Maailm

TUUMASÕDA ÄHVARDAB: veealused droonid ja kurssi muutvad raketid (26)

LISA KOMMENTAAR

MATS 18. aprill 2016 13:57
Põhimõtteliselt ei räägita siin midagi uut. Mingis mõttes on iga torpeedogi veealune droon. Juba teise maailmasõja ajal ehitati isejuhtivaid torpeeoid, mis liikusid kas magnetvälja järgi (suur laev põhjustab magnetväljahäireid) või laevakruvi tekitatava müra peale. Põhimõtteliselt on jutt vaid torpeedode täiustamisest, kiiruse suurendamisest ning kaugjuhtimisest.
Strateegiliste pommtaja kere ning tiibade külge tiibrakettide kinnitamises ei ole midagi uut. Seda on praktiseeritud juba mõnda aega. Kontseptsioon, et strateegiline pommitaja viib tiibraketid kiiresi üle ookeani vaenlase randade ning piiride lähedale ja sealt sihtmärgi suunas tulistab, on juba mitukümmend aastat tagasi välja mõeldud.Ilmselt käib jutt vaid uuendustest ning täiustustest.
Ka lennu ajal mitu korda kurssi muutev tiibrakett pole kah midagi fantastilst. Piisab kas sidest ja kaugjuhtimisest (nagu droonide korral) või siis teisalt pardaarvutist, sisse söödetud programmist ning GPS-ist. Seega pole kõiges selles põhimõtteliselt midagi uut ja enneolematut. Küsimus on pigem selles, et mis nende edaspidine täiustamine, uute täiuslikumate mudelite väljatöötamine, tootmisse võtmine, masstootmine ning relvastusse viimine maksab. Hetkel on Venemaal näpud põhjas ja majandus virelemas. Aga kui muu majanduse ning tootmise arvel sõjatehnikat arendada, viib see riigis alla nii elatustaseme kui ka uute ressursside kasutusele võtmise, tööstuse ja tehnoloogia uuendamise j.n.e. Näiteks 70-80 arutu relvastuse võidujooksu uus voor jättis NSVL-s unarusse uute nafta ja gaasimaardlate hõlvamise, riigi peamise valuutaallika. Ja kui vanad allikad hakkasid kokku kuivama, siis oldigi lõhkise küna ees. Kui kukub majandus, kukub ka riik. (baas ja pealisehitus) Seda taipas ka Gorba ja seepärast üritaski ta seda uutmist, reforme, kontrollitavat turumajandust (omamoodi NEP-i) j.n.e. E päästa mis päästa annab. Kuid oli juba hilja.
Selles mõttes on tugeva majandusega USA võidurelvastumise uue vooru suhtes märksa paremas stardipositsioonis.
tubli 18. aprill 2016 15:17
.....5! Peaorav. Toetavad ka mihkelson ja mikser!
JUSS 18. aprill 2016 12:32
Eelmine, 70-80 relvastuse võidujooks (kosmosesõja kontseptsioon) sai NSVL le saatuslikuks. Kurnas majanduse, ajas riigi pankrotti ning lõpuks lagundaski. USA rahvastik on 2,5 korda suurem kui Venemaal, majandus kordades efektiivsem. Ja kui võtta kogu NATO sõjaline potsentsiaal, siis see on 10 korda suurem kui Venemaal. Majanduslik võimekuse vahe aga veelgi rohkem. Pealegi vaagub praegune Venemaa majandus sanktsioonide tõttu hinge. Selline võidujooks käiks nälginud riigile praegu ilmselgelt üle jõu ja annaks sellele lõpliku põõna.
Muidugi on ka oht, et kui Venemaal tekivad näljamässud ning rahutused, läheksid kukutamisohus valitsejad välja viimasele, meeleheitlikule sammule. Alustasid mõne väikeriigi vastu sõda, vibutaksid suurtele hirmutamiseks tuumanuia j-n.e. See on väga vana retsept. Rahva tähelepanu kõrvale juhtimiseks üks väike võidukas sõda. Mäng nende patriootilistele tunnetele. Kuid sellega võib ka alt minna. Näiteks Vene tsaaririik provotseeris 1905.a. sõja Jaapaniga, olles kindel, et see Aasia väike kollane kääbus saab Venemaalt kõva keretäie. Hoobeldi, et peksame sellised lausa papaahadega merre. Aga kuhu see tegelikult viis? Läbikukkumise ning esimese revolutsioonini. Kuid millised tagajärjed võivad sõjalisel läbikukkumisel olla veel praegu, tuumaajatul? Varem lihtsalt ei olnud tuumanuppu.
kuule Juss 18. aprill 2016 15:21
Kas sina oled "MATS"-i pinginaaber? Ka tubli...jälle 5!
Pluss 18. aprill 2016 11:46
kui prüsselile och "pariisile" sellised minikad põrut, saaks sigakoertest, ulguvatest murjanitest lahti kogu Euroopa asualal!
to Pluss 18. aprill 2016 12:13
Mulle näib, et aatomipommitamisel jaguks midagi ka sinu enda jaoks. Ega sa ometigi ei looda, et madina ajaks Putin sind ekstra omale külla, sügaval maa all asuvasse kõigi mugavustga ja aastakümneteks toidureserve omavasse superpunkrisse kutsuks? Vaevalt et sul nii kõrget aukraadi ning positsiooni on.
Ypa 18. aprill 2016 11:15
teevad ikka: "piu ja pau". Pärast kõikjal särab. Pealtvaatajaid, "nägijaid" ep põle, aga kuskilt võtta!
ainus võimalus õnnelik elu taastada 18. aprill 2016 11:07
on korralik puhastav tuumasõda,nii saab pagulastest lahi ja kaltsudest ...
??? 18. aprill 2016 12:15
Siin on välja ilmunud mingid tuumasõja igatsejad. Kes igatsevad puhast radioaktiivset õhku (ilmselt ajades selle segi tervisliku, äikese järgse osooniga), Mis on lahti? Kas tõesi on toimunud Jämejalast mingi massipõgenemine?
te olete 18. aprill 2016 10:54
soodad . Kes ei taha toita oma sõjaväge toidab vaenlase sõjaväge , nii lihtne see ongi .
mahvalda 18. aprill 2016 10:04
mingit tuumasõda ei tule ja III Maailmasõda käib täistuuridel, sest lollus ja mugavus on palju efektiivsem relv kui uraan
massiliselt veriseks peaks minema lõuna pool - Prantsusmaal, Itaalia põhjaosas ja Saksamaal
EL laguneb
looduslikud matakad saavad Itaalia ja USA, seal on asi üsna segane, paistab nagu karistus millegi saatanliku eest kuid vist on inimlik käsi ka taga
aga kõik ei ole siiski kaljukindel, palju oleneb inimese enda käitumisest, sest on olemas nii saatanlik kui jumalik jõud ja kui enamus annab jõudu kurjale ja amoraalsusele siis see põhjustab hävingu, kuid siiski ei valitse kurjus maailma üle
uurige veidi Karl Reitsi enne IIMS kui täpselt ta ennustas, täpsemalt kui Vanga - parandage meelt muidu häda tuleb ja meie riik antakse püssipauguta ära
tehkem seda siis nüüd mis enne IIMS tegemata jäi - palvetagem nagu Ungari 2006 aastal ja Poola 2013, nende olukord muutus

ja meie omad oskasid sõja 18. aprill 2016 09:55
Meie peade kohale tassida.Pole see Ameerika nii hea ja Venemaa paha, Venemaa on suur maa ja ta ei hakka iial kellegi ees lömitama, nagu Lääs lootis.Ise nad teevad Venemaa ümber relvastatud aia ja siis hädaldavad,kui Venemaa ennast kaitseb.TULGU KÕIK MÕISTUSELE ja meie oma saatku Ameerika siit minema koos jänkipoistega
äh, äh, äääää! 18. aprill 2016 10:58
Vene juba lõmitab. Palub Läänt , et see sanktsioonid lõpetaks ja on selle nimel kõike tegema. Toimuvad suured rahutused ja rahvas on tänavatel. Ainult meil sellest millegipärast ei räägita.Veel mõni kuu ja ongi see suur maa laiali väikesteks vürstiriigikesteks nagu on kõikjal ennustatud.
tere 18. aprill 2016 15:26
äh,äh äääää viljandimaalt! Arst ju lubas, et ühe väikese vürstiriigikese kuningaks saadki sina....õnnitlused!
Vanga ennustused 18. aprill 2016 09:37
viitavad et kui pagulased pöörduvad tagasi ja lõpeb süüria sõda algab kolmas maailmasõda. Euroopa on pimeduses ja inimtühi. See Vanga ennustas pea kõik täpselt. Isegi 2011 jaapani tuumalekke.
jäta lora 18. aprill 2016 11:02
Parem venita rabarberit ja tunne mõnu !
! 18. aprill 2016 14:03
Vanga ennustuste järgi pidi kolmas maalmasõda algama aastal 2011.a Põhja-Korea rünnakuga naabrite vastu. Ning sõda pidi lõppema 2014.a . detsembris. Kogu sellele jamale pidi aga eelnema sõda Süürias. Mina tulevikku muidugi ei tea, kuid asjade areng on igatahes Vaga graafikust juba pooltosinat aastat maha jäänud.
kahtlane 18. aprill 2016 09:24
Tiibrakett 40-50 km kõrgusel? Kahtlane! Seal ju tiivad ei kanna.
Ants 18. aprill 2016 09:15
Eesti peaks hoopis Venemaaga relvatehinguid tegema ja ostma korralike tuumarelvi mitte mõttetut vanarauda.
// 18. aprill 2016 13:49
aa sina oled mnniimeja
Eesti 18. aprill 2016 11:15
võiks vabalt ise tuumarelva omale luua.
expert 18. aprill 2016 08:25
Noh, selles voidujooksus pole vaesusest maaslamaval agressiivsel Venemaal mingit lootust finishi suundagi saavutada, sama juhtus NSVLiiduga, mis hukati Trikdenti ja kosmosekilbiga.
Andres 18. aprill 2016 07:53
Mutid on minu aiamaa üles tuhninud. Vaja oleks väiksemat, suunda muutvat, maa-alust raketti.
Andres 18. aprill 2016 07:53
Mutid on minu aiamaa üles tuhninud. Vaja oleks väiksemat, suunda muutvat, maa-alust raketti.
raketist pole tolku 18. aprill 2016 08:48
.Kaeva lahti mõni urusuu,kõige parem mõni värske mütakuhil, pistke mingi kummivoolikujupp urgu ja teine voolikuots ühendage mootori summutiga. käivitage mootor. Kõige parem on kahetaktiline bensiinimootor, kuid kõlbab ka automootor.Urus olev voolik katke korralikult mullaga. vähemalt pool tundi laske mootoril käia ja ühendage voolik teise urupoolega. Mõjub hästi nii mütale kui mügrile, kuid mitte kauaks, kui te protstuuri ei korda on nad nädala paari pärast tagasi.Teine viis on töömahukam. Võtad 3l klaaspurgi ja kaevad ta ääreni mütauru kohal maa sisse.Peale paned kaarega oksad, et mütt vabalt liikuda saaks ja katad kogu kupatuse mullaga.Oleneb maatüki suurusest mitut purki kasutad.Neid purke tuleb vähemalt korra nädalas kondrollida ja oleks hea, kui purgis on veerandi osa vett.Kõik.
kuri muri 18. aprill 2016 11:00
Vaata , et sind ennast purki ei pisteta.