Eesti uudised

Paet: kuni Venemaa lennukite transponderiteta lennud Läänemere piirkonnas jätkuvad, püsib ka oht tsiviillendudele (6)

Õhtuleht.ee, 17. aprill 2016, 15:31
Foto: Reuters / Scanpix
Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul on rahvusvahelisest tähelepanust hoolimata Läänemere kohal jätkunud Vene sõjalennukite transponderiteta lennud, mis ohustavad tsiviillennuliiklust.

"Ainuüksi Eesti on sel aastal registreerinud vähemalt 266 Vene sõjalennukite nn pimelendu ehk lendu väljalülitatud transponderitega. Euroopa Liit peaks juhtrolli võtma täiendamaks rahvusvahelist õigusruumi, et tagada tsiviillennuliikluse ohutus," ütles Paet, kes esitas selleteemalise arupärimise Euroopa Komisjonile.

"Lisaks moodustas Rahvusvaheline Tsiviillennunduse Organisatsioon (ICAO) Läänemere projektirühma, kuhu kuuluvad kõik asjaomased riigid, sealhulgas Venemaa, et minimeerida koostööd mittetegevate sõjaliste lendude võimalikku mõju tsiviillennundusohutusele," ütles Bulc oma vastuses. "Leppisime kokku mitmes täiendavas tehnilises soovituses Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni Euroopa aeronavigatsiooni planeerimisrühmale," lisas ta.

Bulci sõnul on neil soovitustel tervikuna rakendatuna tõenäoliselt positiivne mõju Läänemere piirkonna ohutusele. "Sõjalennukid, sealhulgas Venemaa omad, ei ole siiski ametlikult kohustatud neid soovitusi rahvusvahelises õhuruumis järgima," ütles ta. "Euroopa Komisjon jälgib tähelepanelikult, et rakendataks kavandatud riskimaandamismeetmed Läänemere piirkonna tsiviillennundusele," lisas Bulc.

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul püsib oht Läänemere piirkonna tsiviillennundusele nii kaua kui Vene sõjalennukid massiliselt pimelende teevad. "Seetõttu on ka oluline seda teemat ELi tasandil aktuaalsena hoida," lisas ta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee