Eesti uudised

Martin Helme: "Skandaalne seisukoht? No harjuge ära." (43)

Toimetas Kristin Aasma, 15. aprill 2016 12:21
Martin HelmeFoto: Teet Malsroos
Hoolimata ühiskonnategelaste negatiivsetest reaktsioonidest jääb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige Martin Helme kindlaks, et Eesti president peab olema eestlane, ning soovitab "skandaalse seisukohaga" ära harjuda.

"Miks te üllatute, kui rahvuslik erakond peab rahvust oluliseks osaks identiteedist? Ja retooriline küsimus laiemale avalikkusele: kas Eestis ei tohi olla ainsatki parteid, kes seisab eesti rahva eest?“ küsib Helme Facebooki postituses.

Samal teemal

"Elame ikka rikutud poliitilisel ajastul, kui seisukoht, et Eesti president peaks olema eestlane ei ole mitte iseenesestmõistetavus vaid hüsteerilise meediaskandaali põhjus. Mul on retooriline küsimus kõigile neile šokis olevatele ajakirjanikele, kes nüüd minestavad: miks te üllatute, kui rahvuslik erakond peab rahvust oluliseks osaks identiteedist? Ja retooriline küsimus laiemale avalikkusele: kas Eestis ei tohi olla ainsatki parteid, kes seisab eesti rahva eest? 

Nagu ma Viljandis ütlesin: ma ei pane kellelegi ka Eestis pahaks seda, et nad on mõnest muus rahvusest, ma lihtsalt arvan, et Eesti riiki peaks valitsema eestlased. Skandaalne seisukoht? No harjuge ära."

Üleeile avaldas Martin Helme Viljandis EKRE rahvakoosolekul, et välisminister Marina Kaljuranna presidendiks kandideerimise muudab problemaatiliseks see, et ta on rahvuselt venelane. Selle avalduse peale võtsid sõna president Ilves ning mitmed ühiskonnategelased.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee