Koit PikaroFoto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 10. aprill 2016 12:05
Narva Varvara juhtumi uurimise tulemuste avaldamiseks korraldatud pressikonverents oli "veidi ettevalmistamata" ning uurimistulemuste esitamine ebaõnnestunud, tegi kriitikat legendaarne politseikomissar Koit Pikaro ETV saates "Hommik Anuga". Ka hämmastas Pikarot see, et nii ilge kuriteo uurimise käigus ei kasutatud mitte paarisadat, vaid mõnda politseiagenti. 

Praegu pensionipõlve ja õigusbürood pidav Koit Pikaro tunnistas, et politsei tegemiste vastu tunneb ta ka praegu "maksimaalselt" huvi. Samas nentis ta, et on juba sellises vanuses, et kriminaalpolitseis enam töötama ei sobi.

Pikaro kommenteeris ka Narva Varvara juhtumit. Endine politseinik ütles, et selle uurimise n.-ö ebaõiglane lõpp ei ole sugugi paratamatu. "Praktiliselt tuleb tööd teha eesmärgiga kõik kuriteod lõplikult avastada, see oleks ideaalis selline eesmärk," rääkis Pikaro. "Aga mis puudutab Varvara tapmist, siis mul on väga erinäolised tunded. Kui ma alguses kuulsin, et tuleb selline uudis, et isikut seal taga ei ole, et konkreetset isikut kohtu alla ei anta, siis tuli meelde, et väga ammu oli kuritegevuse statistikas selline lahter, kus kirjutati, et mitte "kuritegu avastatud", vaid "isik kindlaks tehtud"," rääkis Pikaro ja lisas, et see näitas, et tööd oli tehtud, aga mingil põhjusel isikut kohtu alla antud ei ole.

Pikaro arvab, et politsei esitatud versioon on võimalik ja see on üks versioonidest. "Aga kolmandaks ütlen, et selline pressikonverents, selline tulemuse serveerimine oli veidi ebaõnnestunud," sõnas Pikaro selgitades, et ettekanded olid "veidi natukene ebausutavad, veidi ettevalmistamata". Eelkõige häiris Pikarot, et pressikonverentsil ei suudetud ajakirjanikele öelda, kui palju kuritegusid Varvara juhtumi uurimise käigus avastati. "Kuulge, kui sellisel puhul tehakse kokkuvõtteid, on täiesti elementaarne, et ka teiste kuritegude lõikes on mingi tulemus."

Pikaro sõnul toodi pressikonverentsil "väga lihtsakoelisi näiteid". "Neli aastat toimub väga ilge kuriteo uurimine ja selle avastamise käigus kasutati "isegi politseiagenti"," kommenteeris endine politseinik. "Kuulge, see isegi mingi raamatu novelli ei sobi. Ma arvan, et nn politseiagente oleks pidanud selle aja jooksul töötama vähemalt paarsada, mitte mõni üksik," kritiseeris Pikaro.