Raivo Aeg Foto: Vallo Kruuser / Ekspress Meedia
Siim Randla 11. aprill 2016 06:00
Kui konkreetset teo ülestunnistajat ei saa kohtu ette viia, jäävad paljudele kahtlused, leiab endine politsei- ja piirivalveameti ning endine kapo juht Raivo Aeg selle kohta, et kuigi Narva tüdruku Varvara tapjaks peetakse politseiuurimise tulemusel narkomaani, ei saa selles DNA-materjali vähesuse tõttu sada protsenti kindel olla.  

Aeg ei ole näinud tõendeid, mis selle menetluse käigus on kogutud, kuid arvestades kuriteo ühiskondlikku resonantsi, ei usu ta, et politsei ja prokuratuur tahtsid lihtsalt asja kaelast ära saada ja leidsid seetõttu sobiva lahenduse. 

"Sellistesse ühiskonda šokeerivate kuritegude menetlemisse on alati suhtutud äärmise põhjalikkusega ja olen veendunud, et seda tehti ka seekord," ütleb praegune riigikogulane Aeg. Kui aga konkreetset teo ülestunnistajat ei ole saa kohtu ette viia, siis jäävad ikka paljudele kahtlused, lisab ta. "Kõige raskem on sellega leppida kindlasti vanematel ja lähisugulastel. Samas, kui selguvad asjaolud, mis annavad uue juhtlõnga, uuendatakse menetlust igal juhul."