Krimi

Uudist täiendatud kell 15:30

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Viljandis hukkus tulistamises mees (47)

Õhtuleht.ee, 15. aprill 2016, 13:25
Foto: Aldo Luud
Täna keskpäeval kella 12.30 paiku teatati hädaabinumbril, et Viljandis Valuoja puiesteel kortermaja number 22 trepikojas tulistati meest. Vaatamata meedikute püüdele, ei õnnestunud viga saanud 39aastast meest päästa ning ta suri. 

Foto: Kaspar Pokk

"Politsei esmaseks ülesandeks sellises olukorras on oht võimalikult kiiresti kõrvaldada ning ohtlik isik oma valve alla võtta. Sündmuskohale reageerisid kõik piirkonna politseipatrullid ning korrakaitsjatel õnnestus kiirelt Valuoja pst 22 maja lähistel isik kinni pidada ning kõrvaldada oht läheduses viibivatele inimestele," kommenteeris operatiivjuht Helmer Hallik. 

Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Samal teemal

Esialgsetel andmetel kasutas tulistaja oma lähedase relvakapist võetud tulirelva. Praegu teadaolevalt oli kuriteo toimepanemisel kasutatud relv hoiustatud nõuetekohaselt selleks ette nähtud lukustatud relvakapis, kuid mees lõhkus kapiluku, võttis relva, suundus trepikotta ning tulistas meest, kes parasjagu trepikojas viibis. Politsei selgitas, et ohver ei ole sama maja elanik ning teadaolevalt ohver ja tulistaja üksteist ei tundnud. 

"Tulistamise järgselt jättis laskja relva oma korterisse ning püüdis põgeneda. Politsei korraldusele peatuda ta ei allunud, mistõttu tegi politsei teenistusrelvast ühe hoiatuslasu ning mees õnnetus maja lähistel kohe kinni pidada. Kinnipidamise käigus keegi viga ei saanud," kinnitas operatiivjuht. 

Mis ajendas kuriteos kahtlustatavat rünnakuks tulirelvaga, on selgitamisel. Politseile on teada, et kuriteos kahtlustatav 38aastane mees on varasemalt viibinud ravil kinnises raviasutuses. Tema tervisliku seisundi selle raske isikuvastase kuriteo toimepanemise ajal selgitab ekspertiis. Kinnipeetud mehe kontrollimisel selgitati, et ta oli kaine ning negatiivse vastuse andis ka kiirtest narkootikumide võimaliku tarvitamise osas. 

Politsei alustas selle juhtumi kõigi asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 113 alusel, mis käsitleb tapmist.

Foto: Aldo Luud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee