Videod

TV3 VIDEO | Aiandusettevõtjad mures: kas saagikoristuse ajaks tuleb võõrtööjõud (24)

LISA KOMMENTAAR

Lx 6. aprill 2016 17:16
Kui need korjamis hinnad tõusnud pole, siis ei tule need võõrtöölisedki sinna korjama neid. Need käivad Soomes ja mujal korjamas kus saab 1€ kilost
arvan 6. aprill 2016 15:38
1. Iga korjaja tuleb deklareerida ja maksud maksta, käigu ta või üksainus päev tööl. See on tõeline jama.
2. Suvalised endale korjajaid ei tohi põllule lahti lasta - tallavad kogu põllu ära ja väiksemad küpsed maasikad jätavad maha.
3. Ei usu mina, et see palk nii väike on. Iseasi see, et kui juba makse deklareerima peab, siis jääb töötu töötukassa toetusest ilma.
Mina, penskar, läheks küll korjama. Aga kuhu minna?
hunt 6. aprill 2016 10:49
Nende sentide eest mis te korjajatele maksate ongi paras võõrtööjõud palgata.Ei räägiks kui omal kogemused eelmisest suvest.
imelik riik meil 6. aprill 2016 10:08
oma eestlasele maksa orjapalka, välismaalasele aga seadusega kohe paika pandult üle keskmise. Pole ühesti teisest sellisest kuulnud, soomeski saavad omad kõvasti rohkem kui võõrad. Mis tegelased meil küll pukis istuvad ja oma maksumaksjat nii lüpsavad? Lihtsalt vastik kuidas tahetakse väljaspoole meie sandielu kaunistada.
turul 6. aprill 2016 09:54
konkureerib eesti maasikaga poola ja leedu mari. Sealne kasvataja maksab korjajale, oma osa saab siinne vahendaja, kes maksab palka (mustalt ilmselt, aga siiski) turumüüjale, lisaks veel transpordikulu sadade kilomeetrite kauguselt. Maasikas on hooajal müügil 3-4 euroga. Vahendaja on "või sees", sest põhimõtteliselt kasseerib väikse sebimisega sama kasumi, mis kasvatajagi. Ka osad kohalikud kasvatajad müüvad maasikad vahendajatele, sest ei taha ise müügiga jännata. Nüüd tahab korjaja ka veel suuremat palka ja ....vaesel kasvatajal ongi mõistus ja raha otsas....
Minu 6. aprill 2016 09:53
tuttavatest läheks paljud selle töö peale.Paluks avalikustada töötasu,ma ei kuulnud mitte kordagi,et oleks mainitud.Mina ei usu,et ok.tasu korral ei ole keegi nõus korjama.
uu 6. aprill 2016 09:24
Et mari põllule ei jääks, müü neid kohale tulnud korjajatele. Iga soovija korjab ise ning näitab korjatud koguse ette mis siis kaalutakse ja müüakse maha temale.
ma mõtlesin just sama. 6. aprill 2016 15:29
Korjaks meeleldi, kui saaks omale odavamalt, kui turul. Ja kui jaksan, korjan veel ja veel. Loomulikult peab hinnas olema ka kasvataja töö ja kasum.
maasikakasvatajad 6. aprill 2016 09:13
võiks avalikult välja öelda palju nad palka maksavad ja kas tunnitasu või korjatud kilode pealt. See nutulaul ei maksa muidu mitte midagi.

Olen 6. aprill 2016 08:17
Võiks ju kutsuda Ida-Virumaalt ajutist tööjõudu. Sel juhul peab olema elamispind ja tasuta toidlustlus. Palgaks mitte tunnitasu vaid tükitöö. Küllap need maasikad siis ka korjatud saavad.
jüri 6. aprill 2016 12:36
Nii tehakse juba aastaid L-Eestis suuremate pindade omanike poolt.
Teie endi 6. aprill 2016 08:17
Valitud reformkommunistid toovad ju teile seda "tõöjõudu" siia sisse. Kõigepealt vaadake hind üle mida maksate korjajatele ja.. Esimeses kommentaaris nagu kõik juba öeldud.
Horros 6. aprill 2016 05:56
Ei noh, sellised Eesti "põllumehed" võiks ausaltöeldes põrgu sõita.
.
Palka nad nähtavasti maksta ei taha aga kasumit küll.
.
Puugid sellised.
sama meelt 6. aprill 2016 09:05
Norras maksab tavaliselt maasikas vähem, kui eestis. Kas tahavad tõestada, et norras jaksab üks tööline korjata 1kg asemel 3kg, Ärge hakake nüüd seda jama ajama, et nafta riik, egas nafta raha ei jõua kuidagi maasika kasvatajani...
maamees 5. aprill 2016 23:24
Valge neeger on juba ammu aru saanud,et sandi kopikate eest enam tööd ei tee ja loota,et tõelised neegrid tööle hakkavad,naeru koht.Maasika kilo hinda turul vaadates,tekkib alati tunne,et iga kilo tuuakse eraldi kohale.Majandusmigrandid hakkavad tööle viisil,nagu vene filmis Suriku paarimees ehitusel.
sc 5. aprill 2016 23:01
Mitte ükski ukrainlane ei tule su sandikopikate järele!
Mees55+ 5. aprill 2016 22:06
Abi ju olemas ja enamgi..., pagulased :-)
6. aprill 2016 08:14
immigrandid selle sendi järele siia ei tule, ikka suuremad summad huvitavad neid.
Ei, aitäh! 5. aprill 2016 22:04
"Paistab, et Sinu arvutis on aktiveeritud reklaami blokkeerimise tarkvara. tv3play.tv3.ee kasutamiskes ja sisu vaatamiseks lülita see välja."
töötasu madal 5. aprill 2016 20:58
Töötasu nigel, elamised kui on alla arvestuse, süüa pead ise tihti vaatama kus saad. Soomes makstakse head palka ja seal on neid rohkem, kui vaja. Siin aga nii mada see tasu, et inimesed isegi ei vaevu tulema. Pakutakse tihti lisaks madalale töötasule ka maasikaid või muid marju aga siin on üks aga, kuhu sa need marjad paned, kuna korteris tänapäeval pole võimalik neid kõike ära mahutada ja moosi (suhkruga) naljalt enam keegi ei tee. Kui siis toores mari sügavkülma. Ikkagi töötasu on nii madal, et ei.

Habe 5. aprill 2016 20:57
enam ei ole inimesi kes oleks nõus ilma rahata maasikaid korjama....
makske normaalset hinda ja probleemid lõpevad kohe, miinimumi eest ei tule isegi Valgevenest keegi siia rabama.....SEE AEG ON LÄBI, SELTSIMEHED PLANTAATORID!!!!!
5. aprill 2016 21:57
Teatatud ebasobivast kommentaarist!
Juku 5. aprill 2016 20:49
no kes selle bürokraatia suures ülipüüdlikkuses siis püsti on pannud ? ikka me ise, soovist olla rohkem eurooplane kui eurooplane ise.
teisalt, miks peaks keegi (abitööline) müüma oma tööjõudu alla turuhinna ( nõudmise pakkumise tasakaaluga määratav) sellele, kes ise tema abiga toodetud tootega turule läheb ? ja kui tööjõuturul pakkujaid ei paista olevat, siis kas ei ole küsimus just selles, et sellel turul ei ole piisavalt ostujõulist ostjaskonda. ja kui osta ei jaksa/taha, siis tuleb kas ise teha või "pood" kinni panna.
MIKS ????? 5. aprill 2016 20:32
Mis paganama jutt see on, et ei ole töökäsi. Kui on ikka nõudlus tööinimeste järele siis ka leitakse. Tuleks väheke ka oma ajusid pingutada ja mõelda mida võiksid teha, et töökäsi oleks. Inimesel kel puudub igasugunegi sissetulek ei tule ju oma sõiduvahendiga või ühistranspordiga teile sinna tööle. See on juba üks põhjus. Teine on muidugi kg. hind. Paljudes kohtades on tunni tasu ja niivõrd naeruväärne, et selle-eest ei hakka isegi võõrtöölised tööle. Kolmas asi on kindlasti väike toitlustus ja joogivesi. Tööandja ei ole huvitatud, et põllul oleks alati saadaval joogivesi ja väiksest suupistest ei tasu üldse unistada. Ma saan aru kui hakatakse miinuseid laduma ja mõeldakse, et mida see hull veel ei taha aga olen paljudes kohtades Soomes käinud ja tean millest räägin. See unistus, et Ukrainlased teile tööle tulevad siis see jääbki unistuseks. Nende nõudmised veel suuremad kui eestlastel.