Eesti uudised

Riigikogu ja omavalitsused: haridus on liiga rangelt reguleeritud

Mattias Tammet, 8. aprill 2016 06:00

8 KOMMENTAARI

m
Maakoolide tegelikkus/ 8. aprill 2016 10:09
Õpetajad maale EI lähe. Maakoolid on valdades tavaliselt mingi perekonna käes, kes siis puuduvaid õpetajaid oma sõprade ja sugulastega asendavad, sest maal tööd nii ehk teisiti pole.
Ka siis oleks asjad hästi kui need oskaksid eriala ja neil polekski pedagoogilist haridust.
Aga neil pole teadmisi. Ise õpivad õpikust järgmiseks tunniks ja õpetavad lapsi nii, kuidas nemad asjust aru saavad, mitte nii, kuidas asjad tegelikult on.
Ja on ka hull asi, kui mingi tibi, kel on pedagoogiline haridus lasteaiakasvataja tasemel, õpetab nt keemiat ja füüsikat, millest tal endal pole vähimatki aimu.
See tundub väiksemate maakoolide väljasuretamisprogrammi ühe osana.
a
ah/ 8. aprill 2016 09:09
ah, mida te seda haridust kogu aeg muudate... eestis on üks maailma parimaid haridusi (algkool kuni keskkool). PISA testi ülemises otsas. Pluss olles ise saanud hariduse eestis + veel kolmes euroopa riigis, olen oma silmaga näinud, kui kehva on mujal lääne-euroopas haridus eestiga vörreldes :( :(
m
Mida jutt!/ 8. aprill 2016 10:04
Selline olukord tuleb viivitamatult likvideerida! Allkirja kirjutamisest ja rahaga arveldamise algtaseme võimekusest piisaks täiesti!
j
jeh/ 8. aprill 2016 08:47
olgu kohe muudatused: gümnaasiumi saab lõpetada igaüks, kes saab eksamil 1 punkti. Matemaatika eksam asendada kehalise kasvatuse katsetega, kepikõndi ikka saab ju teha, milleks lastele see, ida vaja ei ole elus.Lõpetada matemaatikatunnid neile, kes seda ei taha ja aru milletki ei saa.
h
Haridus/ 8. aprill 2016 08:27
Kui tahate oma roiskuvast ja iganenud õppevormidest paremaks saada, siis alustage endast, ja õpetage klastele ka oma sisemaailma harimist, puhtamaks ja avaramaks. Seni on vaid pealesurutud õppekavad, mida kontrollitakse kontrolltööde ja eksamitega, Pahn, mida elus vaja ei lähe. Sund ja ülipikad koolipäevad. Lastele lapsepõlve ei jäetagi ja midagi arukat ei õpetata. Inimene ise ja tema sisemine mina on väärtus, mitte aunult väline, vägivaldne, pealesuruv õppimine, mis lämmatab lapse sisemaailma ja loomingu võime. Alustage väärtustest, mitte pahnast, millega elus midagi teha pole.
l
Lugeja/ 8. aprill 2016 09:27
Mina lapsevanemana küll selle kohta, mida kool õpetab, sõna ei võtaks. Pigem sooviks, et koolil oleks vabadus ja sõtumatus kehtestada ise reeglid, kuidas ta õppekava täidab ja need oleksid mitte lastevanemate arvustada, vaid et lihtsalt nii on elu koolis ja seda tuleb lastel ja lapsevanematel arvestada. Igaühe soovi järgi ei ole võimalik koolis õpetada.
u
uhke / 8. aprill 2016 08:27
Lõpetage see koolivormide häma. Ka koolis peaks olema selge pilt , kes on uuseestlane ja kes mitte.
Vaid nii on aus ja ka õppeedukus saaks uue hingamise.
s
8. aprill 2016 08:17
see oli üks ilusamaid koolivorme vene aja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee