Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon on oma viie aastase tegevuse jooksul nõudnud tagastamist keelatud annetusi summas, mis ületab 175 000 eurot. Kokku on tehtus 55 ettekirjutsut – enim on komisjonile tööd andnud Keskerakond.

Et kriminaalkaristuse saanud Priit Toobalist saaks komisjoni järgmise koosseisu liige, seda ei pea võimalikuks ei praegune komisjoni esimees Ardo Ojasalu ega aseesimees Kaarel Tarand, kelle sõnul kurjategijate koht ei ole järelvalveorganis. Vaata täpsemalt videost!

Jaga artiklit

5 kommentaari

I
imestaja  /   23:28, 6. apr 2016
Oskab mulle keegi selgeks teha, mis vahe on lubatud annetusel ja keelatud annetusel. Kerjusele ja Jõulutunnelile raha annetamine on lubatud? Muidugi lubatud. Ärimehe poolt mõnele tulundusühingule või erakonnale tehtav rahaülekanne on lubatud? Muidugi on. Seda on alati tehtud, ainuüksi liikmemaksudest ei elatu isegi kirik mitte. Aga stopp! Mis ühele lubatud, see
teisele keelatud. Tuleb välja, et võimulolevad erakonnad võivad annetusi vastu võtta silmagi pilgutamata. Ja iseennast nad selles ei süüdista. Aga opositsioonierakonnad annetusi vastu võtta ei tohi. Siis on võimuladvik ja tema justiitsministeerium koos prokuratuuriga raha saanul kohe kõrist kinni. Tore võrdse kohtlemise printsiip ja demokraatia meil! Ainult paberil.
E
Eh  /   20:35, 6. apr 2016
Kuhu need tuleb maksta - kas ämma kilekotti?

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis