Eesti uudised

Sotsiaalministeerium: sõjapõgenikele tuleb anda võimalus rahulikult Eesti eluga kohaneda

Õhtuleht.ee, 11. aprill 2016 17:46

131 KOMMENTAARI

k
Karutapja/ 13. aprill 2016 14:56
Nõus sellega, et nad peavad kohanema meie ühiskonnaga ja elama meie ühiskonna normidest lähtuvalt. Ei ole vaja mingeid moslemite erikoole ja kaltsusid ümber pea. Täna näeme kõik, et multikulti ELis "ist kaput" ja põhjus ongi see, et moslemid ei loobu oma normidest, kui nad siia elama tulevad. Ja ELi jobustunud poliitikud vaatavad sellele läbi sõrmede või kiidavad veel takka - tegusid ju pole?! Oma ajaloo ja religiooni trambime mudasse aga sisserändajate oma "aitame hoida".
k
Keiti/ 14. aprill 2016 15:08
Oma ajaloo ja religiooni...
Eestlastel on religioon tõepoolest oluline ja kõrgel kohal.
m
minge kõik sitale,/ 13. aprill 2016 12:25
n
No muidugi/ 13. aprill 2016 11:27
aitame.Euroopa on suureks eeskujulikuks näiteks, kuidas terroristid võõral maal kohanenud on!!!
k
Kusimus Reformile/ 13. aprill 2016 06:55
Reform oma käsilastega on põgenikud siia toonud ja miks ta siis sokutab need Tallinna keskerakonna kukile ja ei pane neid elama Tartusse mis on reformi erakonna kants. Selline teguviis näitab et seal ikka ühed kaabakad on.
r
12. aprill 2016 22:40
rahval oma kodumaal on õigus elada nii,nagu aastasadu siin elatud on .Kui võõras vägisi sisse ronib ja seda maad oma uueks kodumaaks soovib,peab ta kohanema siinse elu ja kombestikuga . Tema peab kohanema,mitte meie ei pea tema järgi omas kodus muutuma! Selline nõue on kuritegu oma riigi ja rahva kallal! Seega rajagem aga sigalaid,kaupluse letid olgu sealihast lookas,ka söögikohad pakkugu vana head ,põhjamaa inimesele kohast sealiha! Ei lammastele ja veistele! Rammusead sead igasse külla. Seapildiga lipud masti! Siga meid toidab ja kaudselt "sead" (vabandan tublide notsude ees) ka meil Toompeal istumas. Hoidkem kokku,pidagem laulu-ja tantsupidusid, aidakem oma kaaskodanikke,pidagem naabrivalvet ja ärgem koogutagem lolluste ees .
l
lolluste lollus/ 12. aprill 2016 22:24
olen Eesti riigi heaks aastakümneid rüganud,ametlikult töötanud,kõik maksud ausalt ära maksnud Omandanud kõrghariduse ja eriala,mida on ühiskonnas vaja. Ometi pole riik mind kohelnud vääriliselt Minu eriala inimesed kliiguvad üh aenam vriigist välja,et vähegi ela,misväärste elu leida ja oma haridusele ja ühiskonda panustamisele ka väärilist palk asaada . Kui muutun ka ise analoogselt siia saabuvate majanduspõgenikega (ja seda nad on,väidetagu mida tahes) majanduspõgenikuks ka võõrriigis või oma riigis Kas ka minu liikumisel teise omavalitsusse saab omavalitsus 3000eurot? Kas ka mulle antakse aega kohanemiseks js enda sisseseadmiseks uues kohas? Kas mulle garanteeritakse teenused,eluase,arstiabi jm avjalikud abimeetmed? Meil pidi ju võrdne kohtlemine olema siin riigis? Palun vastuseid! Olen kindel et partei -ja valitsuse genossed loevad kommentaare,et teada saada alamate meelsusest.
a
Aga/ 12. aprill 2016 21:14
sõjapõgenike asemel on siin ja tulemas peaaegu ainult majanduspõgenikud?!
p
pöliseeestlane/ 12. aprill 2016 15:33
see on sulaselge inimkaubanduse toetamine!Ykski normaalne inimene ei tule ära kodumaalt ära nii kaugele ja täiesti tundmatule maale,Söjapagulane kykitab kodumaa piiril vöi lähimaas ja sinna saadetakse abi,mitte ei lasta kapata läbi kogu Euroopa.Egas muud,kui neil elu vöimalikult ebamugavaks teha ja kyll eestlased seda juba oskavad !Pole vaja metslasi kodustama hakata,tulemust pole ja seda on muu maailma kogemustest näha !

n
nojah/ 12. aprill 2016 14:11
nii et umbes 3--5 aastat läheb kohanemiseks, selle aja maksab riik kinni nende toidu ja kõik kommunaalarved, lisaks keele õppemaks, julgen meelde tuletada et umbes 80 protsenti kallistest idanaabritest pole 25--3O aasta jooksul saanud selgeks eesti keelt.
h
huvitav,kui soliidseks teeb selline inimlikkus ja abistamine/ 12. aprill 2016 18:04
meiesuguste närakate trahvid ?
õ
Õige järjekord / 12. aprill 2016 11:54
Kõige pealt tuleb aidata Eesti inimesi , kes on jäänud elu hammasrataste vahele , üksik emasid , vaeseid pensionäre , paljulapselisi perekondi , töötuid JNE. Neid kes abi vajab , leidub palju ! Alles siis , kui KÕIK MEIE INIMESED on suudetud päästa elu raskustest , mis on inimeste ja riigi pädevuses , ALLES SIIS SAAB HAKATA PÄÄSTMA VÕÕRAID ! Ja ka siis on eelisjärjekorras need , kes on meile kultuuriliselt ja usuliselt lähedasemad . Aafrika ja araabia moslemid on meile VÕÕRAD !
k
12. aprill 2016 11:11
Kogu selles pagulaste vastuvõtu mehhanismis puudub vähimgi võimalus, et pagulane integreeruks. Pagulane sai oma paberid korda, korteri kätte, toetused kätte. Mis edasi? Keelt ei oska, mitte mingeid kohustusi ei ole
j
12. aprill 2016 10:38
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
KUTSUN KÕIKI 22.04 JÜRIPÄEVAKS TOOMPEALE REEDE::/ 12. aprill 2016 17:51
SIIS O N NEED EURO ---PUGEJAD VEEL TÖÖL::
KES JULGEVAD ISADEMAA ÄRA RÜVETADA ?????
KAS TÕESTI MEIE ESI ---ISAD LANGESID SELLE NIMEL,,
ET UUED KOMUD ---LUBAVAD LAHKELT VÖÖRAD SISSE VEDADA::
e
eks inglase tähelepanekud õpeta vigu mitte tegema/ 12. aprill 2016 10:26
Sest mingistc ajast peaksid nad ka oma kõrre iga päev ühiskuhja vedama? http://mvlehti.net/2016/04/11/pat-condell-islam-tyopaikoilla/
h
Hea meelega!/ 12. aprill 2016 10:18
s
12. aprill 2016 11:00
Sead oksendavad välja selle saasta või annavad otsad sootuks...
ISEGI SIGA EI SÖÖKS ,,/ 12. aprill 2016 17:52
EESTI SIGA OOTAB JAHU JA ERITI HEAD TOITU
a
arvamus/ 12. aprill 2016 09:17
Ainukesed, keele jaoks riigil raha piisavalt, on pagulased, vaatasin Ida-Virumaa saadet, kohutav, inimestel pole mingit lootust, täielik pommiauk.
j
Jüri Kukk/ 12. aprill 2016 08:17
Ma olen pagulaste vastu ja jään selleks. Kui valitsus inimeste arvamust kuulda ei võta, siis saab ka teistmoodi — ei mingit sotsialiseerumist nendega. Miks ma peaksin saama sõbraks inimestega, kelles näen ohtu oma maale? Ja kui nad käituvad siin halvasti, astun kasvõi jõuga nende vastu. Võtku sotsiaalministeerium seda arvesse.
j
Jura Petuh/ 12. aprill 2016 08:32
Mina olen küll pagulaste poolt. Las tulevad ja kohanevad, aga ärgu unustagu enda pommi valmistamise kogemusi. Ja, et nad enda tegevusega rahvast ei ohustaks, siis peaks riigikogu andma neile loa, neid pomme õhata toompeal...
m
Millal lastakse/ 12. aprill 2016 08:52
Eestlastel korralikult kohaneda?
Üks maksutõus - teretab teist!
Koolid suletakse/maaelu tahetakse välja suretada!
Ametnike armee ruulib nii linnades kui valdades!
b
braavo/ 12. aprill 2016 14:25
ometi üks õige kommentaar.
ÕIGE JÜRI,,,/ 12. aprill 2016 17:54
ME OLEME VÕIMELISED SELLISED SIIT ÄRA HÄVITAMA::
LÄHEVAD --- KOOS SELLISTE PUGEJATEGA;;
ÕIGE JÜRI,,,/ 12. aprill 2016 17:54
ME OLEME VÕIMELISED SELLISED SIIT ÄRA HÄVITAMA::
LÄHEVAD --- KOOS SELLISTE PUGEJATEGA;;
r
Ruta/ 13. aprill 2016 01:47
Sama siin.ei mingit koogutamist naeratamist ja nendega "integreerumist"Seda pidagu see pagulasmusutaja meeles.Hammas hamba vastu ,juhhei.Ma ei sulandunendega ja IGASUGUSEL sõnamulinal massimeedias on lõpp.Mul on elukogemust kui palju ja mind ei uinuta ja kapist välja ka ei too ja tuld põlema ei pista.

e
12. aprill 2016 06:47
Ei saa ma aru miks peab Eesti inimesi vihale ajama? Miks peab andma 3000 EUR toetust? Ma ei ole põgenike ajutise tuleku voi ka jäädavalt kui nad rahus elavad ja tööle lähevad. Põgenike hulgas on ka kristlasi kui see Eestlase põhi probleem on? Saan aru et põgenikel on peale elamispinna vaja ka tarbe esemeid või riideid kuid 3000Eur? See ajab lihtsalt Eesti inimesed veel rohkem vihale. Kui oleks otsustatud et pagulasi aidatakse neile esmaste vajalike tarbekaupadega oleks inimeste viha poole väiksem.
e
Et/ 12. aprill 2016 06:39
sellest sitast lahti saada,tuleb praegusele nn valitsusele jalaga perse anda.
JALAGA PERSE ANNAME JÜRIPÄEVAL JUBA:::::/ 12. aprill 2016 17:56
TULGE AGA KOKKU ---JA TEEME JÕUGA ASJAD SELGEKS::
e
12. aprill 2016 06:29
Ei saa ma aru miks peab Eesti inimesi vihale ajama? Miks peab andma 3000 EUR toetust? Ma ei ole põgenike ajutise tuleku voi ka jäädavalt kui nad rahus elavad ja tööle lähevad. Põgenike hulgas on ka kristlasi kui see Eestlase põhi probleem on? Saan aru et põgenikel on peale elamispinna vaja ka tarbe esemeid või riideid kuid 3000Eur? See ajab lihtsalt Eesti inimesed veel rohkem vihale. Kui oleks otsustatud et pagulasi aidatakse neile esmaste vajalike tarbekaupadega oleks inimeste viha poole väiksem.
t
tahavad / 12. aprill 2016 16:50
nad küll tarbekaupu,neil on ainult raha vaja.Abi kas lagastavad või põletavad. Loobivad aknast alla.
j
juuli/ 12. aprill 2016 04:51
Teeb toesti viha ja raevu, selle Eesti valitsuse vastu, pidin ka omal ajal Eestist lahkuma, uues riigis, uued inimesed...la'ksin kohe to'o'le ja korter mis Eestis on...on ka mul oma kymmne kyynega rabatud to'o' eest, sellest 2.a ilma puhkepa'evadetta...miks mina ei ole saand tasuta Eestis korterit ja pogenikud saavad...??? Mul pole absoluutselt nendest kahju, veel va'hem ma neid austan, kui neil moblad taskus ja oma ro'o'msat elu tahavad elada. Suvel kui Eestisse tulen, nad veel naevad kui mu teele ette satuvad...loodan, et Lasnama'e venkud on neile juba koha ka'tte na'idand :o)
p
Penskar Sass/ 12. aprill 2016 02:01
Valus teema ja mul on hea meel, et enamus inimesi mõistavad seda, et "head" tehakse mitte sõjapõgenikele, vaid parema elu otsijatele oma inimeste arvel. Tahan, et ka Kohtla-Järvele saadetaks pagulasi, annan meelsasti oma korteri tasuta neile. Ausõna selle peale. Meie kütmata majas mitukümmend tühja korterit. Minu sissekäigu 16-st korterist ühte asustab pime mees ja teist mina, keskmise puudega pensionär. Meile ei ole osutanud abi ei linn, sotsiaalamet ega valitsus. Kisa on küll meedia täis, et inimesed elavad soojuseta majas, aga reaalset abi kasvõi ühe euro ulatuses pole andnud keegi. Me naabrimehega teame, et teist talve me siin majas üle ei ela, laenasin raha, et osta ahjuküttega korterit. Ei jätku kuidagipidi selleks. Nii et kärvame maha, siis on plats vaba pagulaste jaoks. Ausalt on pisar silmas, kui kirjutan neid ridu. Ei usu, et Rõivase valitsus meid aitab. Muideks, kommenteerijatele: elamuasemevõlgnevusi minul ja veel siin elaval 10 perel pole, ülejäänud korterid on tühjad. Pangu siia pagulasi ja jätku siis omapead, nagu meid on jäetud...
t
Terror.../ 12. aprill 2016 01:27
Anname jah neile aega rahulikult terroriakti ette valmistada...!!!
.
12. aprill 2016 11:04
....ja rahus vägistada vahet pole, kas samasoolist või mitte või tahatõmmata lambale või lehmale...anname aga aega kohanemiseks...kõik mis liigub ja hingab..magustoiduks!!
l
lollidemaal/ 11. aprill 2016 23:54
Kas teate, mi9nge õige persse oma kohtlemiswega. Nii lolle pole veel nähtud.
t
T.Mets/ 11. aprill 2016 23:16
Ehk annaks ka 35 tuhandele Eesti lootusetult töötule ka võimaluse kohaneda Eesti eluga samal viisil kui seda pakutakse siia toodavatele murjanitele

õ
Õppige ometi õieti nimetama / 11. aprill 2016 23:12
need pole mingid sõjapõgenikud, need on islamimaade ära karand paharetid prussak mutukatest rändrotid, kes tulid euroopa leiba noolima
e
Ei/ 11. aprill 2016 22:33
salli ja ei saa kunagi sallima
s
11. aprill 2016 23:24
samad sõnad, selle islami rämpsu kupeldajad tuleks kõik trellide taha saata, arulagedad värdid tangivad eestimaa ka seda saasta täis, on jobud
h
Heidrich./ 11. aprill 2016 22:19
Omal ajal andis Soome meie leegioni poisse NSV- LIIDULE välja. Nüüd aga nimetatakse tõelisi desertööre sõjapõgenikeks ja vähe sellest, soovitakse veel juurde tuua?
t
TROLL/ 11. aprill 2016 22:29
mitte ainult poisse,lottad anti täpselt samuti välja.
t
Tänage / 11. aprill 2016 21:58
Reformierakonda ja ärge unustage neid järgmine kord tagasi valida - saate veel 50000 "põgenikku"
n
nii vähe ei saa ,seda vast nädala jooksul/ 11. aprill 2016 22:24
aga nn.põgenikud elik INIMESED teevad rahvaarvuks oma paar miljonit.
Kes neid üleval peab,on iseasi,isevärk..... sest valgeid kohalikke enam ei ole. Lihtsalt ei ole.
m
mnb/ 11. aprill 2016 21:51
Nad ei tule kohanema, tätoveerige se endile kuulipritsiga otsaette!
m
Milleks ajada/ 11. aprill 2016 21:47
paska suust välja ,selline kantsler tuleks kiires korras vallandada, muidu on varsti tema jutu järgi pool aafrikat sõjapõgenikud. Seitsmest siia toodust ei kuuly ükski sõjapõgeniku staatuse alla . Perekond oli iraagist ,üks tont jeemenist ja üks desertöör süüriast. Iraak ja Jeemen pole sõjapiirkonnad ja üksik mees Süüriast peaks relv käes kodumaad kaitsma, mitte riigireeturina põgenema kodumaalt. Miks eesti kodutud ei saa 3000 euri ega tasuta elamist ja arstiabi, kaua kestab genotsiid ja rassism eesti oma rahva vastu ja millal hakkab valitsus täitma põhiseadust.
i
12. aprill 2016 06:47
Iraagis on kodusõda . Sõda hakkas 2003 ja on endiselt sõda. Iraagis elab ka kristlasi
y
yutt/ 12. aprill 2016 19:33
Kodusõda ja orjakauplemine on Lähis-Idas ja Aafrikas kestnud aegade algusest. Lugege kasvõi 1001 ööd muinasjutte. Kõige rohkem vihastab silmakirjatsemine ja "sallimine", kuidas meie ajusid pestakse. Valitsusega ei tarvitseks sõimelda, sest pääsu ei ole. Kindlasti on meie ministrid ja teised ametnikud oluliselt vastu puigelnud, kuid niimoodi eestlasi lollitada on lubamatu. Eriti sulandumine. Kogu maailmas onrändrahvaste getod või pärismaalaste reservaadid,meil venelaste getod Lasnamäel ja Kirde-Eestis.
y
yutt/ 12. aprill 2016 19:33
Kodusõda ja orjakauplemine on Lähis-Idas ja Aafrikas kestnud aegade algusest. Lugege kasvõi 1001 ööd muinasjutte. Kõige rohkem vihastab silmakirjatsemine ja "sallimine", kuidas meie ajusid pestakse. Valitsusega ei tarvitseks sõimelda, sest pääsu ei ole. Kindlasti on meie ministrid ja teised ametnikud oluliselt vastu puigelnud, kuid niimoodi eestlasi lollitada on lubamatu. Eriti sulandumine. Kogu maailmas onrändrahvaste getod või pärismaalaste reservaadid,meil venelaste getod Lasnamäel ja Kirde-Eestis.
t
to 06.47/ 12. aprill 2016 21:41
Iraagi sõja alustas ameerika olematu "keemiarelva" otsingutega, tegelik eesmärk oli naftamaardlate oma kätte saamine. Nüüd on iraak "vabastatud" ja ameerika kultuur sinna viidud ning põgeneda pole enam vaja. Kui aga on vaja ,siis oma vabastajate juurde ameerikasse, mitte siia. Rahvusvaheliselt aga ei kuulu iraak enam riikide hulka kes vajab kaitset.
j
jep/ 12. aprill 2016 06:48
oma töövõimetuspenskarid taote tööle ja sunnite aktiivselt tööd otsima mida isegi tervetele pole. Annate töötukassa kaudu nad nn tööharjutuseks ettevõtetele(tasuta tööjõuks) , võtate praegused sandikopikad 180euri peale ja sunnite iga kuu sots. asutust külastama (et ikka neil ametnikel tööd jaguks) ja tõestama et ikka raha jääb kommunaalide.söögi ja ravimite jaoks puudu. Ja hoidku selle eest kui keegi on andnud laenu penskarile mingi ostu sooritamiseks- kohe sissetulek aga kui tagasi maksan siis ei arvutata et see väljaminek. Sandid tööle et pagulased saaksid rahulikult elu nautida ja sisse elada oma uude tehnikaga varustatud korterisse.
3
3 kilo eest saabub rahu./ 11. aprill 2016 21:29
Siiani on raha vaid sõdasid põhjustanud, nii odavat sõda pole varem peetud, kus
o
Oeh/ 11. aprill 2016 21:11
Ainult salatsemine, varjamine jne see kõik külvab vaid vaenu
Olin just àsja saksamaal. Ja sealt tulles veendusin, et pole seal mingit integratsiooni, pole enam vana ja head saksamaad, kurb,
suuremstes linnades on pàeval liikumas vaid ràttidega naised, kellel karjade kaupa lapsi, tekkinud on nende kogukonnad kus ei rààgita saksa keelt...... Turul olid .......
Linnas suured sildid ONLY HALAL jne
Vàikelinnades kohtaain vaid raamiga jalutavaid vanureid ja taas tàttidega naisi ja mehi kes keset linna vaid olesklesid sooja pàikese kàes
Sealt tulles veendusin, et usu meie valitsuse udu integratsioonist
Need inimesed enamuses ei integreeru. Kui tulen teise riiki js kurtuuri siis esmalt võtaks selle ràti peast, et sulanduda.....
Ausalt ei ole enam salliv
a
aga see tähendab,et/ 11. aprill 2016 22:29
USA sai oma konkurendist lahti, sakslaste toodang oli pinnuks ja sakslased pruukisid maavara,selliust vara,mis kuulub ainult jänkidele.
USA võitis sakslased,küllap ta saab kogu Euroopa .
Oleme selle üle uhked.
v
video tuubi üless/ 11. aprill 2016 23:18
ja selle põhjal kalzult avalik päring samal teemal.

k
kus kohast/ 11. aprill 2016 21:02
ja mis alusel 3000 miks mitte vahem kuradi idioodid kas enam dollareid eestis umber ei vahetata
k
Kui/ 11. aprill 2016 23:03
nendel migrantidel oli tuhandeid maksta nendele, kes aitasid neid siia tulla, siis olgu ka siin elu alustamiseks raha. Või nendele peab veel peale maksma, et meie elu tulevad siin ohtu seadma. Ärgu tulgu nüüd keegi mingit kaitsekõnet siin pidama, kuid miks peab nendele nüüd 3000 euri veel andma. Pealegi on see nendel lihtsalt kommiraha, kuna elamispind ja kõik see, mis sinna juurde kuulub, antakse veel pealekauba. Aga meie penskaritest mõni ei saa aastaski 3000-ndet kätte. Kust küll võetakse see raha, mida pillutakse ilma mööda laiali, kuid seda ei taheta näha, kuidas oma riigis paljud, paljud inimesed elavad ja kannatavad.
v
Vaatleja/ 11. aprill 2016 20:57
Ühe enam ja enam on näha, et Eesti riigi valitsemise okupeerinud klikk on võtnud eesmärgiks siit eestlased kui sellised minema pühkida.
On vastutustundetu kutsuda neid lollideks - nad teavad TÄPSELT mida ja miks nad teevad. Ja kui mingi ime läbi mõnel seal kõhklus tekib siis pealikud Brüsselis kutsuvad nad kohe korrale.
Küsimus on vaid selles kas meie EESTLASED ehk VALGED inimesed laseme selle sündida?
Viimane aeg on Toompealt see puukide kari välja kihutada.
Hetkel on jäänud vaid ÜKS partei mis pole künkalt ja orust eestlaste vereraha vastu võtnud.
See on Iseseisvuspartei (Radikaalne Erakond on suht kadunud) - kas suudame selle lippuda alla koonduda ja ennast VABAKS võidelda ja kaomo vabatahtlikult ajaloo prügikasti!?
SELLES ON KÜSIMUS.
a
aga see ju meie endi tark valik, poleks me vajanud/ 11. aprill 2016 21:38
ilusaid pabulaid ja ameeriklasi koos relvadega,ei oleks valinud RE ega ja IRL. Isegi E-HÄÄLT poleks raatsinud pakkuda .
See on oma valik. Me vajame siit maalt minemist,teises ilmas oodatakse , Ja mineku valisime ikka ise.
o
Okinovski/ 11. aprill 2016 20:51
Väga hea- Ossinovski tehku algust- KOGU oma töötasu tsurkadele (tal pappi peres küll), järgmiseks ministeeriumi kesk ja ülijuhtidel 50 % palgast suunata otse illegaalide situ tamiseks. kui see tehtud siis alles tulge uuesti rääkima mingist abirahast, eluasemetest, arstiabist, jne!
n
noqmn/ 11. aprill 2016 21:57
nende varaga makstakse deporteerimiskulud
i
11. aprill 2016 20:50
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
W
!!!/ 11. aprill 2016 21:29
s
Siin.../ 12. aprill 2016 01:37
l
Lahja/ 12. aprill 2016 09:29
s
ss/ 11. aprill 2016 20:37
Tundub,et eestlaseid tõstetakse isegi korteritest välja selle nimel,et mugulastele heaolu pakkuda.Mul põles aastaid tagasi elamine maha ja pärast seda olin sunnitud ema juurde elama minema.Ema suri eelmise aasta lõpus ära ja mul kästi nädala jooksul korter tühjaks teha kuna see oli rae valla sotsiaalkorter.Tänu Soome sõpradele sain Soome üürida korteri ja aitasid leida töökoha.Suvel tulen eesti sõpradele külla ja huvi pärast lähen uurin kes seal pesitseb.
sots.. ministeeriumi töötajatele :::/ 11. aprill 2016 20:41
KAS 1944. sõjapõgenikele ROOTSIS .....ANTI AEGA VEDELEDA
KOHANEDA ??? TÖÖLE LÖÖDI ,,INIMENE KOHANES TÖÖD TEHES:::
j
just/ 11. aprill 2016 21:54
kui sa ise ei käitu oma kodumaal nagu peremees, siis pekstakse sind minema..
sots.. ministeeriumi töötajatele :::/ 11. aprill 2016 20:41
KAS 1944. sõjapõgenikele ROOTSIS .....ANTI AEGA VEDELEDA
KOHANEDA ??? TÖÖLE LÖÖDI ,,INIMENE KOHANES TÖÖD TEHES:::
ä
Ära plära ;)/ 11. aprill 2016 22:05
Samal ajal piinas su metsavennast isa 17 aastast pioneerijuhti? No võitles vabaduse eest või nii... kui teised Rootsis tööd tegid.
SINA SITAVARES --OLID VEEL ISA MUNNI KOTIS,,/ 12. aprill 2016 18:00
KUI MIND METSAVENNA POEGA-----TULED VANAINIMEST SIIN NÖÖKAMA??? SA MINE OMA PIONEERI --JUHTIDEGA PERSE::
r
rainz/ 11. aprill 2016 20:27
äkki peaks sotsminni põlema panema! Just see inimene kes siin riigis tööl käib ja makse maksab elab kõige sitemini-äkki laseks neil normaalselt elada!
y
yll/ 11. aprill 2016 20:21
jeemenis ja iraagis ju pole sõda? sots ole kord elus aus---nende primitiivset tööd pole kellelgi vaja ja maailm on ülerahvastatud ning töö millel oleks tulemust on limiteeritud.
k
12. aprill 2016 06:01
Kas Iraagis pole sõda ????
k
12. aprill 2016 06:29
Kas Iraagis pole sõda ????
k
12. aprill 2016 06:47
Kas Iraagis pole sõda ????

m
mitte/ 11. aprill 2016 20:20
nemad ei kohane eesti eluga, vaid meil tuleb kohaneda nendega. naistel tuleks juba pearätid muretseda ja paha ei tee ka sealiha kauplustest müügilt kõrvaldada.
k
kuulge/ 11. aprill 2016 20:12
te tolad ministrid miks te neid ise ei taha oma kuludega üleval pidada,teil ju pappi kui putru,sõitate rahva kulul kallite masinatega ja lehmaketid kalas raisakari
m
Mees Abjast/ 11. aprill 2016 20:00
Ma tahaksin ,et oleks kohe selge kes vastutab kui asi käest ära läheb? Loodan et kogu koalitsioon astub tagasi kui mõni m...perse peaks kasvõi vales kohas üle tee minema, rasket jalga kaasmaalased. EI SAA SELLEST ASJAST ASJA, P....LIITIKUD !!!! Millal te hakkate Rahvast kuulama ja lõpetate selle euroopa kanni lakkumise?
s
Saare taat/ 11. aprill 2016 19:42
http://www.ohtuleht.ee/727029/kadunud-lapsed-vaesus-katkestab-sadade-laste-koolitee-ja-havitab-nende.... ILLEGAALSETEST IMMIGRANTIDEST KURJATEGIJAILE jagub raha rohkem, kui Aafrikas on lõvi si..a, oma inimesed, kes kodanik Rõivase valimiskampaania käigus pidid "Igaüks OLULINE OLEMA!" leppigu koime sõrme kombinatsiooniga....
V
×××/ 11. aprill 2016 19:39
Viige jah suurde linna.Narva kah suur linna.Elanikkond pea 100% venelased.Nood teavad täpselt,mida teha naiste ahistajatega.Korraldatakse üks korralik Murmansk,küll siis teavad täpselt millisest riigist nad pärit on.Ja miks vaikis meie meedia Murmanskis toimunust?Kas oravad keelasid ära?Ärge ajakirjandus unustage,et on olemas internet,kust leiab kõike ja kõigest.Tsensuur ei päästa!
k
Kalmer50/ 11. aprill 2016 21:52
Mul tuttav venelane andis head nõu: pexa pabulast niikaua, kuni ütleb riigikeeles" Eesti on kehva elamisex, tahan koju"
t
to XXX/ 11. aprill 2016 22:07
Ida-Virumaal venelased pidevalt ahistavad naisi. Sõidetakse autoga aeglaselt kõrval ning jorsid kargavad välja ja üritavad autosse meelitada või tirida. See on igapäevane nähtus. Naised julgevad liikuda ainult mitmekesi. Ei ole vaja ühtegi meest mingiks päästjaks tembeldada. Päästab ära ja siis ootab naiselt ise tänulikkust. Mehed on ühesugused igalpool.
j
Ja meie inimesed / 11. aprill 2016 19:39
e
elagu, elagu/ 11. aprill 2016 20:04
aga meie inimesed on ju tollesamuse sees elamisega harjunud.Vene ajal toosamune ainult oligi. Ei süüa ega juua. Isegi baare ja restorane polnud. Nüüd alles saame elama hakkata ja seda tänu euroopalikele väärtustele. Olgem siis võõraste suhtes viisakad ja viksid !
k
11. aprill 2016 20:41
kust sa selline välja kargasid?
t
To 20.04/ 11. aprill 2016 21:59
Sellise lolli jutu peale oleks üks küsimus, Kuidas sinusugune tolgus siis veel elab kui süüa ja juua polnud? Tegelikult pole sa vist vene aega näinud, et paska jahvatad. Minul oli küll nii süüa kui juua, baarides ja restoranides käisin ka, selleks oli aga vaja tööl käia, et oleks raha millega osta. Järelikult sa olid prügikoll kes ei viitsinud tööl käia ja sellepärast olidki nälgas ja paljas. Nüüd saad euroopalikke väärtuseid nautida ja neegrite pers.t lakkuda ,vähemalt keelel tegevust ja ehk saad kõhugi täis.
m
miks on vaja selgeks teha,et oleme kõige vaesem riik ?/ 11. aprill 2016 19:37
nende toetused on ju hoopis muud kui siinsete sitaste pärismaalaste rahad.Nemad on kultuursed ja haritud ,palju kannatanud ja ......
meie kallid RE kommunistid peavad meie aelemise ja kraaksumise lõpetama,genotsiid on vaja õnneliku lõpuni viia.
e
Ehh/ 11. aprill 2016 19:35
Islamistidel pole mingit õigust võõrale maale elama tulla, kuna nad hakkavad siin nõudma nn. oma õigusi, mis aga piirab põlisrahva õigusi, järelikult nad ei sobi siia. Teiseks pole nad enamuses sõjapõgenikud ja kui nende maal ongi sõda siis sõdivad nad isekeskis, mitte kellegi võõraga, kelle eest peaks põgenema. Ise nad vägivallatsevad, eks ise peavad leppima. Aga meie poliitikud on kõnts, seda näitas ka autorollo kohtuasi, et kogu ladvik ja kohtusüsteem on korrupteerunud.
s
sa,kolmanda sordi kahejalgne,ära üldse plärise/ 11. aprill 2016 21:42
andis oma hääled ,oma ilusad ja heledad jaaled ,reffidele ,saad seda ,mida just vaja on.
Ei maksa nutta,olge õnnelikud ja rõõmsad enne kärvamist.
t
to ehh/ 11. aprill 2016 22:08
Mida ja kus nad nõudnud on? Palun täpsusta! Ja purjus meeste lollused jäta välja.
m
mida nõudnud?!/ 11. aprill 2016 23:27
Sa idikas vaata vahel telekat ka!Ei ole eriti ammu kui moslemi lipakas nõudis sadat euri hotelli jaoks, polnud nõus laagris elama! Sa vist väärakas ei saa aru, et sõjapõgenik peaks ka kuuse all õnnelik olema, sest sai sõjast tulema, mitte nõudma endale mugavustega korterit ning peldiku koristajat! Täna muidugi vehkis kümmekond sinusugust ajukääbikut tartus ka mingite plakatitega kuid õnneks on neid ehk 1000 kohta 1 kes sellist jama ajab ning kelle koht koos oma ideedega peaks olema toas kus pehmed seinad ja sees ukselinke pole!!!

m
11. aprill 2016 19:29
Miks oma riigi põgenikke ei toetata, et ei peaks teistest riikidest inimväärset palka otsima ning toetusi küsima vajadusel? Miks Eesti riik ei toeta neid vaeseid, kes oma riigis virelevad? Igasugu maksudega peletate ka firmad eestist välja... Kuradima haige valitsus on eestis. Oma rahva vaenulik tegevus käib päevast päeva...
k
Kui/ 11. aprill 2016 19:26
neile selgeks teha et oleme Euroopa Liidu köige vaesem riik siis vaevalt nad siia tulla tahavad. Kui ikkagi siis sotsiaalministeeriumi majja mahub neid palju.
e
Ei/ 11. aprill 2016 19:20
lõimu ega põimu see seltskond eesti keelega ega meelega.Peipsi ääres elab vene vanausuliste kogukond juba paarsada aastat, aga tänaseni ei ole neist saanud ei eestlasi ega kristlasi.Surevad nendena,kelleks vanajumal nad loonud on.Eesti keele on nad omaks võtnud,aga kõik muu on ikkagi venepärane.Ei tasu loota,et moslemid kõik eestipärase kohe ruttu omaks võtavad.Meid sunnitakse varsti kõiki allahit kummardama,kui asi nii edasi läheb.Valitsus võiks tagasiastumise peale mõtlema hakata.Nii enam edasi minna ei saa.Tahaks peaministrilt otsekoheselt küsida,kas ikka oma rahvast peetakse üldse inimesteks või ainult valitutel on see eelis.Nagu näiteks sallijad,kelle ei olegi kolli kapis vaid on jänku püksis.
k
KÄIBEOLEV RETOORIKA ASETATUD MINEVIKKU - ajab muigama?/ 11. aprill 2016 19:33
Imagine Twitter in 1939 : « All Germans are not Nazis. Peace. Let's all live together.
v
vanausulised jooksid teie Ilvese vanaema,Peter I , eest/ 11. aprill 2016 19:39
inimtühjale järvekaldale. Nad on kristlased ja neil on tugev usk.
Muidugi teeb see teile haiget,et neil pole mosheesid ega tõsta nad oma peed taeva poole.
k
Kas/ 11. aprill 2016 19:49
elate ise Peipsi ääres,et teate kuidas asjad käisid ja käivad edaspidi?Kui ei,siis tulge külla.Näete oma silmaga ja kuulete oma kõrvaga.Pensionär Peipsi äärest.
k
Kas/ 11. aprill 2016 19:49
elate ise Peipsi ääres,et teate kuidas asjad käisid ja käivad edaspidi?Kui ei,siis tulge külla.Näete oma silmaga ja kuulete oma kõrvaga.Pensionär Peipsi äärest.
m
miks peaksin sinna kanti minema/ 11. aprill 2016 20:14
mäletan fakti,et Eesti Wabariigi ajal oli seal a AINUS paik,kus oli olemas RATSAPOLITSEI.
Usklikud on nad ikka veel, aga nemad ei kummarda Allahi ees.
t
to ei/ 11. aprill 2016 22:03
Kuidas Sind sundida saab? Ja äkki tooksid näite mõnest Euroopa riigist, kus inimesed on sunnitud Allahi kummardama? Eriti lähtudes faktist, et mõnes EU riigis on moslemid elanud juba sadu aastaid.
m
maali/ 11. aprill 2016 19:06
egas nad päriseks tulnud. kaup ikka selline, et kui otsene sõjaoht kodumaal möödas, siis kojuminek. nii vähemalt räägiti siis, kui teema päevakorda tõusis ja siseministrile volitusi anti üleeuroopalises jutus kaasarääkimiseks. ülalpidamisrahad pidid tulema EL poolt pagulasega kaasa. sestap ei peaks olema muret ka nende tööturukõlblikuks koolitamisega meie maksumaksja kulul. kui tööturg neid vajab, siis üldistel alustel olgu head ja õppigu kelleks iganes ja hakaku tööle. Lapsed õpivad keele ka kursusteta. kas ja kui palju neile siinne kooliharidus külge hakkab on omaette teema. aga see, kas neil seda koju tagasi jõudes ka vaja peaks minema, on kahe otsaga jutt - jumalat ja koraani eitav maailmapilt ei sobi sinna keskkonda teps mitte !
h
hahahahahahahahahahahahhaahah/ 11. aprill 2016 19:40
hahahahhahahaahahahahahahahahahahah
k
Kui seda ajakirjanikku / 11. aprill 2016 19:00
kes vangis 11 aastat istunud ja kellel sidemed Alqaidaga ja kes keskmiselt ohtlik on ka sojapogenik. palju neid Syyriast siis on ka ja palju tagasi saadetud.
h
heinz/ 11. aprill 2016 19:00
Sõjapõgenikud????!!! Tulid Jordaaniast, kas seal käib sõda??
j
Jaa/ 11. aprill 2016 19:50
Eestimaalt läksid valitsuse õnnistuse ja kilekotitäite miljonite Jordaaniasse äri ajama varganäod. Ja nüüd põgenevad sealsed kohalikud kabuhirmus. Tundkem kaasa meie juhtide ohvritele!
m
Millised sõjapõgenikud/ 11. aprill 2016 18:59
Kas need krdi noored kiked kes ründavad rekkasid ja vinguvad et söök ei kõlba jne jne . Pas k juuttt rsk.
heatahtlik/ 11. aprill 2016 18:58
sealiha ja verivorsti ja kes ei söö ei ole tegelikult elu eest hirmul põgenik ja kuulub viivitamatult väljasaatmisele oma kulu ja kirjadega
t
to heatahtlik/ 11. aprill 2016 22:01
Ja Sina ära unusta moslemimaale minnes ennast ümber lõikamast ning naisele burkat selga ajamast. Tolerast selline.

k
Kindlasti. Nendega tuleb rahulikult vestelda. Nii, et mõne päeva pärast esitavad tungivalt konkreetse lahkumispalve Eesti Vabariigi territooriumilt./ 11. aprill 2016 18:21
Siis on nad very häppid, kui minema saavad.
o
o,o/ 11. aprill 2016 18:15
p
Penskar Kolja/ 11. aprill 2016 18:12
Kindlasti tuleb meie pensioni arvelt lisada vähemalt 1000 euri , et ikka iga moslom tunneks siin varustatuna taskurahaga, et nipet näet osta.
r
Rudi/ 11. aprill 2016 18:11
Omadele võõras, võõrastele oma....
i
ikka ise astuma reha peale/ 11. aprill 2016 18:11
ei saa ju õppida teiste vigadest. rootsis ei ole nad aastakümnetega harjunud kommetega ja mis põhiline: NAD EI SOOVI EGA KA PLAANI kohaneda. see ei ole nende huvides, nad oskavad nõuda oma huvide kaitset ja varsti kääksub meil siin moššeede rõve kiun palvusele. ja seni, kuni sots min arvab, et parasiidid kohanevad, saavad nad märatseda ja varastada ja vägistada, palju jaksavad. nii alatu oma rahva suhtes, lihtsalt nii alatu, maailm on täis näljas lapsi, kes on selges alatoitumuses, ribid turritavad ja surevad nälga ja janusse, neid aga meiekommunistid ei tee märkamagi, peaasi, et saaks täissöönud ülbeid noori isasahve kummardada. jäle lihtsalt, nii viha teeb.
a
alf/ 11. aprill 2016 18:11
Sõjapõgenikele tuleb eestis anda võimalus kiiresti oma kodumaale tagasi naasta, mitte neid sõjapõgenike sildi all siia tuua.
k
kogulane/ 11. aprill 2016 18:11
saage aru - ei ole võimalik oma rahvast võrdselt kohelda sest need ISISE vabadusvõitlejad-kõrilõikajad on valitsuse kõige tähtsam rahvus - murkeli toapoiss peab nii käituma ja 10000 EURI kuus neid toetama ja veel tasuta korterid ning tasuta kommunaalteenused ja muudki veel ...

k
kogulane/ 11. aprill 2016 18:11
saage aru - ei ole võimalik oma rahvast võrdselt kohelda sest need ISISE vabadusvõitlejad-kõrilõikajad on valitsuse kõige tähtsam rahvus - murkeli toapoiss peab nii käituma ja 10000 EURI kuus neid toetama ja veel tasuta korterid ning tasuta kommunaalteenused ja muudki veel ...
p
Põhisedus/ 11. aprill 2016 18:24
§ 12. Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.
Seega on Riik kohustatud ka igale eestlasele andma kaheks aastaks tasuta korteri ja maksma tema eest piiramatult kommunaalkulusid nagu seda tehakse nn "pagulaste" suhtes. Kõiki tuleb ju VÕRDSELT kohelda!
p
pabulane on ikkagi INIMENE/ 11. aprill 2016 20:17
aga eestlane ei ole . Vähemalt eestlaste omanike ja valitsejate meelest EI OLE
3
3000/ 11. aprill 2016 18:06
Ja mis edasi? See raha võetakse paari kuuga tagasi ja maksad veel kümmnekordselt pealegi. Jääb küsimus, et miks selline seadus ei kehti meie endi inimeste puhul? Töökohad, kauplused, koolid, apteegid, transport ja nii edasi kõik kaovad maapiirkondadest, Äkki käib pealkiri hoopistükkis maainimese kapsaaeda, et maainimesele tuleb anda võimalus rahulikult siitilmast lahkuda. Kahju aga sinnapoole on suund võetud.
a
Ai ai ai/ 11. aprill 2016 18:02
aga Kaukaasia ja Siberi eestlastele näitasime nippi...!?Need ei sobinud !
a
AntsV/ 11. aprill 2016 18:00
Nagu ikka ... kõik isise terroristide heaks, aga oma inimestele, kes on raskustes, mitte emmigi. Kõik need rehvormikommunistid ja ka nende toetajad tuleks Süüriasse saata !!!
l
lugeja./ 11. aprill 2016 19:23
meie jaoks on kodutunne,kui veab aitavad kindlasti.
a
Appi/ 11. aprill 2016 17:54
Tahaksin ka sõjapõgenik olla ja normaalseks inimeseks saada.
p
Pensionär maalt./ 11. aprill 2016 18:00
Mina tahan valitsuse poolt "sõjapõgenikega" võrdset kohtlemist.
t
to appi/ 11. aprill 2016 21:58
Kui nt Venemaa peaks Eestit ründama, siis võibolla saadki põgenikuks. Ehk õnnestub sattuda moslemimaale, kus Sa ikka rõõmuga kohalikke kombeid austades lased ennast ümber lõigata ning naisele pearäti muretsed. Sest eestlane ju austab teiste maade kombeid!
t
tõesti või/ 12. aprill 2016 11:35
Ma ei tea mitte ühtegi eestlast, kes põgenes II Maailmasõja ajal kusagile moslemimaale sõja eest. Kui tulevikus Eestit Venemaa ründab, siis Rootsist ja Soomest on saanud moslemimaad, kus kehtivad moslemi seadused ja kombed. Samuti Eestist, kui vaadata seda ründavat tirtsuparve, keda ei kavatsetagi ohjeldada. Moslemite eesmärgiks on Euroopa Liidust kujundada islami kalifaat koos islami seaduste ja kommetega. Muideks, seda ka siis, kui Venemaa Eestit ei ründa.