Eesti uudised

GALERII JA VIDEOD | Eesti kuulsuste sõbralik rivaalitsemine spordihallis ehk Algas „Mehed vormi“ kampaania (8)

Toimetas Gerly Mägi | Video ja pildid: Tiina Kõrtsini, 13. aprill 2016 18:58
Foto: Tiina Kõrtsini
Täna anti avalöök Eesti Tervise Fondi ja Eesti Kaitseväe tervisekampaaniale „Mehed vormi“. Tuntud Eesti inimesed sooritasid kaitseväe üldfüüsilist testi eesmärgiga kutsuda üles rohkem liikuma ja parandama oma füüsilist vormi. 

Audentese spordihalli olid kaitseväe üldfüüsilist testi ehk nn NATO testi sooritama tulnud olümpiamängude hõbe- ja pronksmedali omanikest vennad Toomas ja Tõnu Tõniste, kultuuriminister Indrek Saar, näitleja Priit Pius, muusikud Helen Adamson, Tuuli Rand, Kristjan Kasearu, Andres Kõpper ja Reket ehk Tom-Olaf Urb, helirežissöör Taavi Tõnisson, riigikogu liikmed Andres Metsoja ja Kalle Muuli ning teleajakirjanik Jaanus Koort.

Test koosnes kahe minuti jooksul tehtavatest kätekõverdustest, kahe minuti jooksul istesse tõusudest ja 3200 meetri jooksust. Testi edukaks läbimiseks tuleb kokku saada vähemalt 190 punkti, maksimaalselt on testis võimalik saada 300 punkti.

Kõik osalejad läbisid testi positiivselt. Parima tulemuse, 297 punkti kogus meestest Kristjan Kasearu. Naistest sai 240 punktiga parima tulemuse kirja Tuuli Rand. Osalejate sooritust hindas Kaitseväe sporditeenistuse ülem major Heino Märks.

Foto: Tiina Kõrtsini

„Tervisliku arengu seisukohalt on füüsiline aktiivsus hädavajalik, kahjuks ei ole liikumisega seotud tervisenäitajad kuigi rõõmustavad. Näiteks ligi 75% koolilastest ei saa igapäevaselt piisavalt füüsilist koormust. Noorte puhul on just eriti oluline rõhutada liikumisaktiivsuse vajalikkust, et tulevikus oleks tervis tugevam ja elukvaliteet parem, kuid hea füüsiline vorm on igas vanuses parema tervise aluseks,“ ütles Eesti Tervise Fondi juhatuse esimees dr Eero Merilind.

Foto: Tiina Kõrtsini

„Kaitseväes kasutusel olev üldfüüsiline test ehk nn NATO test on hea võimalus kehalise võimekuse testimiseks, sest seda on mugav omal käel sooritada. Ootame „Mehed vormi“ kampaaniaga liituma kõiki, kes soovivad oma vormi parandada ning suveks paremasse vormi saada. Eriti on oodatud osalema gümnaasiuminoored, kel peagi ajateenistusse minek ees seisab või kes selleks varakult valmistuda soovivad,“ lisas Merilind.

Mai lõpuni kestvast kampaaniast on oodatud osa võtma kõik vähemalt 15-aastased mehed ja naised, kes soovivad enda füüsilist vormi testida ja parandada. „Mehed vormi“ testi tulemused saab panna kirja kampaania kodulehel www.mehedvormi.ee/kalkulaator või mobiiliäpi "Mehed vormi" kalkulaatorisse, kus vastavalt osaleja soole ja vanusele arvutakse välja tulemuste punktisumma. Kampaanias osalejate vahel loositakse välja ka auhindu.

Täpsem info kampaania kodulehelwww.mehedvormi.ee ja Facebookis www.facebook.com/mehedvormi.