Maailm

FOTOD | Kreekast saadeti Türki teine paaditäis migrante. "Näkineid" riputas end ankru külge (20)

Õhtuleht.ee, 8. aprill 2016 11:16
Kreeka Lesbose saarel Mytilenes asuv Moria kinnipidamiskeskus migrantidele 5. aprillil 2016.Foto: AFP / Scanpix
Kreekast deporteeriti reisipaadiga Türgisse teine grupp migrante vastavalt Euroopa Liidu ja Türgi kokkuleppele, et vähendada Euroopasse saabuvate migrantide arvu. Üritust püüdsid nurjata protesteerijad.

Paadis oli 45 pakistanlast, kes lahkusid Lesbose saarelt Mytilene sadamast Türki Izmirisse hoolimata aktivistide püüdlustest deporteerimist peatada. Kolm protestijat hüppas sadamas vette, vahendas BBC. Üks protestijaid, näkineiule sarnanev naisterahvas, rippus deporteeritavate paadi ankru küljes. Kreeka rannavalve "õngitses" protestijad veest välja.

Samal teemal

Paarsada migranti, peamiselt pakistanlased, deporteeriti Euroopa Liidu kokkuleppe alusel Türgisse viimati esmaspäeval. Tagasisaatmise protsess takerdus mõneks päevaks, kuna Kreekas kasvas järsult varjupaigataotlejate arv.

Euroopa Liidu ja Türgi vahel sõlmitud lepe näeb ette, et migrandid, kes on saabunud alates 20. märtsist illegaalselt Kreekasse, saadetakse Türgisse juhul, kui nad ei taotle asüüli või nende taotlus tagasi lükatakse. Iga Türgisse tagasi saadetud Süüria migrandi eest peab Euroopa vastu võtma süürlase, kes on teinud seadusliku asüülitaotluse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee