Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO JA FOTOD | Päästearmee supiköögis nälga ei tunta (24)

Kristiina Tilk | Video: Tiina Kõrtsini, 13. aprill 2016, 16:36
Foto: Tiina Kõrtsini
Möödunud aastal sulgus Sepa supiköögi näol elu hammasrataste vahele jäänud inimeste jaoks üks oluline uks. Selle ukse taga said leevendust nii tühi kõht kui valutav hing. Hädasolijad olid nõutud – mis neist edasi saab? Asendusena välja hõigatud kohta Paljassaares tundus toona liiga kaugel käia…

Rõõm on tõdeda, et pisut enam kui pool aastat pärast Sepa tänava supiköögi sulgemist, kohtame Paljassaares Päästearmee Lootuse maja supiköögis siiski juba varasemast tuttavaid nägusid.

Foto: Tiina Kõrtsini

Kohal on neidki, kes toona leidsid, et Paljassaarde on liialt keeruline minna ja uskusid, et nemad seal söömas käima ei hakka. „Mis siin ikka nuriseda,“ ütlevad nad aga täna.

Mõni leiab küll, et pakutava supi sees võiks olla rohkem liha, kuid üldiselt ei heideta toiduvalmistajatele midagi ette, sest parim kokk on tühi kõht ise. Pigem rõõmustatakse, sest süüa tohib täpselt nii palju kui kõhtu mahub ja suutäisi üle ei loeta.

Foto: Tiina Kõrtsini

Kui Sepa supiköök pakkus päevas kõhutäidet ligikaudu 250 inimesele, siis Paljassaare supiköögi töötajad numbreid välja ei too. Küll aga ütlevad nad, et kuu alguses käib nende juures vähem, kuu lõpu poole aga rohkem inimesi.

Lisaks on Tallinnas avatud teinegi supiköök, kuid seda ainult nädalavahetustel. See asub Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval.

Samal teemal

16. mai 2016, 06:00
Tallinnas sööb supiköögis päevas 200 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee