Foto: Stanislav Moshkov
Õhtuleht.ee 13. aprill 2016 12:48
Tartu maakohus jättis korduvalt pedofiiliakuritegudelt tabatud mehe talle mullu oktoobris mõisteud vanglakaristust kandma. 

Alaealiste vastu toimepandud seksuaakuritegude eest ühe aasta, 10 kuu ja 14 päeva pikkuse vangistuse saanud Viktor Maltšiku (43) ennetähtaegsele vabastamisele olid vastu nii prokurör kui ka vangla, vahendab ERR-i uudisteportaal.  

Kohtu hinnangul ei ole Maltšiku tingimisi ennetähtaegne vabastamine kooskõlas õiguskorra kaitsmise huvidega, sest olles varem samalaadsete kuritegude eest mõistetud karistuse kandmiselt tingimisi enne tähtaega vabastatud, jätkas ta vabaduses uute samalaadsete kuritegude toimepanemist. 

Kohus leidis, et Maltšiku kuritegude asjaolud on äärmiselt rasked, muuhulgas seetõttu, et ta on varasemalt korduvalt süüdi mõistetud alaealiste vastu toime pandud seksuaalse enesemääramise vastu suunatud süütegude eest ja on uued samalaadsed kuriteod toime pannud katseajal. 

Kohus pidas oluliseks ka, et Maltšik on kuriteod toime pannud pika ajavahemiku jooksul ja erinevate alaealiste kannatanute suhtes.