Arnold SinisaluFoto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 12. aprill 2016 11:36
Täna ilmunud uues kaitsepolitsei aastaraamatu eessõnas sõnab kaitsepolitsei juht Arnold Sinisalu, et endiselt teeb murelikuks see, kui kergelt kipub Ukraina kriis ununema. Lisaks sõnab Sinisalu, et Eestis püsib terrorismioht madal, kuid üldine ebakindlus selles valdkonnas Euroopas suureneb.

"Venemaa jätkab Euroopa lõhestamise katsetega ning kuni Ukraina territoriaalne terviklikkus pole taastatud, ei saa öelda, et julgeolek on Euroopas tagatud. Gerassimovi doktriini rakendav Kremli režiim jääb agressiivseks seni, kuni see on neil võimalik," sõnas Sinisalu.

Järgmise teemana jätkab Sinisalu Euroopa rändekriisi teemal, tõdedes, et sellel on selgelt julgeolekumõõde ka Eestis.

"Venemaa agressiooni taustal on Euroopa Liidu nõrgenemine meie riigi julgeolekule palju kordi ohtlikum kui Eestisse ümber asuvad pagulased. Tõsiasi on, et pagulaste sekka püüavad end peita terroristid ning võib-olla mõnel juhul on üpris keeruline eristada tõelist abivajajat võimalikust julgeoleku ohustajast. Mingil juhul ei tohi aga seetõttu näha kõigis pagulastes eeldatavaid terroriste. Terrorismioht püsib Eestis hetkel madal, kuid üldine ebakindlus selles valdkonnas Euroopas suureneb ning miski pole välistatud. Praegust olukorda iseloomustab hästi 2015. aasta (küll veel jõustumata) kohtuotsus, millega mõisteti süüdi kaks Eesti elanikku, kes olid rahastanud ja toetanud terrorismi," kirjutas Sinisalu. 

Kapo juht jätkab virtuaalmaailmast rääkimisel, sõnades, et selles uut laadi nähtuses on sotsiaalse vaenu õhutamine anonüümsete argpükside jaoks eluviisiks.

"Virtuaalne on ka mõne endise kurjategija ja nende mõttekaaslaste ettekääne tänaval patrullida. Soovitakse kätte saada must kass pimedast toast, keda aga seal juhtumisi polegi," sõnas Sinisalu, vihjates ilmselgelt nn Odini sõdalaste nähtusele. 

Üleüldiselt arvab Sinisalu, et äärmuslastele ei tohi liialt palju tähelepanu pöörata, ent samas ei tohi ka pead liiva alla peita, kuna äärmusluse kasvades võib kannatada riigi julgeolek. 

Üleüldiselt on ta seisukohal, et kellegi asi ei tohiks olla, mida vaba riigi õiguskuulekad inimesed teevad oma koduseinte vahel.

"Riik peab isikute privaatsfääri sekkuma alles siis, kui pannakse toime tegu, mis on seadusega karistatav," sõnas ta. 

Samal teemal

Kommentaarid  (90)

MÕTLEMISEKS 14. aprill 2016 11:49
E-ooravate &ÄRAOSTMATUTE käepikendus loodud kgb paasil ja meeskonnast-politrukkidest......
kohati ´´eeslitest+idiootidest nad ju ka rahva seast keda nii kutsuvad SAVISAARELE lutikapaniad nn.kapokad&KGB jüngrid paksj+++puusepa POOLT??? SEE NENDE ÜKS SADADEST TEHTUST
kes valib ja hoiab seal ´´kahtlasti võõrriigi jüngreid ???
tõde Eesti elust 14. aprill 2016 11:03
Kui rahva elu viiakse näguripäevade tasemele, siis mis elanikkkonna kaitset valitsejad loodavad, sest kõik tegelevad ellujäämise küsimusega.Julgeoleku seisukohalt tuleks Rõivas peatada, kui julgeoleku oht, kes on rahva viinud meeletusse vaesusesse
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS