Foto: Hans-Toomas Saarest
Õhtuleht.ee 16. aprill 2016 15:32
Sel aastal esimest korda ka Tartus peetud heategevusliku Sinilillejooksu võitis meeste arvestuses kapral Indrek Tobreluts ajaga 9.46, naistest oli parim Kristiina Laht ajaga 13.20. Kokku osales võistlusel üle 250 jooksja.

A. Le Coq spordihoone juurest alanud ja Tartu ülikooli ees lõppenud trassi pikkuseks oli 3,2 kilomeetrit. Jooksu tulemusi mõõdeti kahes võistlusklassis ja iga võistlusklassi kolme parimat autasustati medaliga. Soovijad said kohapeal sooritada ka kaitseväe üldfüüsilise testi.

Homme antakse Pirital Sinilillejooksu Tallinna võistluste start. Esimene võistlus algab pühapäeval, 17. aprillil kell 12 ja teine start kell 13 Russalka monumendi juurest, rada kulgeb mööda Pirita rannapromenaadi Pirita Spa hotellini. Võistluste stardi annab kaitseväe veteran nooremveebel Agor Tettermann.

Kohapeal saab sooritada kaitseväe üldfüüsilise testi, et proovida oma vastupidavust. Enne võistlust saab tutvuda unikaalse kõnnirobotiga, mille Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus soetas 2015. aastal heategevusliku kampaania "Anname Au!" toetusel.

23. aprillil tähistame neljandat korda Eestis veteranipäeva. Veteranipäevaga täname ja tunnustame neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranid on võidelnud Eesti eest ja teeninud ära ühiskonna tänu ning toetuse. Veteranipäev on ametlik lipupäev.

Veteranide tunnustuseks soetatud Sinilillega teeb igaüks annetuse Eesti veteranide heaks. Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub ligi 3000 inimest. Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Uss 18. aprill 2016 07:56
See, mida sina, tibla, nimetad "isamaasõjaks" on eesti rahva jaoks kahe diktaatori vaheline tapatalgu, mille halvim võimalik lahendus oli venemaa poolne okupatsioon 45 aastaks. Elagu Eesti!
Milliste veteranide? 16. aprill 2016 18:20
Kas isamaasõja või uute palgamõrtsukate, kelle tegevuse tulemusel nüüd põgenike hordid hõivamas Euroopat?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS