Eesti uudised

Lagle Parek: okupatsioonis on lihtsam, vabaduses aga parem elada! (31)

LISA KOMMENTAAR

Olgem ausad, 17. aprill 2016 22:38
Stalini aeg oli kohutav. Tegelikult lausa nii kohutav, et peaks nagu meelde jääma küll, et seda aega tagasi ei taha, mitte üks töö pole raskem sellest ebaõiglasest ajast.
Aga Brežnevi aeg oli lihtsalt jabur ja isegi ebareaalne. Kõik tegid midagi, millest kasu ei tõusnud. Ei no ma saan aru, et kui oled juba vana ja väeti, siis võib tunduda, et siis oli turvaline. Aga noorte jaoks oli ikka suht jabur, ei olnud võimalik ülestöötada ega paremat elus saavutada, kui (paremal juhul) paneelika tüüpkorter ja sapakas. Tööd teha polnud aega, sest inimesed seisid kas soki järjekorras või jahtisid vorsti. Koorekiht olid kelnerid ja varieteetantsijad, vabrikutöötajad treisid tuimalt mingeid junne, mis mitte millegiga ei kalppinud ega kellelegi sobinud ostmiseks, kõik läks utiili.
Inimesed keerati täitsa pepusse, siis kasvatati vaimus, et pika rubla tagaajamine patt ja häbi, kui aga sa tööd ei viitsi teha, aga juua viitsid, siis küllap seltsimehed aitavad, koduta ei jää, nälga ka mitte, viinaravi riigi kulul. Kui lapsed-naise surnuks või vigaseks peksad, ei hullu tõsisel töömehel ikka juhtub, temal ju raske.
No olgem ausad, ei ole elul mõtet ega töötahet, kui vahet pole teed sina tööd või oled sokisabas.
Inimene peab olema tark-ilus-julge, elama ja õppima täiel rinnal, mitte vinduma sokijärjekorras (piltlikult öeldes). No nõme on teha midagi, millest kasu pole.
See on ikka müstika kuidas seda riiki ülal hoiti ja peeti, kui peremeest polnud, aga kontroll kõva, et keegi ei elaks ega asja ette ei töötaks. Kui mingi mõtestatud tegevus oli, siis kohe burzui ja mida iganes veel, lihtsalt pidid vegeteerima ja 2x aastas paraadil tundide kaupa külmetama. Nõme.
n.n "esimese eesti" nimel sõnavõtjale 17. aprill 2016 22:36
Elab teiste arvelt just nimelt n.n. "esimene eesti". Kui sa nii palju õpiksid nagu sa väidad, siis oskaksid ka elementaarset õigekirja ja ei kirjutaks
vigadega: "nad õppivad töötavad 24/7, siis jälle õppivad ja jälle töötavad, kui vähegi võimalik siis õppivad veel ja veel..." Kulla "üliharitud"
"esimene eesti"! "Nad õpivad" kirjutatakse ikka ühe p-ga keskel, mitte "nad õppivad" - nagu sina kirjutad! Sinu kommentaari lugedes tekkib
kahtlus, et nad ei õpi üldse vaid ostavad raha eest oma haridust tõendava dokumendi. Mis puutub sellesse nagu "teine eesti" ei oleks haritud ja ei
VIITSIKS õppida ega töötada - kuna sinu jutu järgi on neil kalduvus ainult "juua ja vägitegusid teha" - siis teadmiseks sulle: väga paljudel
vaesemate hulgast on kõrgem haridus ja seda tõesti õppimise, mitte raha eest. Kahjuks pole neil sellegipoolest siin riigis võimalik vaesusest välja
rabelda. Ja nad teevad tööd, mitte ei laaberda ringi ega oota, et keegi nende järelt koristaks. Laaberdate ja räuskate teie. N.n. "esimese eesti"
loomaaed ei sööda kedagi vaid on pannud teised neid söötma ja nende s6nnikut kasima. Ennustan siinkohal: kaua see enam teil läbi ei lähe,
n.n. "esimene eesti"!
ma 17. aprill 2016 22:57
ei väitnud, et olen esimeses eestis. Aga vaeva nemad näevad ja õpivad ka, kirjuta seda ühe-kahe või lausa kolme peega. Jutust said aru väga hästi, nüüd üritad siin peedega kallutada ja oma sõnale kaalu anda.
Kui inimesed ei oska oma haridusega midagi teha, siis on nemad lihtsalt saamatud. Elus ongi nii, et saamatum jääb ilma lihtsalt. Oleks ma üliedukas ja hakkaja, siis mina küll ei arva, et ma mingit kommunismi ehitan ja seda laiali jaotan.
Kusjuures, arvatavasti ei arva sinagi, et sa oma pensionisambaid veelgi väetimatele ära jaotad. Kui oleksid nutikas ja edukas või kas või võidaks lotomängus, siis sa ka ei valutaks südant, et kõik ülejäänud sinuga võrdselt saaks. Kui mina pole rikas ja ülemõistuse edukas, siis pole ma seda tahtnud ja piisavalt pingutanud. Ja tead, sa kindlasti ei usu, aga sinuga on täpselt sama. Kui see rikkuri elu nii lihtne oleks, oleks nii mina kui sina end juba rikaste sekka rabelenud. Aga pole lihtne ja polegi rabelenud, sest see on suur vastutus, lihtsam on madalat profiili hoida, aga kogu selle lihtsuse juures tuleks arvestada, et see kes julges ja tegi, pole mulle ega sulle võlgu.
Kui sisuliselt midagi vastata ei oska, siis ära hakka neid tähti närima, sisu sellest ei muutu!
Ja eks ma ikka edaspidigi eksin, isegi seda praegust kirjutist ei viitsinud üle kontrollida.
Või siis, päris ausalt, vahet pole. Tahad, et sul oleks õigus, olgu peale. tähtede osas on:) Seda enam, et ega ma süvenenud ka sinu õigekirja.
Mait 17. aprill 2016 21:09
...tõesti hea aeg ja kui oleks eestvedajaid saaks rohkemgi igast päevast rõõmu tunda. Hetkel ikkagi ainult EELK ja pühapäev. Asi seegi !!!
to: pensionär 17. aprill 2016 17:15
Ära tule siia oma viha teistele kaela kallama ja süüdistama virisemises ja ja laiskuses! Õpi enne vigadeta kirjutama, kui hakkad teisi halvustama. Kiitled oma hea tervisega nagu oleks tervis ainult oma teha ja suhtumise küsimus - vaata, et sul oma sõnu süüa ei tule. Tuleb sulle endale veel su kurjus tagasi. Oled ilmselt kõvasti õigel ajal varastanud, nüüd puudust ei tunne ja kiitled. Enamus on aga AUSAD inimesed, kes pole krahmanud 90-ndatel ega ärastanud-varastanud hiljemgi - neil on tõesti raske omadega läbi tulla. Palgast jätkub vaevalt elamiseks, veel hullem lugu pensionidega. Oskavad teisedki elust rõõmu tunda, vaatamata k6igele, aga teised näevad elu ausa ja laiema pilguga kui sina, pensionär. Ausalt olukorrast rääkimine pole virisemine. Kui millestki aru ei saa, ära võta sõna - keegi ei taha kuulata sinu rumalaid süüdistusi, nagu ei tehtaks tööd, "virisetaks" põhjuseta jne. Sina üksi vist elus tööd teinud?! Arvan, et töökust sul sama vähe kui ausust -aga ausust, tundub - sul pole üldse. sa ei teagi, mis asi ausus on.
pensionär 17. aprill 2016 14:30
Mida te ainult virisete.Jumaluke,kui palju on igapäev head ja ilusat.Need ,kes eluga hakkama ei saa,on selle lehe iga artikli kommijad ja ingujad.Hakake selleasemel tööle vöi tegelge perega ja lastega,kui siin istute ja teisi tyytate.Vöi töesti oletegi jäänud yksi ja pettunud köigis ja köiges,mis pole ka ime,sellise elusuhtumisega.Ka mina olen pensionär,aga ei virise,saan hakkama ja olen önnelik.Mul on lapsed ja lapselapsed,katus peakohal ja pole ka näljas olnud.Ilmselt sellise suhtumise puhul pole ka arsti vaja,nii,et elul pole mitte midagi häda,kui ise eluga hakkama saad.Oma saamatust pole mötet köigi kaela ajada,vaata peeglisse ja mötle,miks sul midagi pole viriseja ja rahulolematu köigega?!
tõde Eesti elust 17. aprill 2016 11:30
Vabaduses parem elada, kui see ei muudeta okupatsiooniks sinus eneses.Esimene Eesti elab tõepooles võimu ja raha vabaduses Teise Eesti arvelt, kelle vabaduseks on vaid oma lipp ja hümn, mis toitu lauale ei too
17. aprill 2016 18:46
keegi ei ela kellegi arvelt. Selle pealt, et sina ei suuda ei taha ei oska, ei saa nüüd küll keegi rikkamaks. Esimene eesti rabeleb päris palju: nad õppivad töötavad 24/7, siis jälle õppivad ja jälle töötavad, kui vähegi võimalik siis õppivad veel ja veel korra. Nad maksavad isegi päris kõvasti peae, et veelgi teadmisi omandada, aga nõrgematel indiviididel isegi see tasuta haridus liigsuur väljakutes...EI VIITSI ju lihtsam on juua ja vägitegusid teha.
See, et sinul miskit pole tähendab, et sa ei oska ning kõike seda olematut vara oleks esimesel eestil ikka väga keeruline ära võtta. Mida ta sult võtab, kui materiaalseid väärtusi sa luua ei oska laiskuse ja harimatuse tõttu ei oska. Loo siis vaimseidki, kui nii ilus ja üllas ja neid ei sa ju ära võtta.
Jahh vabadus maksabki midagi, sa vastutad ja teed, kui aga vastutusest hakkad kõrvale hiilima ja ei viitsi teha, siis kaob kõik. Raha kohustab latti kõrgel hoidma, sina ju ei viitsi? Kui viitsiks oleksid esimeses eestis. Katsu vähemasti selle teisegi latti hoida, muidu varsti töötu-kodutu ja perekonnata.
Loomaaed siin, tahate vaid oma latris passida, et peremees söögi (veel parem joogi) ette tooks ja sõnniku tagant ära viiks ning teie järglaste eest vastutaks ja söödaks. Peaasi, et mõtlema ei peaks ega vastutama.
missugune 17. aprill 2016 10:10
Eesti kultuur, pr. Parek? Praegustele võimumeestele tuleb kultuur meelde vaid siis, kui riigieelarvet koostades kokkuhoiu kohta otsitakse. Erinevalt okupatsiooniajast, kus võimumehed kultuuriga flirtida või vähemalt sõbrustada püüdsid. Meenutaksite, proua, kultuuritegelaste ja teadlaste elatustaset pahal nõukogude ajal. Praegune sarnaneb pigem tsaariajaga, mil kultuuriga tegelda oli võimalik vaid hobina. Olen päris kindel, et enamik praegusi võimumehi ei tea suuremat Eesti kirjandusest, kunstist ja muusikast. Kirikuski käiakse vaid jõulude ajal end näitamas. Kurb ja naljakas on, et "õitsev" Eesti kultuur ei pruugi tõesti praegust iseseisvusaega välja kannatada.
naudime 17. aprill 2016 09:46

METSAVEND 16. aprill 2016 22:15
Parek ja vabadusvöitleja no see on alles uudis ,paneb imestama see ,et tunnistab oma olemust tegelikult vabadusvöitluses .Kui ei usuta soovitud tulemuse saavutamisse siis milleks ültse torkida .Kas poleks aeg rääkida sellest milliste lollustega see Parek hakkama sai kui oli siseminister ,hea ,et kiirelt ära kadus vastasel juhul oleks kiirelt täielik anarhia valitsenud .Tundub ,et kui Parek poleks Eestit vabaks laulnud nagu nüüd räägivad ajaloo ümber kirjutajad siis oleks palju rollotajatest ja ärmatajatest talente kaduma läinud .Paista pigem ,et tahab seoses presidendi valimistega pildile saada kuna 92 pretendeeris samuti presidendi kohale .Jätkub ilma Parekita neid truusid parteisödureid ,kes on köike oskajad ja samas oskavad ainult rollotada ja ärmatada ,ah ämma raha samuti tassida .Aeg on löpetada diktatuuri kehtestamine demokraatlikus riigis .Mis puutub Parekisse siis tuleb meelde Pareki suhtumine sellesse ,et ENSV ajal maksti looma eluskaalu eest sama palju kui oli poes liha kilo ,mis tegelikult tähendas ,et toteeriti pöllumajandusliku tootmist .See toteerimine oligi ,mis Parekile ei meeldinud ,seoses sellise tähelepanekuga selgub juba kellega on antud kodaniku näol tegemist .Pigem on Pareki soov ,et isehakanud töusikutest saamamehed ja ülejäänud olgu vait ja maksku makse ja kui peaks ülejääma siis kasvöi trahvide näol tuleb köik kätte saada .Pole vahet kas 10 miljoni aferist Kallas vöi Parek ,rakendagu kloostris oma vöimeid ja oskusi kus samuti millegi eest ei pea vastutama .
Andree 16. aprill 2016 16:06
issand olgu kiidetud,kui suure hulga lollusega ta Parekit on önnitanud.
penskar 16. aprill 2016 15:55
....praegust viletsust arvestades elaks parema meelega nõukaaegses okupatsioonis kui praeguses kapitalistlikus paradiisis.
A.H. 17. aprill 2016 10:04
No aga milles probleem? Alasti saad ju Venemaale kolida. Putin ju pakkus miks sa ei läinud parema elupeale, lollpea.
Ants 16. aprill 2016 14:45
kulla Parek, vabadus reisida on muidugi hea asi kuid mitte ainus, millest peaks rääkima.
kolleeg Madissoni mäletad, kes nii CCCP kui ka EW jõudis Rootsi kardinate taga olla. Need kaks ajajärku ei ole siiski nii lihtsalt vastanduvad: mille poolest näiteks nõukogude aegne Tõnu Laak, En-Arno SIllari jt parteinoored erinesid praegustest reforminoortest? Pigem vastupidi, mehed julgesid selgelt oma rahva poolele asuda 1980. lõpus. Korporatiivne ühiskond, ükskõik mis nime all jääb korporatiivseks. Nagu ka aastakümneid sisult ainuparteina valitsenud reformi partokraatia hakkab sarnanema järjest enam NLKP omaga. Tasuks aru saada, et EW on hetkel siiski poliitilises kriisis, majanduselgi pole just parimad ajad
no näe 16. aprill 2016 11:58
OKUPATSIOONIGA TOIMUSID VENE SÕDURITE VÄGISTAMISE NÜÜD AGA PEDE -R-A-L-L-I ???
no näe 16. aprill 2016 11:58
OKUPATSIOONIGA TOIMUSID VENE SÕDURITE VÄGISTAMISE NÜÜD AGA PEDE -R-A-L-L-I ???
Khmm.. 16. aprill 2016 11:46
Pange miinuseid või ärge pange, aga on kahte sorti inimesi. Ühed kasutavad praegust vabadust ja teised ihkavad sinna tagasi, kus nad ise mõtlema ei pea. Mõtlemine on raske ja kurnav tegevus. Mõtle, mis sa ise teha saad enda eluga, et see vaba oleks, mitte ära pööra pilku riigi poole. Riik ei ole kohustatud sulle midagi andma, kui sa tahad vaba olla. Vabadus tuleb sul ise kinni maksta. Mõtle välja, kuidas sa seda suudad ja ongi vabadus
yll 16. aprill 2016 12:51
milles sa vabad oled?niikui ülikoolid lõpetad pead seda vabadust ise üleval pidama hakkama!
A.H., to yll 17. aprill 2016 10:08
Sinusugused humanitaarid, nii kui nii jäävad enamjaolt ülalpeetavateks (elu)kuntsnikuteks, mitte ei pea riiki ülal. Nii, et sul pole vaja muretseda.
mats maalt 16. aprill 2016 19:24
Vabadus peab olema tasakaalus.Kui riik ei ole mulle kohustatud midagi andma siis ei ole ka mina kohustatud riigile midagi andma.Seega pole riiki kui sellist üldse vaja? Elagu anarhia! Kas nii?
Kas vaesuses on parem elada? 16. aprill 2016 11:33
Ja mis vabadusse puutub - vaene inimene ei ole kunagi vaba, ta ei saa oma elus midagi määrata ega otsustada, sest vaesus seab kõikjale ette keelumärgid ja tõkked. Praeguses Eestis pole vabadust!

Kus see 16. aprill 2016 11:04
vabadus on, kui valitsejad kogu aeg ähvardavad, kui te meie korruptiivseid totraid seadusi ei täida, siis saate niisugused supertrahvid kaela, et panete nööri ise kaela, kui nälga surra ei taha. Kloostris on võib olla parem elada, sest seal ju ei pea millegi eest vastutama ega otsustama.
mats maalt 16. aprill 2016 10:03
Pole enam see Lagle kes ta oli 30a tagasi.Miks ta valis nukralt kõrvaltvaataja tee teab ta ise kõige paremini.Kahju,nüüd oleks taas temasuguseid inimesi vaja. Jällegi on käes aeg,kui Eesti Vabariik vajab taastamist.
riina 16. aprill 2016 12:54
Nüüd pole vaja enam taastada sest pole enam midagi jagada.
huvitav tõesti 16. aprill 2016 09:41
kes ei tunneta uut okupanti, see ei saa aru, mis on vabadus - Eesti ja siinse rahva praegune vabadus on vaid illusioon, mida meite meeltele manatakse.
Sisuline vabadus tähendab ka Inimeste vabadust ... see on õigus vastutada, otsustada ja käia oma kultuurile, tavadele kohast eluteed (igas aspektis, ilma sunni ja väliste piiranguteta).
Mis teeb vabaduse toimimise võimalikuks - igaühe (inimese) vastutus ja selle kasvamisel ka ühiskonna ja maailma ees. Vabadus ilma vastutuseta on anarhia ja tekib kaos. Vastutuses me ei delegeeri oma võimu, otsustust, vastutust, raha püramiidskeemi põhjal üles vaid valitseme ise samatasandilisel horisontaalteljel (vastupidi valitsevale vertikaalteljele). See on võimalik koostööl, ühistegevusena, kaasates ...
mõtlik 16. aprill 2016 09:23
Lihtne - aga see ongi ju hea. Vähem muret homse pärast. Leib laual ja peavari pea kohal. Sellise lihtsa elu saavutamine muutub tänasele inimesele üha raskemaks. 300 euri penssi ja parem elu?
17. aprill 2016 00:06
no jahh, vaata loomaaias on ka loomadel ääretult lihtne elu, aga ikka me millegipärast haletseme neid.
Ma ei arva, et liigne lihtsus hea on. No ei oleks ju tore eluaeg näiteks hooldekodus olla, kuigi ise midagi tegema ei pea, muretsema ei pea (ehk isegi ei oska) ja toit ees. Nõme ja nüristav nohh!
Arne 16. aprill 2016 08:27
Nüüd elame Brüsseli okupatsioonis, kes käsib, poob ja laseb.
urmas 16. aprill 2016 08:46
silelihas 16. aprill 2016 09:20