Meedia

Putin vastab täna otse-eetris kodanike küsimustele (10)

Õhtuleht.ee, 14. aprill 2016 10:58
Vene president Vladimir Putin meediafoorumil "Tõde ja õigus" Peterburis 7. aprillil 2016.Foto: AFP / Scanpix
Vene Föderatsiooni president Vladimir Putin esineb täna televisiooni otse-eetris, vastates kodanike küsimustele. „Otseliin“ Putiniga algusega keskpäeval toimub Moskvas Gostinõi Dvoris ning seda korraldatakse 14. korda.

Interfax kirjutab, et presidendile on laekunud ligikaudu kaks miljonit küsimust. Gostinõi Dvori on kutsutud poliitikud, ühiskonnategelased ja regioonide esindajad.

Samal teemal

Peamine küsimus hetkel seisneb selles, kas „Otseliin“ püstitab uue rekordi – kaks eelmist venisid ligi neljatunnisteks, absoluutne rekord on aga 2013. aastast, mil Putin vastas nelja tunni ja 47 minuti jooksul 85 küsimusele. Siis oli ka küsimusi üle kolme miljoni. Vene riigipea pressisekretär Dmitri Peskov on märkinud korduvalt, et Putin ei kavatse kaaskodanikega suheldes kvantitatiivseid „rekordeid lüüa“. Putin aga valmistus terve eilse päeva tänaseks „Otseliiniks“.

Peamised teemad on olmeküsimused: elamumajandus, teede olukord, kallinev bensiin. Peskovi kinnitusel on enamuses traditsiooniliselt sotsiaal-majandusliku iseloomuga ning sotsiaalse kindlustatuse, tulude jms seotud küsimused.

Peskovi sõnul ei tee venemaalastele muret rubla kurss dollariga võrreldes, kuid muret valmistavad hindade tõus ja palkade mitteväljamaksmine.  

Välispoliitilise olukorraga seoses valmistab venemaalastele muret „vaenulikud suhted“ USA ja Venemaa vahel. Peskov kinnitas, et vaadanud läbi tuhandeid küsimus, ei näinud ta ühtki küsimust Ukraina lenduri Nadežda Savtšenko kohta, kuid ta ei välistanud, et selle teema vastu huvi tuntakse.

Kõne alla võib tulla ettepanek luua Venemaal loomaõiguste voliniku ametipost.

"Otseliini“ moderaatoriteks on Pervõi kanali saatejuht Valeria Korabljova ja telekanali Rossija ajakirjanik Jevgeni Rožkov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee