Krimi

Ringkonnakohus karmistas imiku surnuks sõitnud mehe vanglakaristust  (29)

Õhtuleht.ee, 14. aprill 2016 11:16
Foto: Mattias Tammet
Tallinna ringkonnakohus karmistas oma eilse otsusega karistust, mis mõisteti Kristian Tarvele (40) väikelapse surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamise eest. 

Kui Harju maakohus karistas Tarvet veebruaris kolme aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistusega, siis ringkonnakohus rahuldas Põhja ringkonnaprokuröri Rainer Amuri apellatsiooni ning pikendas Tarve vangistust nelja aasta ja kuue kuuni. Maksimaalne karistus sellise kuriteo eest on viieaastane vangistus ja kohus arvestas sellega, et süüdistatav kahetses oma tegu. "Tarve rikkus liiklusnõudeid kavatsetult, ta oli alkoholijoobes, kihutas umbes 200 kilomeetrit tunnis ja põhjustas üliraskete tagajärgedega õnnetuse. Sellisele teole peab järgnema nii karm karistus kui võimalik," märkis prokurör Amur. 

Õhtuleht, 18. detsember 2015.Foto: Õhtulehe arhiiv

Samuti rahuldas ringkonnakohus osaliselt kannatanute esindaja apellatsiooni ja mõistis Tarvelt välja viivised kuni tsiviilhagide tasumiseni. Süüdistataval on võimalik kohtuotsust vaidlustada veel riigikohtus.

Samal teemal

23.02.2016
Purjuspäi imiku surnuks sõitnud mees mõisteti enam kui kolmeks aastaks vangi
30.01.2016
Imiku surmaga lõppenud õhtu pidanuks olema perekonna rõõmus kevadine kodutee
08.01.2016
FOTOD KOHTUST | Imiku surnuks sõitnud roolijoodik tunnistab süüd, ent vaidleb vastu tsiviilhagis esitatud kahjunõudele
18.12.2015
Kihutas purjuspäi 200 kilomeetrit tunnis, eiras foorituld ja siis rammis autot, kus sõitis koos oma vanematega kaks last. Surma sai ühekuune imik – ja nüüd ütleb ta kohtus: "KAHETSEN IKKA… VÄGA!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee