Eesti uudised

Statoil kinnitab: aktsiisitõus kukutas diiselkütuse müügi Eestis (77)

Õhtuleht.ee, 7. aprill 2016 18:53
Foto: Tiina Kõrtsini
Statoili andmetel on pärast kütuseaktsiisi tõusu tangitud Eestis sadu tuhandeid liitreid vähem diiselkütust. Ettevõtte mootorikütuste müügidirektori Meelis Miguri sõnul on selle põhjal reaalne, et transpordiettevõtete kütuse tarbimine väheneb Eestis kuni 40 protsenti.

"Veebruari ja märtsi müügitulemuste põhjal saame tõesti kinnitada, et osa Eesti transpordiettevõtteid on oma tankimiskorraldust muutnud ja alustanud või suurendanud tankimist Lätis, Leedus või Poolas,“ kinnitas Migur, vahendasid logistikauudised.ee.

Transpordiettevõtted, kes opereerivad Lõuna-Euroopa suunal, otsivad Miguri sõnul aktiivselt võimalusi vähemalt osaliselt oma tankimise viimiseks riikidesse, kus diislikütuse liitrihind on rohkem kui 10 s/l kohta odavam. 

Ta lisas, et veebruari ja märtsi müügitulemuste põhjal ei saa anda lõplikku hinnangut, milliseks kujuneb Eestis edaspidi ostmata jääv diislikütuse maht, kuid  tõeks võib saada varem ennustatud transpordiettevõtete tarbimismahu vähenemine Eestis kuni 40% võrra,“ leidis Migur.

Samal teemal

20.06.2016
Majandusekspert: aktsiisitõusud ohustavad meie konkurentsivõimet
18.02.2016
Riik tegeleb enesekiiduga, aga ettevõtted lahkuvad Eestist
10.02.2016
AKTSIISITÕUSU JÄREL: kütus kallines prognoositust rohkem
02.02.2016
Paagid täis: kütusehinnad tõusevad selle nädala jooksul!