Andrus UmbojaFoto: TEET MALSROOS
Eesti uudised
15. aprill 2016 17:25

"Pealtnägija": Reformierakonna aukohtu esimees viidi ülekuulamisele (36)

Politsei korraldas eile läbiotsimise Jõelähtme vallavalitsuses ja kolme vallaga seotud isiku kodus ning viis menetlustoiminguteks kaasa vallavanema Andrus Umboja, munitsipaalettevõtte Jõelähtme Varahaldus juhatuse liikme Teet Sibritsa ning kuulas üle volikogu liikme Veljo Haaveli, kirjutas "Pealtnägija" oma Facebooki lehel.

Nii Haavel kui Umboja on Reformierakonna liikmed, viimane ka erakonna aukohtu esimees. Prokuratuuri kinnitusel on Umboja ja Haavel kriminaalasjas tunnistajad ning ainsana on hetkel kahtlustus esitatud Teet Sibritsale usalduse kuritarvitamist käsitleva paragrahvi järgi seoses ühe kinnisvaratehinguga, mis väidetavalt toimus ebaausalt ja kümme korda alla turuhinna. Kõik härrad said õhtul siiski politseist koju.

Tegu on keerulise aastatepikkuse kombinatsiooniga Jägala-Joa endise pioneerilaagri ümber, mille uurimisega ka "Pealtnägija" viimastel nädalatel tegeles, kuhu on segatud mitu staažikat vallategelast, sh pikaajaline vallavanem Taimi Saarma ja Veljo Haavel.

Kuna sündmused võtsid eile õhtul sellise äkilise pöörde, tuleme uudisega välja nüüd. Nii Umboja kui Haavel kinnitasid enne kriminaalasja algatamist "Pealtnägijale", et on süütud ja tegemist on poliitiliselt motiveeritud rünnakuga.

"Tegemist on kahetsusväärse juhtumiga, mille osas teen vallavanemana tõe võimalikult kiireks väljaselgitamiseks uurimisasutustega igakülgset koostööd. Olen selles protsessis tunnistaja. Reformierakonnal ei ole antud juhtumiga mitte mingisugust seost," kommenteeris Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja.