Maailm

INGLASED MURES: muslimeid ei ole võimalik integreerida

Aadu Hiietamm, 12. aprill 2016 06:00

73 KOMMENTAARI

t
Toomas/ 13. aprill 2016 11:16
m
Meie valitsus tahab/ 13. aprill 2016 10:01
homosid moslemitega ristata. Tulemuseks peaks olema homomoslem. Aga näe ei ole. Homod lüüakse maa sise.
t
tom jones/ 13. aprill 2016 02:16
t
trump/ 12. aprill 2016 23:28
Ei ole võimalik!!!
Kuulge inglased! Aga kas te Rõivase, Randpere ja Pevkuriga olete rääkinud? Need mehed jätavad küll eemalt vaadates väheke opaka mulje kuid kui nendega põhjalikumalt vestelda saavad nii mõnedki asjad sootuks opakama lahenduse!
Take Your Change!
j
JUKU/ 12. aprill 2016 17:08
Me peaksime omadega õnnes olema, et üldse nii kõrge ja haritud ning kuninglik rahvus soovib meie suguste rämpsude valgenahkadega lusikad ühte potti panna ja seguneda. Kui siiski enamus muslemeid otsutavad et ei taha meiega kehvaks läinud valgete inimestega seguneda siis slummintumine läheb käima täie hooga, tehku poliitikud mida tahes et seda ära hoida.
n
Näed sa / 12. aprill 2016 16:16
Abdul Turay leiab, et kvoodipoliitika toetamine on halb mõte, sest Eestisse peaks tulema inimesed, kes tahavad siia tulla, mitte need, keda selleks sunnitakse.”
Väga õige arvamus. Loomulik immigratsioon, mis on läbimõeldud ja kontrollitud, on igati ok. Peibutus- (nt toetustega) ja sundimmigratsioon ei ole. Kui inimene tuleb õppima ja tööle või abiellub, siis palun. Nii on koguaeg olnud. Aga ka siis peab kehtima põhimõte, et siia jäämine ei ole õigus, vaid on privileeg. Ainult nii on võimalik tagada, et siia jäävad integreerimisvõimelisemad ning et ebasoovitavad isikud lahkuvad. See, mida EL praegu korraldab on mõistlike põhimõtete vastu - see on inimeste ümberpaigutamine ühest piirkonnast teise.
o
12. aprill 2016 14:18
On kummaline, et mingi riigi Euroopa Liitu vastuvõtmise eeltingimuseks on, et riigis kehtivad nn. euroopalikud väärtused (riigi seadused on nendega kooskõlas jne.) Nüüd aga on EL- i piir avatud inimestele (miljonitele), kellele need euroopalikud väärtused ei tähenda mitte midagi; nad ei mõtlegi nunde järgi elama hakata. Seda rahvast on rohkem kui mõnes väikeses riigis kodanikke.
n
nagu ka/ 12. aprill 2016 13:06
venelasi mitte.
kui ükskõik millist võõrliiki liiga palju saab,ongi pekkis.

n
nagu ka/ 12. aprill 2016 13:06
venelasi mitte.
kui ükskõik millist võõrliiki liiga palju saab,ongi pekkis.
n
nagu ka/ 12. aprill 2016 13:06
venelasi mitte.
kui ükskõik millist võõrliiki liiga palju saab,ongi pekkis.
a
alf/ 12. aprill 2016 13:00
USA on mures euroopa pärast , mis on moslemitega üle ujutatud ja radikaliseerub. Trump viitas sellele ,et keelaks moslemite sisserände Ameerika ja Inglismaa moslemid tõstsid kohe rõvedat seakisa. Eesti valitsuse pupujukud koos presidendiga ei taju reaalset ohtu. Aitab ainult nende asendamine uute erakorraliste valimistega. Kellapomm juba tiksub. Peab ikka eriline umbluu olema ,et seda mitte mõista.
