Maailm

Šveitslased on vihased: kool lubas islamiusulistel poistel naisõpetajatega kättpidi tervitamisest keelduda (42)

Õhtuleht.ee, 5. aprill 2016 16:22
Šveitsi justiitsminister Simonetta SommarugaFoto: RUBEN SPRICH
Šveitsis Therwili linnakeses asuv gümnaasium lubas teismelistel poistel keelduda naisõpetajate kättpidi tervitamisest. Otsus tekitab paksu verd, kuna paljude šveitslaste jaoks on käe surumine viisakuse märk ja sellest keeldumist peetakse jämedaks, teatas BBC.

Luba anti kahele teismelisele poisile, kes on mõlemad mitu aastat Šveitsis elanud. Justiitsminister Simonetta Sommaruga laitis otsust. Ministri sõnul on kättpidi tervitamine igapäevaviisakus ja osa riigi kultuurist. Õpetajate ametiühingu arvates diskrimineerib kooli otsus naisi.

Riigi islamikogukondki on kooli käitumise suhtes eri meelt. Šveitsi islamiorganisatsioonide föderatsiooni kinnitusel pole poiste keeldumissoovile võimalik koraanist tuge leida. Progressiivse islami foorum seevastu ärgitab šveitslasi mitte järele andma äärmuslikele nõudmistele.

Konservatiivsem ja väiksema liikmete arvuga Šveitsi islami kesknõukogu väidab, et mehed ei tohi naiste kätt suruda. Organisatsiooni kõneisik Qaasim Illi süüdistas eurooplasi kahepalgelisuses. Ta sõnas meediale: "Kölni rünnakute järel nõuti, et moslemid naistest kaugele hoiaksid. Nüüd tahate vastupidist!"

Samal teemal

26.03.2016
Uuring: pooled Šveitsi illegaalidest töötavad eramajapidamistes
04.03.2016
AI-AI-AI! Õpilast terroristiks nimetanud õpetaja vallandati
25.02.2016
Lihavõttetervitus kristlastele maksis moslemile elu
09.02.2016
Moslemi taksojuht ründas homopaari

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee