Teadaolevalt esimene purse kutsus teadlaste arvates esile neandetallaste väljasuremise aladel mida tunneme Euroopana. Viasatis (Historia) näidatakse sellest uurimusest filmi.
kuidas peaks su küsimusest aru saama? maapinnast allpool liigub mõõtmine ikka miinus poolele - ehk siis suuremaks. või hakkame talvel ka külmakraade lugema tagurpidi??
Kas on veel midagi,mis meid reaalselt ei ähvarda...!!!??? See arulage hirmu külvamine tuleks lõpetada,meil on väga palju inimesi kes mõelda ei oska ja näha ei taha. Halastage neile.!!!
Mulle tundub see olevat üks hea koht pagulaskeskuse jaoks kuhu kõik need miljonid rätipead paigutada tuleb... käib üks pauk ära ja ongi probleem lahendatud.
Seda "uudist" võis tegelikult populaarteaduslikust, vulkaane ning looduskatastroofe käsitlevast kirjandusest juba aastate eest lugeda (kuigi meie kaasaja tavalugeja sellises kirjandsest eriti ei huvitu). Napoli lahe alune ulatuslik magmakolle võib kujutada suurt ohtu ning põhjustada suure katastroofi. Vahest mitte sellise, nagu hoopis laiemalt tuntud Yellowstone supervulkaan USA teritooriumil, kuid ikkagi. Taolisi potentsiaalseid stardivalmis supervulkaane on mitmeid. Näiteks ka Indoneesia kandis, Tuleb vaid loota, et need superpursked veel lähema sajandi jooksul, meie ja meie laste eluajal ei toimu. Kuid lõpuks toimuvad nad kindlasti, sellest ei ole pääsu.
Vahest peaksime sellisel juhul sinu arvates siis lootma ka seda , et samas ärkaks ka Kreeka saarestikus asunud kunagine Santorini supervulkaan (praegune Thera saar, jäänuk kunagisest mäeservast. Viimane purse toimus 3600 aasta eest ning hävitas tollase Kreeta saarel asunud Minose kõrgkultuuri). Et ka Kreeka värav sedasi kinni saaks. Kui need kõmakad tõepoolest toimuksid, siis tuleks meil endil ilmselt pagulastena võõrsile putkata. Kardan vaid, et seal Aasias või Aafrikas meid küll toidupakkidega vastu ei võetaks. Ei kohaliku halali, e euroopaliku toiduga. Pigem võtaksid nemad Euroopa-pagulase vastu kalašnikovidega. Ellu jääksid ilmselt vaid vähesed, kellest saaksid orjad või orjatarid. Või kes on juba eelnevalt turbanid pähe pannud.
Mida siin nii põnevat on? Meenub lugu 2004.a. India ookeani suurest , veerand miljonit inimelu nõudnud tsunamist. Kui veevall juba mingi Tai kuurorti lahesuus üles kerkis, algas üleüldine rannast pagemine. Keegi ellu jäänu meenutas mingit prouat, kes põgenemise asemel suu ammuli uudishimulikult kerkivat ja lähenevat veemäge uudistas. Põgene! Hüüdis tolle loo jutustaja. Ei saa ju, kostis vastuseks. Seda peab ju jälgima, see on nii põnev! Just nagu katastroofifilmis "Päev pärast homset"! Too põnevat vaatepilti jälgima jäänud proua jälgib praegu kõike toimuvat taevast, paradiisi pilve pealt. Sest tema tookord eluga ei pääsenud. Põnevus ja ohutuju puudumine hukutas.