l
Lugesin nüüd KAPO arvamust/ 12. aprill 2016 12:55
"Kaitsepolitsei hinnangul on Eestis pagulasteema põhiprobleemiks teadmatusest tulenev hirm, mis on loonud viljaka pinnase ärevuse, pingete ja agressiivsuse kasvuks ühiskonnas. .. On kasvanud ELi vastasus, toetus populistidele ja äärmuslastele. "
Lootusetu on meie poliitikuteni mingidki sõnumit viia. Kuidas jääb teadvustatud hirmuga või soovimatusega minna kaasa teatud otsustega? Et siis need, kes siin kommenteerivad on kasulikud idioodi, harimatud või niisama Vene propaganda tööriist? Huvitav, kuidas nimetatakse meil ametlikult neid, kes massilisele migratsioonile ei ütlesid? Või neid, kes pole EL peale surutava migratsiooni poliitikaga nõus?
.
12. aprill 2016 15:53
..miks peaks kogu aeg mingi hirm olema - kui homod ei meeldi, on hirm nende ees, kui pagulased ei meeldi on hirm nende ees, kui naabrimees ei meeldi - siis lihtsalt ei meeldi, ei saa òelda, et tunneks hirmu. pidevalt sòòdetakse ette, mis peab meeldima ja mis mitte. las ikka inimestele jààb vaba valik, kes neile meelepàrased ja kes mitte.
j
Johanna/ 12. aprill 2016 12:48
Isegi Lobjakas tundub juba aru saavat, et lootus kapikollide sulandumine euroopalike väärtustega on absull võimatu. Kollid võivad meeleheaks rääkida mida tahes, aga vahivad ikka raudselt metsa poole.
Küll saab ka Lust nägijaks ja teised eurokomsomolid samuti.
i
ilmekalt/ 12. aprill 2016 12:37
Meie Marinotśka tõestas selle ise ilmeksimatult, kattes oma pea (ei kommenteeri, millega -igatahes kole oli). Siia tulles ükski muslimitädi ei võta rätti peast ega riietu euroopalikult.
Mulle sümpatiseeris USA endine välisminister (naine), kes keeldus end rätti riietamast. Kui ise ei ole sirge seljaga, siis ei ole seda meie eest mitte keegi.
t
to ilmekalt/ 12. aprill 2016 12:59
Mõtlesin just ise ka meie ( tegelikult ju väga lugupeetud) välisministrit vaadates, et Hillary Clinton küll nii poleks teinud.
j
ja see/ 12. aprill 2016 14:32
värdjamutt tahab saada presidendiks, vaat siis oleme omadega p----s, tema kõrval on Ilves lapsuke.
j
ja see/ 12. aprill 2016 14:32
värdjamutt tahab saada presidendiks, vaat siis oleme omadega p----s, tema kõrval on Ilves lapsuke.
o
Oh neid naiivseid britte küll/ 12. aprill 2016 12:33
Nüüd avastasid küll teistkordselt Ameerika! Samale järeldusele on jõudnud enamiks eestlasi kasvõi paariaastase töökogemuse järel Soomes. Lihtsalt vaatluse tulemusena. Oleksid võinud küsida, oleks suure hulga raha kokku hoidnud. Aga kus sa nüüd! Ida-Eurooplased pole ju need päris-Eurooplased, Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida immigrandid ( s.t. nn. ``Lobjaka-Eurooplased`´) on.
t
Tule Eilemeile/ 12. aprill 2016 12:31
ja mina arvasin, et siin lehes on UUDISED! Seda teame juba varasemast!

o
oleks hea/ 12. aprill 2016 12:20
kui meie jobudele see kah kohale jõuaks
j
Jürka/ 12. aprill 2016 12:08
Kas see tõsiasi oli tõesti kellelegi veel uudiseks?
p
Poliitikute oluline viga/ 12. aprill 2016 11:20
Kui tahad teada, mida rahvas või moslemite kogukond arvab, siis lihtsalt küsi. Korralda kvaliteetne uuring, mis ei ole kallutatud. Või siis kasuta juba muid allikaid (nt teiste riikide statistikaid) - ehk õpi teiste vigadest.
Selle asemel, et küsida, lahterdatakse inimesi siia või sinna ning pannakse nii liigselt positiivseid kui ka negatiivseid diagnoose. Sisuliselt lähtutakse stereotüüpidest. Nt omad, kes kahtlevad, on kas rassistid või muidu häbenemist väärivad ja harimatud. Kõik tulijad on abivajajad ja integreerimisvõimelised. Tegelikult on nii, et kumbagi poolt ei mõisteta. Need uuringute tulemused on täiesti loogilised ja mõistetavad - inimesed on truud oma usule ja kultuurile ning see lihtsalt tuleb teises keskkonnas teravamalt esile. Ma ei leia nüüd seda uuringut aga avaldati mingi hetk täiesti adekvaatses lehes. Seal oli võrreldus siis mitmes kriteeriumis mittemoslemite ja moslemite suhtumist samasse küsimusse. Nt homodest sõbrad. Saate isegi aru, mis tulemused olid. Kuid üks oluline kriteerium oli - väga suur % moslemeid nägid Lääne kultuuris ja keskkonnas ohtu oma usule. See ka selgitab, miks tahetakse eraldi koole jne. Miks pooldatatakse sharia kehtestamist - aga seetõttu, et ei meeldi keskkond, mis peibutab nende lapsi halvale teele (alkoholismi, seksuaalse lodevuse jmt).
Kusjuures mittemoslemite vastav näitaja oli palju, palju madalam.
Integreeri palju tahad aga teatud küsimustes ühisosa ei ole võimalik leida. Vähemalt kõigi puhul.
p
põhimõtteliselt sa eksid / 12. aprill 2016 11:43
See ei ole poliitikute viga see on teadlik sihipärane tegevus. Katsu mõista, et mitte kõik inimesed ei toimeta heade kavatsustega, võimuhullud parasiidid on üks selline seltskond.
Neid, kes teavad, kuidas uuringud teha on küllalt, aga see ei ole ju eesmärk, et inimestel oleks hea elada!
c
copy paste/ 12. aprill 2016 12:09
Meie valitsuse / 10:57, 12. apr 2016
liikmed ja igasugu muud tolerastid on vähe kooliharidust saanud ja igasugune elukogemus tundub hoopis puuduvat. Et kristlased ja muslimid suures kogukonnas elatud ei saa on vähemalt 1000 aastat vana tõde. Eeldavasti jõid nad tundides õlut luues siis omale fantaasiamaailma ühtsest kristlaste ja muslimite kooselust.
Kordame väikese õppetunni kooliajast. Islam ei anna usulisi valikuid naistele ja lastele. Islami mehest sündinud lapsed usku valida ei saa. Nemad on muslimid. Muslimi naine võib abielluda vaid muslimist mehega. Muslimist mees võib abielluda muslimist, kristlasest, juudist, zoroastristist või hinduistist naisega. Nende lapsed on muslimid. Selline demograafiline tee pidi prohvet Muhamedi arusaamist mööda muutma maailma ajapikku ainitiselt islamlikuks.
Ususallivus islamis piirdub ’’raamaturahvastega’’ ning need on islamile vaimselt allutatud ega saa olla islami kõrval võrdväärsed. Jutt käib kristlastest, judaistidest, zoroastristidest ja hinduistidest. Nõukogude marksism talus samuti mitmeid maailmavaateid, millega tehti koostööd ning väideldi. Selleks olid sotsialistid, rahuliikumised, rahvuslikud vabadusliikumised jne… Neid taluti, kuid marksitliku täiuseni ühiskonna käsitlemisel ei küündinud neist marksistide arvates keegi. Marksismile vaenulikesse ja laostavatesse ideoloogiatesse (kapitalistlik kord) oli suhtumine ühene – need tuleb hävitada. Nii Nõukogude Liidu käsilased kui ka paljud islamistid, kes neavad Õhtumaade ühiskonda ja ennustavad talle kadu, nautisid(vad) Lääne ühiskonna võimalusi. Püüdes seda samas seestpoolt igati õõnestada. Ülaltooduga ei piirdu islami ja marksismi praktika sarnasus.
Paraku on neil üks oluline erinevus. Marksism oli ajaloolises mõttes hiline ja juurdumatu nähtus. Islam on aga juurdunud üle tuhande aasta. Sisuliselt on islami sallivus muu maailmavaate allutamise sallivus. See ei anna inimestele maailmavaatelisi vabadusi ja valikuid ning on seetõttu praegusel kujul Lääne ühiskonnale sobimatu ja ohtlik.
a
Antud kommentaari eesmärk/ 12. aprill 2016 12:32
Oli panna mõtlema, kas me peame ikka jätkama multi-kulti projektiga, mida EL nii peale surub? Äkki unustaks poliitkorrektsuse ja lähtuks faktidest / teiste kogemustest? Küsimus ei ole, kas meil tekkivad sarnased probleemid. Küsimus on, millal nad tekkivad. Vastus viimasele sõltub sellest, kui palju ja kui kiiresti meie riiki võõraid tuuakse või lastakse.
s
SEE ON JU SAMA,ET SITAST SAIA EI SAA/ 12. aprill 2016 11:08
ega need kiviajastu inimesed euroopasse integreerima ei tulnud, tulid selleks et euroopa üle võtta, endi maal tekitasid kaose, nüüd tulevad et siin ka kaos tekitada, keegi on need rändmassid nagu käskluse peale käivitanud islamimaadest, millel lõppu ei paista tulevat, see kaos lõpeb euroopa hävinguga, kui ei võidelda nende kiviajastu rändmasside vastu, see on nagu konveier meetod, keegi nagu villiks neid rändmasse, viljakate üsade ja munanditega suunatud euroopa peale, see on nagu kellegi poolt tellitud hävitus ehk islamiseerimine
l
luisa mehikesele sobib/ 12. aprill 2016 11:00
habe ette,munad maha ja ongi ehtne moslem valmis!
j
Ja/ 12. aprill 2016 10:03
alles nüüd jõudsid sellise arusaamiseni.Ja eesti valitsejad ei tule ikka selle peale,et neid ei ole võimalik integreerida..Vanasõna ütleb:tark õpib teiste vigadest,lollõpib oma vigadest.
t
to Ja/ 12. aprill 2016 10:23
Kui see nii vaid oleks! Sest päris loll astud taas ning taas samasse ämbrisse või reha otsa.
a
aga/ 12. aprill 2016 10:32
meie omad ei tahagi õppida,pole neile kasulik
e
ehh/ 12. aprill 2016 11:13
Eestlastel on integreerumisega seoses täitsa omad kogemused olemas ja samuti mitte edukad, isegi integreerumise sõna vahetati lõimumiseks, et vett segada ja info järjepidevus katkestada.
Tüüpiline tegevus rahvaste vastu, aetakse pea ideoloogilist sõnnikut täis ja muudkui võetakse võim üle koos kõige muuga. Integratsiooni ei ole ajaloos üldse kunagi toimud ühegi rahvaga, raiuge see fakt endale pähe! Kui soovite tuhnige läbi kogu vastav kirjandus ja te ei leia ühtegi fakti reaalselt integreerumisest, sest see on ideoloogiline bluff, väljamõeldis, haige fantaasia, ebareaalne unistus või nimetage seda kuidas soovite. See ei tööta.
o
on/ 12. aprill 2016 23:01
vanasõna teine poolnii, et loll ei õpi ka oma vigadest...kui õpiks,saaks asjad korda aga ei...
i
Indrek2/ 12. aprill 2016 09:59
Mis seal siis ikka, ahjud küdema...
o
oioi.../ 12. aprill 2016 09:20
mida värki... 2.7 milj.moslemit,3milj.homo.mis 20-ne aasta pärast saab....ühed paljunevad ja teised tulevad kapist...

e
eesti pensionär/ 12. aprill 2016 09:16
Võõrliigid ei kohendu,nad hakkavad keskkonda muutma. see sünnib ja pagulaste puhul, nad teevad Euroopast islamimaa, mitte ei hakka eurooplasteks. Meie lollide poliitikute pärast on Euroopa kõige tõenäolisemalt kadumise ohus, muutub murjanite maaks!
e
eesti pensionär/ 12. aprill 2016 09:18
..... ei kohandu- väike näpukas, teine ka... sünnib ka...
l
Lollid/ 12. aprill 2016 09:13
Selle asemel, et saast välja saata, võetakse neid juurde tuhandete kaupa. Kuskil 20 aasta pärast on neid seal juba nii palju,et algavad sealgi kodusõjad, kuhu siis inglastest kodututel põgeneda?
e
ehh/ 12. aprill 2016 11:38
Katsu vahet teha rahval ja poliitikutel, kes riiki juhivad, siis saad aru, kust inglasi tegelikult rünnatakse. Kohalikud muslimid on pagulastest sama häiritud kui inglased, sest rahvas saab aru et tegu on neid ründava sõjaväega ja endine elu lihtsalt
lõpetatakse ära uute ahistavate seaduste sisseviimisega, see puudutab absoluutselt kõiki.
a
arvamus/ 12. aprill 2016 09:12
Agressiivne sissetoodud võõrliik sööb nõrgema kohaliku sobivate tingimuste korral alati välja, nii on looduses ja nii ka inimestega, valgetel jääb ainult taanduda ning paljudes riikides on protsess juba pöördumatu.
m
Meie valitsuse/ 12. aprill 2016 10:57
liikmed ja igasugu muud tolerastid on vähe kooliharidust saanud ja igasugune elukogemus tundub hoopis puuduvat. Et kristlased ja muslimid suures kogukonnas elatud ei saa on vähemalt 1000 aastat vana tõde. Eeldavasti jõid nad tundides õlut luues siis omale fantaasiamaailma ühtsest kristlaste ja muslimite kooselust.
Kordame väikese õppetunni kooliajast. Islam ei anna usulisi valikuid naistele ja lastele. Islami mehest sündinud lapsed usku valida ei saa. Nemad on muslimid. Muslimi naine võib abielluda vaid muslimist mehega. Muslimist mees võib abielluda muslimist, kristlasest, juudist, zoroastristist või hinduistist naisega. Nende lapsed on muslimid. Selline demograafiline tee pidi prohvet Muhamedi arusaamist mööda muutma maailma ajapikku ainitiselt islamlikuks.
Ususallivus islamis piirdub ’’raamaturahvastega’’ ning need on islamile vaimselt allutatud ega saa olla islami kõrval võrdväärsed. Jutt käib kristlastest, judaistidest, zoroastristidest ja hinduistidest. Nõukogude marksism talus samuti mitmeid maailmavaateid, millega tehti koostööd ning väideldi. Selleks olid sotsialistid, rahuliikumised, rahvuslikud vabadusliikumised jne… Neid taluti, kuid marksitliku täiuseni ühiskonna käsitlemisel ei küündinud neist marksistide arvates keegi. Marksismile vaenulikesse ja laostavatesse ideoloogiatesse (kapitalistlik kord) oli suhtumine ühene – need tuleb hävitada. Nii Nõukogude Liidu käsilased kui ka paljud islamistid, kes neavad Õhtumaade ühiskonda ja ennustavad talle kadu, nautisid(vad) Lääne ühiskonna võimalusi. Püüdes seda samas seestpoolt igati õõnestada. Ülaltooduga ei piirdu islami ja marksismi praktika sarnasus.
Paraku on neil üks oluline erinevus. Marksism oli ajaloolises mõttes hiline ja juurdumatu nähtus. Islam on aga juurdunud üle tuhande aasta. Sisuliselt on islami sallivus muu maailmavaate allutamise sallivus. See ei anna inimestele maailmavaatelisi vabadusi ja valikuid ning on seetõttu praegusel kujul Lääne ühiskonnale sobimatu ja ohtlik.
k
Krt,/ 12. aprill 2016 09:09
kaua peab veel ootama arvamust: "Aga neid on võimalik deporteerida"?
A
???/ 12. aprill 2016 09:06
Alles nüüd hakkavad seda elementaarset tõde avastama?
Meie pole siin aastakümnete jooksul oma ühiskonda suutnud integreerida isegi mitte venelasi, kes ometigi on kultuuriliselt meile moslemitest hoopiski lähemal. Kes kasutavad meile märksa arusaadavamat tähestikku. Kes on samuti kristlased, kristliku kultuuri juurtega. Kes käivad meiega sarnaselt riides, kannavad miniseelikuidki. Kes peavad samuti jõuluid, lihavõtted ning jaanipäeva (Ivanovõi den). Kes joovad samuti õlut, viskavad viina ning söövad sealiha.
Kui isegi vanelasi ei suudeta mitte kuidagi integreerida, mis siis veel moslemitest rääkida? Mõtelge peaga!
m
muki/ 12. aprill 2016 08:57
Tgelikult on tekkimas veider paradoks, kus Euroopa poliitikud ja haritlased on oma humaansuse, inimõiguste ja euroopalikes väärtustega ohtu seadmas kõike seda millest nad räägivad. Oma kõrge harituse juures ei suuda nad enam mõista lihtsaid tõdesid. Maailm pole selline nagu nemad ette kujutavad. Maailm ongi multikultuurne. On ka teistsuguseid arusaamisi, kombeid ja tavasid mille aluseks pole nende arusaamised. Mihkel raud arvab, et Eestile ja euroopale on ohuks rumalad inimesed- siis praegu on suuremaks ohuks saamas mihkelraualaadsed haritlased.
v
Vanasõna/ 12. aprill 2016 09:07
Vanasti oli selline ütlus . on oma suurest tarkusest ning haritusest lolliks läinud!
n
Nomenklatuur/ 12. aprill 2016 10:48
Kui haritud see Mihkel on? Ja teada tõde on ka see, et ega ülikool matsi rikku, seda enam, kui see ajuollus on lapsest saati alkoholis ligunenud.
s
See/ 13. aprill 2016 00:38
s
Seda/ 12. aprill 2016 09:10
nimetatakse "kitsas silmaring".
k
Kuulipilduja/ 12. aprill 2016 08:51
Kasutage minu abi ja integreeruvad väga hästi kohaliku maapinnaga...
v
vaatleja/ 12. aprill 2016 12:06
Kahjuks nii see ongi. "sulandutakse" ainult repressiivse jõu abil ja antud juhul kasutatakse neid kuulipildujaid just euroopa rahvaste vastu, nende oma maksuraha eest!
m
M.O.T.T./ 12. aprill 2016 08:44
nende ainuke eesmärk ongi ju luua tingimused yle euroopalise kalifaadi tekkeks. Oleks kysimuseks, kas soovite Euroopa säilitamist samadel traditsioonidel, usul, demokraatial... oleks pea 100 protsendiline ei vastus olnud.

k
kahte/ 12. aprill 2016 08:35
nii erinevat maailmavaadet ei anna kuidagi lõimuda. Seda ei lõimi armastuski. Kui valge naine moslemiks ei hakka, siis ta rahus on islami usku mehega elatud ei saa. Tooge mulle ükski näide, kus moslemist on saanud kristlane. Usk ongi peamine erinevus, lisaks veel kõik muu: toit, ellusuhtumine. Möönan, et rahus saavad erinevad kogukonnad elatud küll, kui radikaale sekka ei sattu. Neid radikaale on aga nii meie kui nende seas ja viha õhutada on alati lihtsam, kui rahus elada.
j
ja tuleb üksteise torkimine lõppetada ühikas./ 12. aprill 2016 08:33
Neil endil selle asjaga muret pole, nii et ei saagi.
h
Hämmastav/ 12. aprill 2016 08:25
Tuleb siis välja, et Venemaa oli juba möödunud sajandi neljakümnendatel moslemiriik. Ka selle põgenikke pole enamuses õnnestunud integreerida. Üksikuid ebatüüpilisi näiteid leiab ilmselt ka teistest maadest pärit moslemitest põgenike hulgast.
a
alatu propaganda/ 12. aprill 2016 08:17
https://youtube.com/watch?v=5OogwK5fRHI
Bill Warner PhD: Moderate Islam
https://youtube.com/watch?v=g7TAAw3oQvg
Ben Shapiro: The Myth of the Tiny Radical Muslim Minority
b
Brunn/ 12. aprill 2016 08:15
Läti naistel ka sarnased pearätikud. Kuid meie Pätsilik valitsus usub et on võimalik jumalat ja allahi kooseluseadusega ristata. Väga haige on eesti poliitika.
p
Pew Research Centre/ 12. aprill 2016 07:55
Egiptuse moslemitest leidis 29% vastanutest, et islamit kaitsev enesetaputerrorism on sageli / vahel õigustatud, sama leidis 39% afgaanidest, 29% Bangladeshidest, 13% pakistanidest jne.
www.pewforum.org/2013/04/30/the-worlds-muslims-religion-politics-society-religion-and-politics/
u
Uuringutest/ 12. aprill 2016 07:50
Neid uuringuid on tehtud ennegi ja siis samuti imestatud. Mõned uuringud lausa vaikiti meedias maha, sest ei suudetud tulemusi uskuda. Uuringuid on tehtud erinevate riikide kohta. Uuritud on ISIS, Osama, al Qaeda jne toetamist, suhtumist konkreetsetesse terrorirünnakutesse jne. On eraldi uuringufirmad, kus antud andmed on olemas. On neid, kes koondavad erinevate uuringute andmeid. n uudistes pikalt heietatud (eriti BBC-s) ja tuntud süüd selliste arengute pärast. Kusjuures uuringute tulemused erinevad sõltuvalt selles, keda küsitletakse. Nt prominentsete moslemite (sh õpetlaste) küsitlemine andis väga jahmatava tulemuse suhtumises jihadi - ei julge isegi panna. Noorte seas on ka probleem tugevam.
Nt 2013 selgus, et 16% Belgias elavatest moslemitest toetavad terrorismi.
http://www.hln.be/hln/nl/1275/Islam/article/detail/1619036/2013/04/22/Zestien-procent-moslimjongens-...
Nüüd Molenbeek õpetajad kurdavad, et 90% õpilastest rõõmustab ISIS terrorismi üle Euroopas - nt tapsid Pariisis ja Belgias ning on kangelased.
http://www.express.co.uk/news/world/660149/isis-islamic-state-is-isil-daesh-brussels-paris-attacks-m...
Kahju aga teatud % on tõsine probleem kõikides riikides. Aga ma saan aru, et meie poliitikud on kindlad, et me saame hakkama.
t
Tulevane Eesti Nokia/ 12. aprill 2016 07:58
Eesti lahendab lõpuks moslemite integreerimisprobleemid ja paneb nad loobuma jihadi mõtetest.
https://www.rt.com/uk/332787-normative-islam-report-extremists/
Antud artikkel viitab ühele uuringule, milles osa tulemusi jäi mainimata ja need on ka liiga häirivad.
https://muslimstatistics.files.wordpress.com/2016/02/5pillars_normative_islam_report_2016.pdf
u
uuringust/ 12. aprill 2016 08:59
Antud uuringu eelis on, et küsitakse, kuidas suhtute teatud seisukohtadesse. Kasutatakse toetavaid küsimusi. vt nt p 6.3.9. Süütu inimese tapmise mõistab hukka suurem % inimesi. Samas väga suur % (76) leiab, et Jihad on õigustatud teatud juhtudel (kooskõlas koraaniga). Täpsem väite sõnastus, mille kohta tuli oma hinnang anda: Jihad, as is mandated in the Quran, is used to maintain or restore order, peace and security or to remove oppression and injustice. Tavainimese jaoks liiga palju tõlgendamisruumi ning seetõttu on ka inimestega kerge manipuleerida. Eriti piirkondades kus on kõrge töötus - see ju ka üks põhjus, miks võib inimene tunnetada ebaõiglust.
Veel üks näitaja, mis häiris: 76% arvab, et on kohustuslik alluda islami kogukonnale ja juhtidele/liidritele. See on ohtlik trend, kui tulevad mängu radikaalsed imaamid või tekivad radikaliseeruvad getod. Kolmas häriv näitaja: 69% arvab, et Kalifaat on parim kõigi jaoks.
Ka naiste ja meeste eraldamist avalikus kohas peab õigeks 58%.
Muidugi tuleb aru saada, et antud uuring viidi läbi kitsas sihtgrupis - nn mõjukate moslemite seas. Kui oleks esindatud erinevad vanuse ja sotsiaalsed grupid oleksid võib-olla tulemused hoopis teised.
Mingid näitajad olid siiski positiivsed. Aga see on kui tiksuv pomm. Kui peaks tekkima tõsisem liider või konflikt, siis probleeme kui palju.
Võite antud postituse kustutada aga varem või hiljem jõuakse jälle nende küsimusteni. Siin on kiireid lahendusi vaja, et peatada radikaliseerumine.
r
Rääkides radikalismi levikust/ 12. aprill 2016 09:27
Saksamaa peaks olema mures: väidetavalt 4 kuuga tõusnud salafistide arv 25%. Ilmselt on nende värbamistöö migrantide seas vilja kandnud. See on ka põhjus, miks ei tohi lubada massilist migratsiooni.
https://muslimstatistics.wordpress.com/2015/11/22/number-of-salafist-in-german-surges-by-25-per-cent...
a
12. aprill 2016 12:14
Aga faktide mahavaikimine ongi uks ajupesu võte, mida väga palju kasutatakse, Tesla tööd vaikiti maha, kõik, mis ohustab teatud seltskonna huvisid vaikitaksegi maha, sh vähiravisse ja diabeeti puutuv info ja palju muudki. Autorid ise otsivad muidugi võimalusi oma teadustööde tulemusi ikkagi avaldada riikides, kus piirangud peavoolumeedia poolt nii tugevad ei ole, interneti kaudu jne. See on süstemaatiline tegevus, et inimkond kontrolli all hoida.
v
väga hästi integreerunud ja oskuslik nutmine kaamera ees erinevates asulates/ 12. aprill 2016 07:36
n
Naljakas - õhtuleht tahab artikli lugemise eest raha.../ 12. aprill 2016 07:51
a
A/ 12. aprill 2016 08:56
sa proovi ise tühja kõhuga tuhandetele nende igahommikused uudised valmis kirjutada..
Kaua vastu peaksid??

n
Näed sa/ 12. aprill 2016 07:22
juba hakkab tulema - vaevaliselt, aga hakkab! Paraku juhtub aga nii: kuna adumise ja teadvustamise vahel on valgusaastate suurune tühimik, on viimane inglismann ammu enne seda peajagu lühemaks tehtud, ülejäänud EL aga kõik õks suur ja "sõbralik" kalifaat :-)
i
Ise ei saanud/ 12. aprill 2016 07:03
oma laste kasvatamisegagi hakkama.
a
ArmeeniaRaadio/ 12. aprill 2016 06:42
On küll - Muslimid intergreerivad peagi kõik etrooplased muslimiteks.
p
Pöördugu/ 12. aprill 2016 06:30
siis ometi eestlaste poole! Meie valitsuse ja tolerastide käes paistab see käkitegu olema. Iseäranis Ingrid Rüütli käes, kes lubas eelmisel aastal, et ta teeb kõikidest pagulastest EESTLASED. Kui keegi oleks rääkinud, ei oleks küll uskunud, aga juhtusin ise seda paska lugema. Ilmus SL Õhtulehes.
i
irw @ käkitegu/ 12. aprill 2016 09:06
Ja käkk tuleb oioi kui suur..
KUIDAS SIIS EI SAA --NAISTELE TÖÖD LEIDA ????/ 12. aprill 2016 06:12
TÖÖ--KOHT ONGI SEE INTEKREERUMINE ???
Aga nii küll ei saa ,,et toimub palvetamine ja kõik
n
12. aprill 2016 12:27
Naise iga hinna eest tööle saatmine on pere laostamine ja arvesta, et lapsi tuleb seal nagu konveierilt, lisaks naise puhtuse ja puutumatuse teema, ka telegoonia. Selle taga on väga palju meie mõistes satanistlikke ja uskumatuid uskumusi, mida nad järgivad, aga inimestel on ju õigus uskuda ja elada omas mullis. Kahjuks siia tulevad nad oma mulli meile pähe ajama ja parasiteerima ning see ei lähe mitte!
KUIDAS SIIS EI SAA --NAISTELE TÖÖD LEIDA ????/ 12. aprill 2016 06:12
TÖÖ--KOHT ONGI SEE INTEKREERUMINE ???
Aga nii küll ei saa ,,et toimub palvetamine ja kõik