Eesti uudised

Piimatalunik: "Praegune kriis jätab väga julmad jäljed!"

Mattias Tammet, 12. aprill 2016 06:00

22 KOMMENTAARI

m
MAHA REFORMIERAKOND EESTIRIIGI SUURIMAD VARGAD/ 12. aprill 2016 13:43
a
alf/ 12. aprill 2016 13:18
Piima liiter peab olema korrelatsioonis bensiini liitri hinnaga ja asi korras. Olematu maaeluminister ja terve valitsuse kabinet on ajuvabalt riigi ressurssi kulutanud pagulaste peale ja "unustanud" et, raha tuleb ikka tootmisest maalt. Hävitades maaelu ,hävitavad nadka eesti riigi. Viglad kätte ja Toompeale, möödaminnes aga Kadrioru kaudu.
m
mikk/ 12. aprill 2016 19:39
Kes sul keelab piima eest 2-3 kordset hinda maksta?
p
piim/ 14. aprill 2016 18:11
on vasika jook, mina pole vasikas.
j
Juku/ 12. aprill 2016 09:26
ehk oli ikka pisut naiivne loota, et piimakvootide kaotamise järel hakkavad siinsel ääremaal rahajõed voolama. paistab, et paljud kohalikud piimatootjad just nii on arvanud. läheb aga nii nagu teisteski valdkondades, kus vähem väärindatu või hoopis väärindamata (vaid toorpiima) tööstuslikud tootjad sattuvad konkurentsi ägenedes esimesena löögi alla. investeeriti ju uut turgu tundmata, olukorras kus puudus pea igasugune kogemus avatud turgudel kauplemise kohta. olukord, kus toore ukse tagant lihtsalt ära veeti, ei saaks ju igavesti kesta ka siis kui Venemaaga poliitkiusu poleks. Küsimus ikka rohkem selles, et toota suudab pea igaüks, kasudega maailmaturul kaubelda vaid vähesed. Ja seda mitte üksnes toiduainete turgudel !
o
Ohoo/ 12. aprill 2016 08:49
Kes veel 21-22 senti saab?Kusagil räägiti isegi 23st sendist! Mulle makstakse märtsist 19 senti. Aga noh,kultuuri ja rallit peab ju toetama,et neid ikaldus ei tabaks.
s
see.../ 12. aprill 2016 08:41
...kriis ei puuduta mitte üksnes piima-(liha) karja omanikku,vaid väga paljusid peresid,kes veel maale elama jäänud ja kes tagavad selle,et eesti piim oleks endiselt kauplusest saada (vastupidiselt arvamusele,et poepiim ongi parem!!!!!).Riik raiskab miljoneid Utah,i ja ,araabia kõrbes,Euroopa taevas,topib miljoneid erakondade rahakotti,kuid maaelu püsimajäämiseks raha ei leidu---see on järjekindel Eesti hävitamine ja reformarid ongi need,kes järjekindlalt seda teevad.Rõivas on aga nagu liisunud supi nahk,mille prügikasti viskaks---ajab kananaha ihule ja vastikustunne tuleb peale.Kuidas võib selline "ei liha ega kala" juhtida riiki ja kelle "targale" juhtimisele kodanikud vaevlevad vaesuses.Tõesti "MAHA EESTI VAENULIKUD SABAGA VEHKIJAD,AUTOROLLATAJAD,MILJONITE PIHTAPANIJAD JA IGAVESEKS MÄLU KAOTANUD!".Praegu peaksid võtma initsiatiivi nii EKRE kui Vabaerakond ja tegema selleks kõik,et eesti põllumees päästa,kasvõi eesti piimale kauplustes juurdehindlus teha ja suunata see lisaraha otse algtootjale.Rahvas tuleks teiega.EKRE tehke peale propaganda midagi käegakatsutavat ja praegu väga vajalikku.Kutsuge rahvas Toompeale.
j
ja jah/ 14. aprill 2016 18:16
kui kodanikud vaevlevad vaesuses, kuidas siis suudaksid veel kallimat piima osta? Vaadake neid suurtalunikke, kõik elavad uhketes majades, kallid autod ja muu tehnika võlgu ostetud. Rahvas maksku kinni. Mäletan aastaid tagasi, kui Leedu ja Poola talunikud harisid maad hobusega, meie omad ostsid kõige kallimad lääne tehnikad, rahvas maksku kinni, mis sest, et neist vaesemad.
l
Lp. Põllumehed/ 12. aprill 2016 08:37
Olete ju saanud headel aegadel kopsakaid toetusi. Mõtleme nüüd natuke tootmise, ehituse ja transpordi sektori peale. Need tegevusalad on ju ilma toetusteta hinnad on kõik nii all, et aetakse läbi vana rasva põletades. Ka nendes sektorites tehakse tootjale ja teenindajale nn. külma. Selle eest ei ole keegi kaitstud. Seda nimetatakse ettevõtja riskiks. Olles tehtud paar kuud tööd ning esitatakse arve makstakse kohe ära riigi maksud ja muud kulud ka firma arvelt läinud. Nüüd jääd pikkisilmi ootama oma teenitut ja mõne kuu pärast saad sa teada, et sa seda raha ei saa. Kahjuks ei ole olemas sellist ametkonda kes niisuguseid asju lahendaks. Lõpptulemus on pankrot. Kui hakkad teenindama ja tootma siis arvesta sellega, et kõik kellega sa asju ajad tahavad võimalikult vähese vaevaga saada sinult võimalikult suurt summat. See on kapitalismi eripära.
k
Kesk/ 12. aprill 2016 09:33
Siinkohal tekib küsimus, et kas riik ei peaks nendesse protsessidesse natuke sekkuda? Hoolitsema, et meie teenitud rahad jääksid kodumaale, et kaupadel oleks turgu ja et maksud ei nööriks!
o
oktoobrilaps/ 12. aprill 2016 08:15
k
Kröös/ 12. aprill 2016 08:32
On kap-riike, mis elavad vägagi hästi! Hoitakse rahvust ja edendatakse oma tootmist, neil on oma pangad ja ei olda võlgu (meie väliskaubanduse defitsiit on -1,6 miljardit!)
k
Keemik/ 12. aprill 2016 08:14
vabrikupiim on tegelt palju maitsvam.
lisame õiged värvid, maitsed ja lõhnad retsepti järgi.
nautige meie tooteid.

m
mikk/ 12. aprill 2016 07:48
+Ületootmiskriisis tuleb vähe tootam muud vöimalust ei ole.
i
Innovaat/ 12. aprill 2016 09:37
Ei maksa rõhuda paratamatusele. A'la et laseme VKG pankrotti, kuna nafta hinnad on langenud. Alati on võimalus kohaneda või alustada uusi projekte. See aga eeldab julgeid poliitilisi otsuseid.
e
ei tea enam mida kosta/ 12. aprill 2016 07:24
Põllumajandus olla suur äri. Kas siis suurärimehi ja mõisasaksu peab ikka pidevalt poputama.
Tulevad meeide Laari sõnad 90 datest, et kui põllumajandusega hakkama ei saa , siis tuleb mingi muu amet otsida või hakkama saava põllumehe juurde sulaseks minna.
m
Mofo/ 12. aprill 2016 07:53
Minu tunded on samuti kahetised.
2008 aegne kriis oli ka nutt ja hala ning toodeti samuti toetusega piima. Kui eksport Venemaale õitsele lõi, vajutati piimahind maailmahinnale viidates päris muhedaks, vaevalt, et see aeg miinusega äri aeti.
Nüüd siis jälle maailmalõpp. käes. Võib-olla tõesti. Aga põllumajandussektori tegemisi meediast jälgida siis igal aastal ca augustis hakkavad meediasse imbuma uudised järjekordsest suurikaldusest.
Võta nüüd kinni.
r
riina/ 12. aprill 2016 12:15
Usun et väiketalunikel võib-olla tõesti näpud põhjas.Aga mis puudutab neid nn. uusi suurfarmisi need küll ei virele.Enamusel ju suured maad ka millel kasvatatakse rapsi ja vilja ning müüakse seda.Siin kus mina elan siin küll mingit vindumist ei näe.Raha tuleks anda tõesti neile kellel raske aga mitte taguda seda sinna kus seda niigi vohab .
n
Noopoliitikute kogenematusest ja omakasust/ 12. aprill 2016 08:37
Kas see endine peaminister ei olegi kurja juur, kes loobus idanaabriga kauplemisest ja tegi 2006 maksuvabastusdiili välispankadega? Mõnes teises riigis olnuks see riigile kahjulik tegutsemine mõeldamatu. See ongi meie totaalse vaesuse ja jamade põhjus.
s
sinu arvates/ 14. aprill 2016 18:20
on hoopis kurja juur NL lagunemine, oleks endises liidus edasi, küll siis saaks Venemaale piima müüa :)?
k
12. aprill 2016 07:23
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
kule kuulutaja/ 12. aprill 2016 07:36
Mine õige metsa oma hukuga ! See , et mõned uusmõisnikud enam iga aasta uut maasturit ei saa õuele osta ja iga paari kuu tagant lõunamere saartele lennata , ei tähenda mingil kombel Eestimaa hukku. Pigem on puhastava mõjuga.
r
RV-statist/ 12. aprill 2016 08:43
Ega eesti rahvas ei koosne rikastest ärikatest ehk spekulantidest. Enamus on ikka ots-otsaga toimetulevad vaesemad! Palju on praegu ka koondatuid. Keskklass meil millegipärast puudub.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee