Eesti uudised

Taavi Rõivas Kallase kõnest: jäi kõrvu tugev sõnum, et peame edasi minema mööda käidud teed (118)

Karoliina Vasli, 16. aprill 2016 16:28
Foto: Arno Saar
Taavi Rõivas kiidab Siim Kallase mitmeid mõttekäike, ent rõhutab, et Reformierakond otsustab oma ametliku kandidaadi üle ikkagi suve teises pooles.

"Ma ütleks, et kõige tugevam kujund oli see, kas soovime, et Eesti oleks tulevikus nagu muistne soosaar, mis hästi eraldatud. Samas ka turvaline, ent isoleeritud. Või hoopis kiiresti arenev ja dünaamiline ühiskond," rääkis Rõivas Õhtulehele. "Igaüks teab, et tahame, et Eesti areneks ja läheks paremaks. Siim ei öelnud seda küll otse välja, aga ei jäänud kahtlust, millist ühiskonnamudelit ta soovib."

Samal teemal

Rõivas lisas, et teise teemana jäi talle Kallase kõnest kõrvu ka tugev sõnum, et me ei pea majandusküsimustes igasugu eufooriatega kaasa minema ning kurssi muutma, pigem ikka minema edasi mööda käidud teed. Oma kõnes lausus Kallas: "Kutsutakse üles hädas olevaid majandusharusid protektsionistlike meetoditega kaitsma. Pidevalt esitatakse vaateid, et eelarve tasakaalu hoidmine on üks mõttetu kapriis. Kõik see on lühinägelik. Praeguste raskuste ületamiseks on vaja minna valitud teed edasi, mitte peatuda. Pole põhimõttelisi alternatiive. On vaja otsida uusi võimalusi, mis põhinevad senitehtul."

Kõne lõpetuseks märkis Kallas, et kutsub Eesti erakondi võimalikult peatselt välja käima oma kandidaadi Vabariigi presidendi kohale. "Siis saame tõesti sisuliselt väidelda."

Rõivas aga kinnitas taaskord, et Reformierakond teatab oma kandidaadi ikkagi augustikuus. Meedias on kajastatud, et Kallase asemel võib see olla hoopis Marina Kaljurand, kellel on rahvaküsitluste põhjal ka suur avalik toetus.

Samal teemal

16.03.2016
Juhan Kivirähk: Kallase kõne oli kramplik ja ebalev
16.03.2016
GALERII | Siim Kallas teatas, et on valmis presidendivalimiste protsessis osalema