Eesti uudised

Kas Euroopa Komisjoni õiglusihalus toob meile pagulasi juurde? Aga paberil…

Juhan Haravee, 9. aprill 2016 06:00

30 KOMMENTAARI

s
samal ajal Prantsusmaa peaminister hoiatab uutest islamistide rünnakutest.../ 10. aprill 2016 20:16
k
Kuulake nüüd diskussiooni/ 9. aprill 2016 18:02
Sellise mõtlemisega inimeste (noorem mees) pärast ei saa lubada mingit seadustesse sisseraiutud tsentraalset süsteemi. Kunagi ei tea, kes tüüri ees on.
https://www.youtube.com/watch?v=K3WzmB7QY7I
l
Lisan veel/ 9. aprill 2016 18:03
Väitlevad Saksamaa vasakpoolse erakonna ja Afd liikmed.
m
Mida see noormees küll sööb/ 9. aprill 2016 18:11
Vabandust aga sellist elukaugust saab ikka otsida.
o
On ainult uks lahendus/ 9. aprill 2016 13:49
Sellest hädaorust päästab meid ainult lahkumine Euroliidust ehk iseseisvuse taaskehtestamine
k
Kui sellised valikud on laual, siis küll/ 9. aprill 2016 13:51
see on totaalselt vale tee.
h
Huvitav, milline on küll antud skeemide puhul pidurdusmehhanism/ 9. aprill 2016 13:34
Oletame, et EL soobiv tulla 60 miljonit inimest.
l
Loogika . palun selgitage või vaielge vastu/ 9. aprill 2016 14:04
1) Motivatsioon tulla suureneb iga uue migrandiga: Iga EL sisenev inimene on kui magnet. St talle soovib järgida veel inimesi. Perekonnad, suguvõsad jm on suured. Lisaks levivad jutud, kui hea ja tore on. Ja me teame, et vähemalt 60-100 miljonit on parema elu otsingul.
2) Kui EL kehtestab mingi selekteerimise - nt riigid, kust inimesed võivad legaalselt EL tulla, siis see ei kaota illegaalset migratsiooni. Lihtsalt lisaks suuremale legaalsele migratsioonile lisandub seesama illegaalne migratsioon. Pealegi on võimatu kontrollida võltsdokumente jmt. Kuidas saab paraneda inimeste skriinimine?
3) Kuidas tagatakse, et see mass, mis sisse lastakse, ka tööle hakkab?
k
Kujutage ette, et Saksamaale tagab tulla 10 miljonit/ 9. aprill 2016 13:32
Saksamaa arvab, et viitsi ja ei jäksa. Edasi mõelge ise.
e
Ei mingeid/ 9. aprill 2016 13:04
pagulasi, meile aitab neist 9000 pagulasest keda on saadetud nato sildi all siia eestlaste ülalpidamisele.
k
kas ikka kõik/ 9. aprill 2016 12:44
Brüsselist tulevad käsud peab kinnisilmi täitma? Liikmesriigid ei ole algatanud pagulaste sisserännet, kes on, eks siis need võtku endale. Moskva käske küll nii usinasti ei täidetud, vaid laveeriti arukalt kõrvale. Brüssel oma Merkeliga on lolliks läinud ja lollidele ei pea alluma.
k
killer/ 9. aprill 2016 12:30
Kas juureolev foto on Tallinna või Kopli lahel tehtud ??
m
Mis/ 10. aprill 2016 19:04
vahet seal on, kus see foto on tehtud? Peamine on see, kes ja kus maalt need "hirmunud",
ainult noored mehed, ka pärit on? Selliste masside koht peaks ikka olema oma kodu kaitsel. Need aga tulevad siia ......., mida tegema? Kas räuskama ja kividega pilduma? Ja poisikesed on ka nii "koolitatud", ei karda nad politseid ega kedagi, sest küll nad juba teavad oma "õigusi" võõrale maale sisse tungimisel.

t
Tim/ 9. aprill 2016 11:57
Mis jagamisest nad räägivad.Kui Merkel need kutsus siis peaks olema nende koht Saksamaal.Ei tea küll täpselt Saksamaa kombeid aga tundub,et seal kutsutakse külalised kokku ja kui neid palju saab siis saadetakse osa naabrite juurde.
