Maailm

Uuendatud kell 23.30

Belgia politsei arreteeris Pariisi terrorirünnakute korraldaja Mohamed Abrini ja veel kolm Brüsseli rünnakutega seotud meest (23)

Õhtuleht.ee, 8. aprill 2016 18:01
Mohamed AbriniFoto: Federal police
Belgia prokuratuur kinnitas õhtupoolikul meedias levima hakanud teadet, et politsei vahistas Pariisi terrorirünnakute osalise Mohamed Abrini, teatas BBC.

Prokuraruuri esindaja Eric Van Der Sypt  kinnitas pressikonverentsil, et reedel vahistas Belgia politsei neli inimest.

Üht Osama-nimelist meest kahtlustatakse Maelbeeki metroojaama plahvatuse korraldamises. Ta on jäänud turvakaamerate lindile ostes spordikotte, mida kasutati ilmselt pommide peitmiseks.

Samuti vahistati Abrini ja koos temaga veel kaks meest. Väidetavalt on Abrini sama kaabuga mees, kes on Belgia prokuratuuri poolt avaldatud turvakaamera fotodel ja kes osales 22. märtsil Brüsseli lennujaama ründamisel. Ametlikult pole seda siiski kindlaks tehtud.

SkyNews avaldas amatöörvideo, mis väidetavalt näitab Abrini vahistamist.

Maroko päritolu Abrini oli Belgia kodanik. Tema ja Pariisi rünnakute korraldajad vennad Ibrahim ning Salah Abdeslam olid lapsepõlvesõbrad. Tõenäoliselt sõidutas just Abrini vennad 10. novembril Belgiast Prantsusmaale.

22. märtsil Brüsseli lennujaamas ja metroos toimunud plahvatustes hukkus 32 inimest. 13. novembril kaotas Pariisi kesklinna terrorirünnakutes elu 130 inimest.

Samal teemal

05.01.2018
FOTOD | Brüsselis peetakse kohut Pariisi terrorirünnakute organiseerimises kahtlustatava Salah Abdeslami üle
10.01.2017
Montpellier´s vahistati võimalik enesetaputerrorist
30.00.2017
Brüsseli pommipanija sai süüdistuse 2015. aasta Pariisi terrorirünnakute eest
12.03.2016
Brüsseli terrorirünnakud: veel kahele mehele esitati süüdistus