Arnold Rüütlist eeskuju, tekkis koduigatsus voi läks Tarandiga tülli. Miks ütles Kallas TV3 vana-aasta ennustussaates pealkirjaga Mida toob aasta 2016. Siimu s6nad: no kui rahvas väga soovib, siis ma v6in hakata presidendiks.Nüüd on küsimus, et kes on rahvas?
i
ise / 18. aprill 2016 19:53
mulle meeldivad kõik inimesed , kellele ei meeldi Kallas .
t
tom/ 18. aprill 2016 18:54
kui siiamaale pole suudetud EESTIT p.....sse keerata,siis nüüd saab kindlalt,kui reformikas t ka president tuleb...kuradi kommunist!
j
Jube.../ 18. aprill 2016 17:31
sarnane Hitleriga.Kaputt :D
ä
ära soga/ 18. aprill 2016 17:45
krt, hitlriga sarnasus kuulub ikka meie martinile.
Niipea kui ta vuntsid nina alla kasvatab, ongi ta meie kõrgelt jumaldatud Eesti vunts-aadu!
Välimuselt sama ja ka sisult kohe täpselt sama nagu hitler!
Heil martin!
ü
ütleks mida???/ 18. aprill 2016 16:32
Varasta! Varasta! Varasta!
S.K.
see ei lähe ju rahvale peale...
e
eesti kodanik/ 18. aprill 2016 16:16
tuleb välja et pätid ja vargad ei ole vanglas vaid brüsselis jatoompeal,

p
Pluss/ 18. aprill 2016 14:07
tollele tuleks tutvustada kaigast! Kindlasti mõjuv eelnimetatud tutvus - konkreetne!
k
Kui võtta erapooletult Kallas vs Kaljurand/ 18. aprill 2016 11:29
siis Kallas vähemalt tegi avapaugu ja mingi sõnumi edastas. Kaljurand küll väljendab mõistmist, et tuleb rohkem suhelda ja selgitada, siiski nn heietamisi õigeks. Mul on raske sellest loogikast aru saada. Mis saaks paremini tõsta arusaama, kui debatt? Tore, et ta kohtub kusagil mingi grupi inimestega, kuid mida me teame temast kui kandidaadist? Kui ta saabki presidendiks, siis rahvaga suhtlemisest ei pääse. Nii või naa sa esitad oma seisukohad teatud küsimustes. Ei taha avaldada neid seisukohti praegu? Mind ei huvitagi mineviku heietamine, pigem sisuline mõttevahetus tuleviku ja oleviku osas.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kaljurand-kallasest-eeskuju-votta-ei-kavatse-mul-ei-ole-...
k
Kokkuvõttes/ 18. aprill 2016 11:46
Kui muid valikuid ei ole (nii või naa üks neist pannakse), siis üksnes sellise Kaljuranna käitumise pärast eelistaks Kallast. Kaljurand peaks ka mõistma seda, et kui ta saab vaikides võimule, siis see ei tee temast rahva poolt "austatud" presidenti. Sõltub ikkagi sellest, milliseid seisukohti ta avaldama hakkab. Kui ta loodab sellise taktikaga võita, siis see on lühiajaline võit.
m
Muidugi/ 18. aprill 2016 11:53
Kallaselt võib oodata ka noomivat suhtumist refi suunal, sest vanale olijal ei pruugi meeldida teatud arengusuunad. Seetõttu võidakse eelistada Kaljunda, kes minu jaoks on rohkem praeguse ref nägu.
METSAVEND / 18. aprill 2016 11:24
Praeguse seisuga paistab ,et Kallas pole aru saanud luukerede kolinast vöi on Kallas strateegiliselt pettemanööver ja refidel on veel möni ärmataja välja käia .Selge on see ,et refidele on vaja saada presidendiks pigem oma kui selline miki taoline kes aja jooksul väljus kontrolli alt ja püüdis ehk haledalt jäljendada Merit .Kallase taust on suht hapu prsedendiks saada aga kuna refid tahavad vägisi demokraatlikus diktatuuri kehtestada siis vahet pole .Nagu näha on siin kommenteerijate hulgas jälle palgalised töö hoos ,et muuta kasvöi solvangutega inimeste meelsust .Siiski on kogu refide ja Kallase tegevus absurdne ,lisaks pääministri jutt ,et jätkame käidud rada mis tähendab ju samasugust paigalseisu ka majanduses mida tegelikult pole .Refide tegevuses on näha ,et nende poliitsödurid on köike oskajad aga tegelikult osatakse ainult rollotada ja ärmatada ehk lihtsalt öeldes riiki varastada ja vägisi tahetakse diktatuuri kehtestada demokraatlikus riigis jätkuvalt vöimul püsimiseks .Samuti pole normaalne ,et sildistatakse neid kes pole päri refide tegevusega ,tegelikult mis puutub sildistajatesse siis on tegemist inimestega kes ei saa aru mis toimub vöi on need kes kasvöi mingil määral saavad nendest lollustest ja sigadustest tulu .Tulu saajate hulka kuuluvad samuti need palgalised kommenteerijad kes tegelevad kommentaariumites sildistamise vöi lihtsalt pori loopimisega .Mis puutub Kallasesse siis juba see FEB fondi afäär annab arusaamise kellega on tegemist ,ikkagi on vaja teada kuidas tegelikult need 10 miljonid tuulde läksid ,rääkimata teistest afääridest kus ületab igati praegust presidenti .Pigem ei taheta kuidagi öppida vigadest ,sest pääministriks saamine kukkus samuti läbi ja pidi tagasi Brüsselisse minema ,ju vanamees tahab koju aga samas tahab jätkuvalt hästi teenida .
k
Kallas ei saa / 18. aprill 2016 11:02
ju rääkida, mida mõtleb. Ta mõtleb sellele, et need miljonid, mida ta tasku pistnud on, välja ei tuleks. Ja sellele, kuidas uusi miljoneid jälle tasku toppida.
e
eh/ 18. aprill 2016 10:48
sotsioloog tahab, et poliitikud räägiksid sellest, millest mõtlevad. Oh, sa lapsemeelne sotsioloog, võiksid ise endaga algust teha. Eks teiegi veeretate sõnu, et ikka palk jookseks ja kinga ei saa.
p
18. aprill 2016 10:31
Paistab, et täna on kesikute ja ekre trollivabriku alaarenenud ja lõpetamata nelja-klassi haridusega "noor kaardivägi" eesliinile kommenteerima saadetud.
"plussitap"
"miinustap"
"KAPU-t"
"KCB-t"
----------
eelmistes kommentaaridest
"artikel"
ei "võtta" vastu?
mis "tall" rääkida?
ei "leppi"?
a
Alar1/ 18. aprill 2016 10:28
Ma ei saa aru sellest kisast presidendi üle. Eesti presidendil pole võimu ja eesti elu ta ei mõjuta. Peab aastavahetusel ühe kõne ja on jutuaineks kollasele ajakirjandusele. Nii et rohkem Eesti õuenarr, kui Eesti president. Mida Ilves selle ametiaja jooksul rohkem teinus on? (Ärma välja arvatud).
n
nonoh/ 18. aprill 2016 10:43
Ilvest küll ei saa tegevusetuses süüdistada. Mõtle kui palju õnne jagas tema uus imeilus armastus Eestimaale. Olime ju kõik õnnelikud , kui armastus Eestimaale tuli.
a
Alar1, kui rumal sa ikka oled!/ 18. aprill 2016 10:53
Kremli õuenarr Alari1, loe alljärgnevat ja hari ennast!
Põhiseaduse järgi on Vabariigi Presidendil erinevaid ülesandeid nii sise- kui ka välispoliitikas. Välissuhtlemises täidab Vabariigi President peamiselt traditsioonilisi esindusülesandeid.
Tähtsamad Vabariigi Presidendil lasuvatest ülesannetest seonduvad siiski siseriikliku poliitilise elu küsimustega. Vabariigi Presidendi ülesannetest üks olulisemaid on peaministrikandidaadi kindlaksmääramine. Lisaks diplomaatide lähetamisele ja vastuvõtmisele ning välislepingute ratifitseerimiskirjade allkirjastamisele esindab ta Eesti riiki kohtumistel teiste riikide juhtidega. Siin on Vabariigi Presidendi ülesanded jagatud pea- ja välisministriga.
Vabariigi Presidendi riigikaitsealased volitused on küllaltki ulatuslikud — tegemist on Eesti riigikaitse kõrgeima juhiga.
Olulise riikliku tähendusega on Vabariigi Presidendi ülesanne Riigikogus vastuvõetud seadusi välja kuulutada ja sellega kaasnev õigus väljakuulutamisest keelduda.
Vabariigi Presidendi olulise ülesandena võib veel märkida õigust välja kuulutada Riigikogu erakorralised valimised juhul, kui peaministrile või valitsusele umbusaldust avaldatakse.
Vabariigi President omab ka sümboolset võimu, näiteks iseseisvat otsustusõigust riiklike teenetemärkide jagamisel või karistatutele armuandmisel.
Vabariigi Presidendil on õigus riiklik teenetemärk inimeselt ka ära võtta, kui inimene on pannud toime tahtliku kuriteo või muu teo, mis välistaks teenetemärgi andmise.
Õuenarr Alari1, said ehk veidi targemaks?
v
Vau, sotsioloog Vasli on mõtetelugeja!/ 18. aprill 2016 10:14
Paistab, et tänapäeva sotsioloogid on hoopis juba nii peenikesed poisid, et oskavad juba teiste inimeste, siin siis Kallase mõtteid lugeda.
Kuidas ta muidu teadis hõisata, et Kallas ei räägi seda, mida ta mõtleb.
Vaat, see on juba põrutavaim ja uuem ning teaduslikum tase ja uudis missugune!

k
Kõrval artikel/ 18. aprill 2016 10:06
Palun hirmuga jumalat -peata ometi see õudus!
j
18. aprill 2016 10:09
jumalad ei ole huvitatud selle õuduse peatamisest, see peaks juba ammu selge olema.
"
18. aprill 2016 10:16
h
huvitav/ 18. aprill 2016 10:00
TAHAKS VÄGA TEADA,kes esitas siimu presidendikandidaadiks või esitas ta ennast ise,kui keegi oskaks seletada ,oleks rõõm lugeda.
k
küsimus/ 18. aprill 2016 09:50
Kas sotsioloog kirjutab, mida ta tegelikult mõtleb?
m
Mõtete lugeja/ 18. aprill 2016 09:49
Kusen selle ESTbanaania peale kõrge kaarega.
a
Ainult 3 mõtet/ 18. aprill 2016 09:44
1. Miljonid 2. miljonid 3. miljonid.
a
ank/ 18. aprill 2016 10:08
K
Iga Jumala päev X korda pildil/ 18. aprill 2016 09:42
Kas ta on juba presidenteks valitud?
Kas ta on ainuke kanditaat?
Teisi kanditaate nigu polekski!
Vägisi tundub, et kõik juba paika otsustatud.
Sõõrumaa oli ka iga päev pildil ja kohe "juhuse tahtel" saigi pukki?
v
veteran/ 18. aprill 2016 09:13
Vana varas-maffiooso arvab vist, et juhib mnemoturniiri.
s
see on midagi uut!/ 18. aprill 2016 08:50
Seni ikka seati presidendikandidaat teatud inimeste poolt üles aga 10 miljon mees seab ise oma kandidaadi üles!!!
m
marks/ 18. aprill 2016 09:05
No mis sa hing hädaga teed, nii väga tahaks raha juurde. Euroopast sai jalaga. Korra ju õnnestus korralikult lüpsta , proovida ikka tasub. Mis siis et mõnitatakse, küll sumakas selle kompenseerib.

n
No kuulge 007/ 18. aprill 2016 08:47
Tegelikult teab USA Rockefelleri loodud tagatuba , mida nende ideede täideviijad mõtlevad.
v
või õigemini ei võtta vastu./ 18. aprill 2016 08:47
Mis tall rääkida prigulased ei leppi kuiva rahaga ja muid asju see mälu ei pea.
j
18. aprill 2016 10:21
Jeerum, millise alaharidusega jobusid on ekre.kesikute trollivabrikusse tööle võetud!
ei "võtta" vastu?
mis "tall" rääkida?
ei "leppi"?
Kutt, marss kooli ja lõpeta vähemalt 4. klass ära!
a
Anteksi./ 18. aprill 2016 17:01
s
See/ 18. aprill 2016 08:36
tavaline orava käbikröbistamine.
a
aVot/ 18. aprill 2016 08:23
Ta ei saagi rääkida,millest mõtleb. Kõik salastatud 75 aastaks.
p
pontius/ 18. aprill 2016 17:21
millal juut ja varas enne tõtt on rääkinud ???
18. aprill 2016 08:21
Eestimaa ADOLF ! Oled oma Adolfi-partei auliige, olgu sul nii palju au"d et lahkud siit areenilt mälukaotustega ..... Mine ravi end..... !
h
heil/ 18. aprill 2016 17:37
Kuule. ära ekrelastel seda ADOLFI-au nüüd k+ll Kallasele jagama hakka.
Adolfi au kuulub AINULT madisonile ja helmedele ja nende kmpanjonidele!
m
mmm/ 18. aprill 2016 08:21
Amneesia Siim võik enne meelde tuletada kuhu VEB fondi raha läks ja siis alles kandideerida presidendiks.
i
IGA ÜKS ...(kes tahb mõista poliitikuid) / 18. aprill 2016 08:17
peaks lugema neid-samuseeid tarkade protokolle....sest siis saad aru et siim....kui ta ei ole veel kloostri taga metsas ...on üks igati korralik poliitik...
j
JA IGA ÜKS.../ 18. aprill 2016 08:47
kes plussab või miinustap ..võiks mõelda kas ta on neid lugenud või mitte...või ARVUSTAB ainult lollusest...mitte selle pärst et ta LOLL oleks ..aga selleks et KELLELEGI MEELDIDA...ÄRGE KARTKE EGA SEE TEIE - VÕI + kedagi eriti huvita kui siis mõnikord ehk KAPU-t ja KCB-t....
ä
18. aprill 2016 10:14
Ära unusta Talmudit soovitada!
m
marks/ 18. aprill 2016 08:11
See millest ta kõne algul rääkis , on kõne lõpus meelest läinud. Pole ka ime , vaadaku sünnikuupäeva, on ka aeg. Siis pole ime kui ei mäleta millisesse parteisse astus, muudgui hämab, sobibv mula iga partei jaoks.
a
Albert1/ 18. aprill 2016 14:47
Tal ju veel siiamaani NLKP liikme pilet taskus!!!

j
ja/ 18. aprill 2016 07:59
sellel mehel on valed sisse kodeeritud.
n
No / 18. aprill 2016 07:51
seda mida mõtleb ta enam ei mäleta. Mida tahta mäluprobleemidega mehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee