Maailm

Brüsselis vahistatud terroristide hulgas oli Rootsi kodanik (26)

Õhtuleht.ee, 9. aprill 2016 13:01
Mohamed Abrini vahistamine AnderlechtisFoto: REUTERS TV
Belgia võimud vahistasid reedel viis Brüsseli terrorirünnakutega seotud meest. Üks vahistatu - Mohamed Abrini - oli seotud ka novembrikuiste Pariisi rünnakutega, Rootsi kodanik Osama Krayem aga osales Brüsseli metroorünnaku korraldamises, teatas DPA.

Abrini oli rahvusvaheliselt tagaotsitav juba möödunud aasta lõpust, sest politsei avastas turvalintidelt kaadrid, kus ta juhtis Pariisi rünnakute korraldamises kasutatud autot.

Samal teemal

Belgia prokuratuur kinnitas, et Abrini sõrmejäljed ja DNA leiti nii tollest aurost kui ka kahest Brüsseli terroristide korterist. Belgia meedia oletusel on Abrini ka sama kolmas mees, kes korraldas plahvatused Zaventemi lennujaamas, kuid lahkus sealt elusana ja kadus.

Reedel vahistatute seas oli ka Osama-nimeline mees. Belgia meedia väitel on see Rootsi kodanik Osama Krayem, kes võis osaleda Maelbeeki metroojaama rünnaku korraldamises.

Tolle plahvatuse korraldas enesetaputerrorist Khalid El Bakraoui, kuid tõenäoliselt oli tal kaasosaline. Krayemi nähti enne rünnakuid El Bakraoui seltsis, samuti ostis Krayem spordikotid, mida kasutati lennujaamarünnakute pommide transportimiseks.

Samal teemal

23.02.2017
Brüssel mälestas terroriohvreid
02.04.2016
FOTOD | Brüsseli lennujaamas taasavati väljuvate lendude saal
14.03.2016
Võimalik terrorirünnak sakslasi ei hirmuta, sest see toimub ju niikuinii
12.03.2016
Brüsseli terrorirünnakud: veel kahele mehele esitati süüdistus