Kommentaar

Vambola Paavo | Pitsitame roolijoodikuid, mitte tavakodanikke

Vambola Paavo, ajakirjanik, 11. aprill 2016 18:28

28 KOMMENTAARI

s
Sõnatu!/ 12. aprill 2016 21:07
Pooldan, et poliitikutel - rahvaesindajatel peaksid olema tunduvalt suuremad trahvid ning ränk hukkamõist ühiskonnas, kuigi kahjuks seda pole. Tuleks piirata alkoholi kättesaadavust tanklatest - see täielikult kaotada. Kuid minu arvates on kiiruseületamine ja joobununa sõitmine erinevad asjad ning karistused peaksid olema ka erinevas hinnaklassis. Roolijoodikutele, mõistlikult kui joove on suurem nt 0,5 promillist, tuleks määrata ränk karistus ja hukkamõist, sest kes soovib kaotada oma lähedase tänu roolijoodikule, kahju on ju korvamatu!
k
kurjam/ 12. aprill 2016 19:47
Trahvid ikka peaks sissetuleku alusel määratama. Miinimumpalga saajale on 300 eurot suur summa aga ministrile ei miski.
r
Realist?/ 12. aprill 2016 21:11
Kuidas see Teie arvates mõeldav on? Teie juttust järeldan, et kui töötan nt koristajana võin ületada kiirust ja sõita alkoholijoobes ning saada trahvi nt 25€, aga kui olen õppinud 10aastat koolis ja omandanud arstikutse, peaks olema trahv 250€?
r
reaalsus/ 13. aprill 2016 03:12
Täpselt nii -üleõppinud loll on palju hullem kui harimata loll...
r
Realist?/ 12. aprill 2016 21:11
Kuidas see Teie arvates mõeldav on? Teie juttust järeldan, et kui töötan nt koristajana võin ületada kiirust ja sõita alkoholijoobes ning saada trahvi nt 25€, aga kui olen õppinud 10aastat koolis ja omandanud arstikutse, peaks olema trahv 250€?
r
Realist?/ 12. aprill 2016 21:11
Kuidas see Teie arvates mõeldav on? Teie juttust järeldan, et kui töötan nt koristajana võin ületada kiirust ja sõita alkoholijoobes ning saada trahvi nt 25€, aga kui olen õppinud 10aastat koolis ja omandanud arstikutse, peaks olema trahv 250€?
m
MTi/ 12. aprill 2016 17:49
Eesmärk on igale Eesti kodanikule oma karistusregister!
k
Karla/ 12. aprill 2016 14:59
Kuulge eelkommenteerijad! Keegi ei käsi ju joobes peaga sõitma minna, ega muidu liiklusseadust rikkuda ja "miilitsale" raha pakkuda. Liikle normaalselt ja keegi ei võta Sult midagi. Kes reegleid rikub ja rahast ilma jääb on ISE loll. Samas tulebki lollidelt raha ära võtta, kui nad veel ise pakuvad ka. Päikest ja ohutut liiklemist.
t
to/ 13. aprill 2016 00:53
j
Joel/ 12. aprill 2016 11:23
Haigemaja.selliseid trahve pole kusagil euroopas.ilmselge et tegemist nõrga valitsusega.muud polegi kui tõstame maxe ja maxe.samas viivad välisriigi pangad sadu miljoneid maxuvabalt riigist välja.samas sõidavad võõrad rekkad meil teemaksu vabalt.pea igas eu riigis on teemaks.ma ei saa üldse aru kes sellise lohvikarja sinna riiki juhtima on valind.mina igatahes mitte.
m
Muidugi, Joel,/ 12. aprill 2016 11:52
sina üksi riiki ei paranda. Aga tead kui paljud ei viitsi isegi mõelda, mida tähendab e-valimine. Arvavad, et arvuti teeb, mida klient käseb. Serveritest ja nende programmidest ei vaevuta mõtlemagi. Seni, kuni rahvas on sinisilmne ja laisk, löövad oravate e-valimised neile laineid kokku. Võin juba praegu järgmisi valimisi ennustada, et pabervalimistega oravad jäävad alla. Aga kui hakatakse e-hääli lugema, saavutavad just paraja protsendiga võidu. Ja e-valijaid on palju, liigagi palju.
t
to m..... jo.../ 12. aprill 2016 12:00
kuule valvekesik,ära topi oma mö.... igale poole,kui siis seo vähemalt artikli sisuga.Mina sulle selle eest praegu küll ei maksaks.,liiga lame.
haigemaja Joelile/ 12. aprill 2016 14:24
Ah, et selliseid trahve pole mujal Euroopas?
Roolijoodiku trahvid Saksamaal
Esimene kord purjus peaga roolis vahelejäämine – 500 eurot trahvi ja 21 kuud sõidukeeld
Teine kord - 1000 eurot ja 23 kuud sõidukeeld
Kolmas kord - 1500 eurot ja 23 kuud sõidukeeld
Ja kui alkoholi näit veres on üle 1,09 promilli, siis on juhiluba läinud ja kas siis ülisuur trahv või vanglasse sõit.
Eks ju, põmmpea-"maxe" Joel, mujal Euroopas selliseid trahve ei ole ju kui Eestis?
m
mida loba?!?/ 12. aprill 2016 11:18
Trahvide ulmekõrgusesse tõstmine on tõesti nõme tegu. Aga sellega artikli sisu lõpeb.
Alustaks ehk ARVUDEST, mis näitavad et alkoholiga on seotud 10% avariidest, roolis mobiiltelefoni kasutamisega aga KAKS avariid PÄEVAS- pakuks et julgelt 30-40% avariidest. Kumb on suurema kahjuteguriga?
Teine asi- mis imeloogikaga on seotud tanklas millegi müümine ja joobes juhtimine? Tee ääres olevas toidupoes alkoholi müümine on OK, aga samamoodi tee ääres asuvas tanklas mitte? Inimese mõtlemisega peab midagi väga mäda olema, et asju nii kitsalt näha.
l
Looduslikvalik/ 12. aprill 2016 11:15
Lõpetage see joobesjuhtimise hullus - kogu aeg on sõidetud, sõidetakse praegu ja edaspidigi, ja midagi ei juhtu. Need politseireididel "vahelevõetud" ei ole tekitanud mingit ohtu liikluses. Ja "jääknähu" vennad sõidavad ausalt Hispaanias ja mujalgi vanas Euroopas ringi. Selle vastu, et keegi joob püsti jalapealt pudeli viina sisse ja sõidab otsejoones vastu puud pole midagi teha - elu on selline! Neid inimesi ei koti trahvid ega vangla.
t
To loodusvalik/ 12. aprill 2016 11:35
Ja värske näide.10.04.1016 kella 11.00 aegu Mäeküla parklas autosi täis.Kaks ajudeta isapoega a.kuni 30, poolik viinapudel ja limonaad auto kõrval (1-1,5m kaugusel,uks lahti) pidin kaarega parklas sõitma, suur jutuajamine( auto muidugi kaugelt üle keskmise)Tursked sellid,neile ei lähe ütlema ka.Umbes viie minuti pärast tõsteti maast pudel.... Niipalju siis meie moraalist ja (muide lauaviin oli, kui loed,siis võibolla tunned ennast ära,kui elus oled) suurest trahvide hirmust.
v
vambola/ 12. aprill 2016 10:32
jutt on kantud tallinna tv paradigmadest. uskumatu kuidas saab teemat siduda irl reitinguga. teine asi on populism, mis sellest jutukesest läbi kumab. esiteks on alkomüügipiirangu kehtestamine tanklates keskerakonna agenda, mis liikluskultuuri parandamise meetmena ei ole tõsiseltvõetav. kolmandaks püütakse trahvide tõstmise teemat ilmselgelt ära kasutada (kesk-) parteipoliitlistel eesmärkidel, anname tuld koalitsiooni pihta, kuigi ega ka mulle see trahvide tõstmise asi väga ei meeldi. aga kastmes milles sariautodekriipija vambola meile seda serveerib on mulle vastuvõetamatu.

r
Revolvrireporter!/ 12. aprill 2016 10:20
Maha valitsus ja roolijoodikud kangelasteks! Keelata tuleks hoopis kainena sõitmine!
o
12. aprill 2016 10:16
Oi, kuidas roolijoodikud nüüd vinguvad ja ruigavad.
Mõtelda - nende elu tehakse nüüd nii hapuks, et nad võivad inimeste TAHTLIKU TAPMISTE eest isegi vangi minna.
Paavo, kas kuulud ka roolijoodikute hulka, et siin sellist kisa tõstad?
Või oleksid sa sellega väga rahul, kui üks roolijoodik mõne su perekonnaliikme TAHTLIKULT ära tapab?
Muidugi karjuksid sa siis, et Reinsalu on selles süüdi, et EV valitsus on selles süüdi, nagu sa praegu teed.
Sa teeksid sellisele, oma perekonnaliikme tapjale kindlasti kohe pai ja
nõuaksid kindlasti, et seda tapjat ei tohi karistada
Seega sa nõuaksid, et ta edasi inimesi tappa saaks? Või kuidas?
Roolijoodikuid ehk tahtlikke tapjaid tuleb armutult karistada!
t
Tatt, pea hoogu!/ 12. aprill 2016 10:35
Vambola Paavo kirjutab vaid roolijoodikutest. Reinsalu aga plaanib kõik trahvid kahekordistada. Ära tõsta kisa õige mehe peale. Ole parem valvas ja ära vaata Toompead isegi fotolt. Võid trahvi saada!
m
Mats./ 12. aprill 2016 09:03
Alles lugesin et inimesed suunduvad islamiriigi sõdalasteks pole ka ime kui meil hakkavad riigikogulaste juures pommid lõhkema sest lihtrahva õigustest sõidetakse lihtsalt üle. Riigikogulastel on õigus neljakordsele keskmisele pluss kuluhüvitis lihtrahvas peab miinimumpalgaga läbi tulema, kui trahvi tehakse lihtrahvale maksimum siis riigikogulane saab ainult hoiatuse nagu peale joomingut ja kakelust purjus peaga kändudesse sõitnu, vaikus tagajärgedest. Riigikogulaste palk tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga, erakondade riiklik rahastamine lõpetada, riigikogulaste kuluhüvitis kaotada ja riigikogulaste arvu tuleb vähendada.
t
to Mats!/ 12. aprill 2016 10:32
Toredasti alustasid! Aga selle lõpus, "peab, tuleb" j.n.e, vot selle eest peab rahvas ise seisma. Olen siin varemgi küsinud: Millal on kurjategija endale karistust nõudnud? Seega, rahvas võtku ometi lõpuks mõistus pähe ja saagu aru, et vaid suure hulga rahva üksmeelega saame sellest maffiast lahti. Kui nii ükshaaval töllerdades kuskil tänavaid pidi loosungitega vehkida, ei tee need paksunahalised oravarotid seda kuulmagi. Kaotada pole rahval enam pea midagi. Võita aga oleks kasvõi see, et uus asemele trügija juba arvestab rahvaga. Näeb, et rahvas nalja ei mõista. Aga kust selline rahvas leida? Eestlane on oma lombis nii mutta taotud, et ei kujuta enam ettegi, milline elu tegelikult välja näeb. Kui paljud üldse teavad, et Eesti on tegelikult Euroopas teistest tükk maad tagapool. Kuulatakse ainult seda propagandat, mis valitsusele kasulik. Savisaargi on tegelikult rahva mälu hajutamiseks. Tegelikult ei pane teda keegi kinni. Oleks ta süüdi, oleks ammu kinni ja Tallinn oravate valduses. Ah, mis ma siin pläran. 25. aastane uue Eesti kogemus näitab, et rahvas jääb aina mannetumaks. Kahju Eestist ja vähestest pärispatriootidest. Rahvas ise neelab päris tegijad alla, uskudes maffia mullikesi.
t
to mats/ 12. aprill 2016 11:42
ja valvekesik jälle ruigab maast ja si.... aga mitte teemast.Vähemalt oma sendid teenid ausalt välja.
t
toomas hendriks kupce/ 12. aprill 2016 14:56
ja valveorav paneb ka vapralt
a
Ama/ 11. aprill 2016 20:05
Täielikult õige jutt, ootame kuna Reinsalu jõuab oma riigikassa täitmise ülesannete juurest õiglaste seaduste läbi viimise juurde.Lõppude lõpuks tuleb kõigepealt asjade juurteni jõuda ja neid mädanema läinud juuri uuesti üles harida. Kus on need lahendused ,mis rahvale korda läheks ilma trahvikaristuseta vaid heatahtlikult ja arusaadavalt,nii nagu see peaks olema? Suur inimene peaks ka õige retsepti valmis kirjutama.
t
Toomas/ 12. aprill 2016 09:17
Minul aga tuli selline mõte, et kogu see trahvide kergitamise kampaania on osa valitsusmaffia finantsstrateegiast, sest kusagilt peab ju saama lisaraha siia moslemirämpsu ja Aafrika ahvide importimiseks ja nende poputamiseks. Kulud on üsna suured, sest tuleb ju maksta priskeid lähetustasusid emissaridele, keda saadetakse Kreekasse ja Itaaliasse uusi muidusööjaid, vägistajaid ja kõrilõikajaid otsima. Roolijoodikutega toime tulla aitaks suurematest trahvidest palju edukamalt eelkõige nende avalikustamine - nimed ja pildid ajalehtedesse, televisiooni ja avalikesse kohtadesse, siis muidugi ka sõiduki konfiskeerimine (liisingu puhul maksab pätt ise edasi, aga auto läheb tema käest ära) ja võimalusi on veelgi.
u
Uno/ 12. aprill 2016 10:12
Reinsalu EI JÕUA IIALGI õiglaste seaduste läbi viimise juurde!!!
d
Dj/ 11. aprill 2016 19:00
Lp autor, enamikes Euroopa riikides saab tanklast alkoholi osta