Vägistatud teismeline. Fotolavastus.Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 15. aprill 2016 15:48
Soomes on kohtu all keskealine mees, keda süüdistatakse kahe teismelise tüdruku vägistamises. Eelnevalt oli vägistaja plikad hotelli meelitanud ja seal purju jootnud.

Abielus 43aastane sporditreener kohtas eelmise aasta detsembris Oulus talle tundmatut 15aastast tüdrukut, viis ta restorani, kus jootis talle ja veel ühele kohale saabunud 14aastasele alkoholi. Pärast napsitamist õnnestus mehel tüdrukud hotelli meelitada lubadusega, et annab neile veel alkoholi, kirjutas Iltalehti.

Kesklinnas Scandic hotelli toas jootis mees mõlemale plikale nii palju alkoholi, et need jäid tugevasti purju. Siis hakkas mees tüdrukuid käperdama ja pakkus raha, kui nad on nõus temaga suguühtesse astuma.

Mees võttis end paljaks ning seejärel ka tüdrukutel püksid maha. 15aastasega seksis ta kaks korda ja voodis maganud 14aastasega ühe korra. Mees kondoomi ei kasutanud.

Prokuröri sõnul oli 15aastane kas alkoholi või mõne muu aine pruukimise tõttu teadvusetu või muus abitus olukorras, nii et ta ei suutnud ennast kaitsta ega oma tahet kujundada ega väljendada.

Noorem tüdruk oli märganud 15aastase olukorda ja üritas teda äratada, aga asjatult. Seejärel ta lahkus ja helistas oma poiss-sõbrale.

Pärast teadet häirekeskusse saabus hotelli kaks politseipatrulli. Hotellitoa uksele ilmus mees, tekk ümber. Teismeline tüdruk lamas teadvusetult voodis seliti, püksid allpool põlvi. Politseinikel läks aega, enne kui nad tüdruku ärkvele said.

Mees, keda on seniajani kinni peetud, eitab vägistamisi ja ärakasutamist.

Lugu juhtus eelmise aasta detsembris. Prokurör nõuab soomlasele vähemalt nelja-aastast vanglakaristust.