Eesti uudised

NAAKLUS SÜSTLAVAHETUSPUNKTI ÜLE ehk Kuidas linnaosavanem narkosõltlastega kimpus Erika tänava rahvale lootust süstis (8)

Katrin Helend-Aaviku, 9. aprill 2016, 06:00
KÕNELEJAD: Kirjanik Kaur Kender, süstlavahetuspunkti lähedal elavate inimeste esindaja Julia ja värske Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid räägivad, et narkomaania on haigus ja narkomaanide trellide taha panemine ei ole lahendus. Foto: Teet Malsroos

"Kasutatud süstlad vedelevad isegi liivakastis. Leidsin talvel lapsega lumekindlust tehes lumepalli seest süstla! Tänu jumalale, et see lapse kätte ei sattunud!" räägib süstlavahetuspunkti lähedal elav nelja-aastase tütre ema. Uus linnaosavanem süstis neile lootust ja lubas punkti saja päeva pärast mujale viia.

Tallinnas Koplis ühe Erika tänava viiekorruselise elumaja esimesel korrusel tegutseb MTÜ Aidsi Tugikeskus. Kohe kõrval on spordisaal, maja edasi perekool ja põhikool.

Keskuses aidatakse meelemürkide küüsi langenud inimesi. Lisaks metadooni asendusravile tulevad siia ka süstivad narkomaanid, kuna samal aadressil on süstlavahetuspunkt. Sama maja kõrval on ka laste mänguväljak. Põnnid seal aga eriti mängimas ei käi. Vanemad ei luba. Neil on hirm. Liiga suur on risk, et lapse kätte satub kasutatud süstal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. juuni 2016, 06:00
Üürileandjad tõrjusid süstlavahetuspunkti
22. aprill 2016, 12:57
TV3 VIDEO | ENDISE NARKOMAANI AVAMEELNE TUNNISTUS: pöördepunkt tuli alles pärast üledoosi. Siis sain aru, kas muudan oma elu või suren!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee