PEETI VÕISTLUST: Juba kuuendat aastat peeti Paides batuudi­hüppevõistlusi. Õnnetuseks sai üks tüdruk seal vigastada.Foto: Videokaader
Eesti uudised
14. aprill 2016 06:00

Tüdruk murdis batuudivõistlusel jala

Nädalavahetusel Paides peetud batuudihüpete võistlusel sai üks osaleja jalaluumurru.

Batuudihüpete meistrivõistluste korraldaja Katrin Kaasiku sõnul kukkus tüdruk jalale. "Ta komistas vastu sinist kaitseäärt ja kukkus kogu oma kehamassiga jala peale. Vanust on tal juba viisteist aastat, seega seda massi on. Nii ta jalg hüppeliigesest natuke kõrgemalt katki läkski."

Tüdruk viidi kohe haiglasse. "Algul ei andnud jalga kipsi panna, sest luud olid kohakuti ja jalg oli paistes. Nüüdseks ma usun, on ta juba kipsi jalale saanud," ütleb Kaasik.

Ta märgib, et selle tüdruku luud on nii haprad, seetõttu luu nii kergesti katki läks. "Ta on ise ka sellest teadlik."

Kaasik usub, et kui terve laps oleks samamoodi kukkunud, poleks sellist õnnetust juhtunud. 

Tüdruk on ka varem aastaid batuudihüpetega tegelenud, kuid teadmata põhjustel loobunud.

"Seda seniks, kuni ta nooremad õed-vennad trenni tulid, siis otsustas temagi jätkata. Ja ega ei saa ju kätt ette panna, kui laps tahab. Ei tasu selliseid lapsi kuidagi tõrjuda või peita kuhugi nurga taha. Nemadki tahavad erinevate asjadega tegeleda," räägib Kaasik.

"Kurb on see, et seda spordiala on hakatud nimetuse tõttu võrdlema aias olevate batuutidega. Need on siiski kaks täiesti erinevat asja ja see, kus too õnnetus juhtus, ei juhtunud aiabatuudil, vaid siiski trampoliinil," selgitab Kaasik.