J
!!!/ 9. aprill 2016 11:23
Ja et meile saadetud pagulased esimesel võimalusel meilt Saksamaale ei putkaks, selleks kohustatakse direktividega ka meid Saksamaa ja teiste rikaste riikidega tahmanägudele võrdseid toetusi maksma. Rahasid, millest isegi keskmisepalgaline võib ainult und näha. Miinimumpalgalistest, paljulapselistest peredest, töötutest ja pensinäridest rääkimata. Kuid et need miljardid kmnete tuhandete siia saadetavate jaoks kokku kraapida, selleks tuleb ilmselt muudes valdkondades kõvasti rihma pingutada. Pensionitelt, kohalikele mõeldud toetustelt, hariduselt ja meditsiinilt.
r
Rein/ 9. aprill 2016 11:45
Pole hullu, tõstame trahvimäärasi!
õ
Õiglusest/ 9. aprill 2016 13:13
Koguaeg rõhutakse südametunnistusele. Kuid tegelikult soovitakse tuua võimalikult palju migrante EL, et lahendada demograafilisi probleeme.
Südametunnistusest - kogu selles kriisis on püütud mängida inimeste tunnetel. Tegelikult on EL, sh Eesti abistanud ka kolmandaid riike. Nt:
Eesti toetab süüriat jt pagulasi võtnud riike 2016-2017 kogusummas vähemalt 4,1 miljonit eurot (sh Türgi lepe). Sellest 2,8 on Türgile mõeldud toetus. Selline uudis oli tükk aega tagasi:
http://news.err.ee/v/news/International/30e8998b-a611-472c-a26b-587b5bb2db0c/estonia-to-contribute-4...
Palju me tegelikult toetame, ei ole võimalik jälgida. Kuuleme kord siit ja sealt. Nüüd soovib Merkel Türgiga sarnast lepingut.
Eesti on maksnud ca 12,4 miljonit arenguabi. Koguaeg maksab EL ühiskassasse. Kreeka toetamine ei ole kandnud vilju nagu me IMF infolekkest näeme.
http://www.postimees.ee/3570263/eesti-osaks-el-i-abis-turgile-oleks-2-8-miljonit-eurot
Me niigi juba aitame nõrgemaid nii EL sees, kui ka väljaspool. Ma ei ütle, et me ei pea aitama. Me oleme EL-s ning meil on kohustused. Aga sellist alandavat suhtumist, et ikka veel vähe ja eestlane on sallimatu, lubada ei tohi. Pigem peaks hakkama küsima, kas abi läks ikka asja eest, kas on tark otsus ning kus on piirid? Sest koguaeg surutakse uusi nõudeid ja kohustusi peale. Eesti peaks tõmbaba selge piiri sellest hetkest alates - mingit uut tsentraalset ümberjaotamise skeemi.
p
parandus/ 9. aprill 2016 13:14
Nüüd soovib Merkel Liibüaga sarnast lepingut.
k
kusjuures arenguabi 12,4 oli ühe aasta peale. / 9. aprill 2016 17:12
ilmselt igal aastal erinev.
m
Meil/ 10. aprill 2016 19:11
ei ole ju ühtegi normaalset, kes seda piiri tõmbaks. Ainult pugejaid võib siin leida.
m
9. aprill 2016 13:18
Mingil põhjusel arvatakse, et kui suur bürokraatlik masin ei tööta, siis aitab üksnes võimu veel suurem tsentraliseerimine ja mõjuulatuse laiendamine. Kuid sellisel süsteemil on ju ka omad puudused. Tuleb tõesti parandada infovahetust julgeoleku küsimustes ja kiiremat otsustamist (ei teeks paha ka ühised infosüsteemid ja standardid -nt nimede kirjapanek), kuid inimeste kui mingit arvestusühikute liigutamist ei saa toetada. See tekitab paralleel-ühiskondi, toob sisse inimesi väga valedel põhjustel, tekitab ebavõrdsust ja põhjustab äärmuste tekkimist, vähendab turvalisust. Integreerimisvõimelisi ja oskustöölisi võib tuletikuga Aafrikast jm otsida. Egas need piirkonnad niisama kriisis pole.
Org-ni juhtimises räägitakse sellisest asjast nagu org-ni kultuur. Selles on väga oluline juhtide tonaalsus ja eeskuju, väärtushinnangud jne. Ehk teisisõnu on õige öelda, et kala hakkab mädanema peast. Pea jääb ju alles, ainult, et suuremad volitused mängida jumalat. Hetkel mädaneb just pea.
k
Käesolev migratsiooni kriis/ 9. aprill 2016 13:23
ja uus skeem on kaks eriasja. Üks ei lahenda teist.
Enne juba migratsioon kristlikest riikidest (kuid ka siis peab olema riigi valik ja otsus), kui paralleelühiskondade loomine. Selleks, et ei tekiks paralleelühiskondi, peaksid tulijad loobuma islamist või suhtuma islamisse reeglitesse samamoodi kui tänapäeva kristlased piiblisse. Aga seda ju ei juhtu paljude tulijate puhul. Paraku seda fakti ei mõisteta.
m
mnb/ 9. aprill 2016 10:38
Mida vähem pagulasi, seda vähem neist tingitud stressi meie rahva tulevastel põlvkondadel.
t
timo/ 9. aprill 2016 10:30
Jagame oma 300 000 nõukogude migranti samuti "õiglase" kvoodi alusel laiali!!!!
EL on loodud selleks, et tagada rahuperioodi kestmine selles piirkonnas. Kaks Saksamaalt alguse saanud suurt sõda 40 aasta jooksul pakkusid põhjust kuhjaga! Kui nende sõdade süütavaks sädemeks polnud multi-kulti, siis mis see oli??? Sedasama "püssirohtu" on Saksamaa Merkeli juhtimisel jälle Euroopas hoogsalt segama asunud -kas ka tulemuslikult, näitavad lähiaastad..... Esialgu pole "põgenikest" vallutajate korraldatud tänava-atendaatides veel kuningad ja hertsogid kõrvetada saanud!
Ü
:(/ 9. aprill 2016 09:30
Üks laps ka pildile eksind .
m
mis tagaks vastutuse õiglase jagamise... ???/ 9. aprill 2016 08:55
Õiglane jagamine on siis kui riigid kuhu ei tulda asüüli paluma ei pea vastu võtma ühtegi "põgenikku". Saksamaa meelitab miljonid Euroopasse oma debi.lse asüülipoliitikaga aga eestlased peavad hakkama neid ülalpidama!? Ja see on kellegi arvates õiglane!?
Ükski pagulane ei hakkaks eluga riskides Vahemerel ulpima selleks, et tulla Rumeeniasse või Eestisse.
Kas need Lääne-Euroopa poliitikud on tõesti nii lollid või sõidavadki nad teadlikult ida-eurooplastest üle omi huve silmaspides. On ju üliküüniline karistada eestlasi mingit pagulaste ülalpidamiskohustusega, kui ükski pagulane ei ole Euroopasse tulnud Eesti pärast.
n
Nüüd tahetakse ju teha/ 9. aprill 2016 14:19
et poleks vahet kuhu tuleb - nende elu peab olema Eestis sama hea kui Saksamaal. St parem kui keskmisel eestlasel.
o
Olustik teisel pool Vahemerd, sada kilomeetrit Gibraltarist lõunas./ 9. aprill 2016 08:54
http://www.liveleak.com/view?i=737_1458946355
Communal services and the police in a small town in northern Morocco have found a radical way to exterminate stray dogs , but it's a bit cruel ( Good action from 3:00 ).
Warning - Item Police snipers mobilized to exterminate stray dogs [Graphic] might contain content that is not suitable for all ages.
By clicking on CONTINUE you confirm that you are 18 years and over.
k
KOLONISTID-IMMIGRANDID POLE PAGULASED!/ 9. aprill 2016 07:39
TEGEMIST POLE PAGULASTEGA, KES TULEVAD JA LÄHEVAD VAID KOLONISTIDE-IMMIGRANTIDEGA! Ka Saksamaa külalistöölised (gastarbeiterid) polnud külalised, kes lahkuvad! Pärast sõda toodi Türgist Saksamaad üles ehitama mõnikümmend tuhat nn gastarbeiterit (külalistöölist) Türgist USA Marshali plaani rahadega. Tänaseks on nendest mõnekümnest tuhandest gastarbeiterist saanud rohkem kui 2,5 miljoni suurune türklaste kogukond Saksamaal.
RAHVA PETMINE ALGAB JUBA SELLEST, KUI ÜLERAHVASTATUD/populatsiooniplahvatust e PIIRKONDADEST PÄRINEVAID SÕJA-, MAJANDUS- JA ÖKOPÕGENIKKE-RÄNDRAHVAID NIMETATAKSE PAGULASTEKS!
EHTSA PAGULASE TUNNUSEKS ON JU SOOV ESIMESEL VÕIMALUSEL REPATRIEERUDA!.
Kui on tegemist ehtsate ja tõeliste pagulastega, siis nende eesmärgiks on esimesel võimalusel pärast olukorra normaliseerumist pagulaste päritoluriigis või -regioonis, sinna tagasipöördumine - st repatrieerumine.
Seetõttu peaks pagulasi vastuvõtva riigi esimeseks ülesandeks olema tagada põgenikele nende omakultuuri (keele, kommete, kodumaa-armastuse jne omaduste ning võimete) säilumine, et nad ei peaks pärast päritoluregioonidesse tagasi jõudmist tundma seal uusi kohanemisraskusi ja stressi.
Mitte integreerimine pagulasi vastuvõtva rahva koosseisu, vaid valmisoleku seisundi kindlustamine olukorra paranemise järel nende kodumaal koheseks repatrieerumiseks peab olema pagulasi vastuvõtva riigi esmaseks kohustuseks!
Mitte aafriklastest, aasialastest ja ameeriklastest uute eestlaste tegemine demograafilise augu täitmiseks!
Euroopa (incl Eesti) demograafilist auku tuleb täita ikkagi loomuliku juurdekasvu teel! Inimeste, sarnaselt muu tavaari/kaubaartiklite sissetoomisele GLOBAALSE KAUBAVAHETUSE, VABAKAUBANDUSE NING RAHVUSVAHELISE TÖÖJAOTUSE SÜSTEEMIS Aasiast, Aafrikast ja Ameerikast vältimaks kohapealsete naiste koormamist sünnitamisega kujutab endast erakordselt kohatut/haiglast ärimoraali ning äri/majandusmudelit!
Koos ülerahvastatuse importimisega Läänemere regiooni imporditakse siia ka ülerahvastatuse kõrvalnähted - biotoopide väljakurnamise ja selle tagajärjel taime - ning loomaliikide arvukuse/elurikkuse kahanemise!
Uute võõrvõimude -USA-EU oligarhide-plutokraatide kohalikud käsilased võivad deklareerida, et hea-parim aborigeen on hästi assimileeritud/surnud aborigeen ja aborigeene vihata, kuid ei saa ju vihata kogu linnu- ja loomariiki! Mõelgem siis vähemalt Läänemere regiooni loomade ja lindude hea käekäigu peale ning suhtugem nendesse empaatiaga ja tundkem nende suhtes sümpaatiat!
Konkreetne bürokraatlik mehhanism (kvoodipagulased, tööjõu, abiellumiste teel jt legaliseerimiskanalid), mille alusel ökopõgenikud-rändrahvad saabuvad, ei oma põlisrahvaste assimileerimise ja ümberrahvastamise kuriteo läbiviimise seisukohalt vähimatki tähtsust (milliste
ümberrahvastamise formaatide abil seda läbi viiakse)!

o
Okupatsioon kahel rindel./ 9. aprill 2016 06:49
Eesti vabariik omab põhiseadust-kas seal on juttu et peama kellegi hullu idee pärast pool aafrikat riiki lubama. Varsti ladestavad meile tuumajäätmeid ja mida iganes. Hakkasime suurele vene riigile vastu . saab ka inimkaubitsejaist Brüsselis jagu. Peagi saabub meile ports ameerika sõdureid ja kui peaksid rahutused tulema saadab Putin oma poolele miljonile kodanikule abi-siililegi selge. Siis oleme ida eestiga ukraina olukorras. Kas nato läheb venemaa ja hiina ning korea ühenliidu vastu on küsitav.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee